V Maďarsku se začalo očkovat - první jsou na řadě těhotné ženy

5. října 2009 v 21:19 | Radomil Hradil
Novinky.cz (29.9.): "Obvodní lékaři v Maďarsku začnou od úterý očkování proti chřipce typu H1N1. Jak informovala maďarská média, desetimiliónová země má zatím k dispozici dva milióny vakcín. Maďarsko objednalo celkem šest milionů vakcín. Ministr zdravotnictví Tamás Székely oznámil, že první budou očkovány těhotné ženy, lidé trpící chronickými nemocemi, pracovníci ve zdravotnictví a dalších rizikových oblastech." (Celý článek: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/180207-madarsko-zahaji-ockovani-proti-praseci-chripce-h1n1.html)

Daniel Solis k tomu napsal:
Jen těžko lze pochopit, že Maďaři budou jako první očkovat těhotné ženy, když vakcína obsahuje 25 ug teratogenní rtuti a 0,33 mg neurotoxického hliníku (Al3+).(2)
Maďarská vakcína Fluval P obsahuje vakcinační virový kmen H1N1 "New York Medical College [NYMC] X-179A" vyrobený australskou firmou CSL Biotherapies, která sérum testovala ve dvou dávkách na celých 120 pokusných osobách v Austrálii, bez přidaného adjuvancia (3) - v tomto případě aluminium-fosfátu, který na sebe váže antigeny vakcíny a postupně je uvolňuje do organizmu, působíc tak jako búster.
Osoby pod 18 a nad 64 let nebyly do pokusů začleněny, tak jako těhotné ženy a děti. V důsledku toho se tak Maďaři stanou v tomto ohledu pokusnými králíky. Přesněji řečeno maďarské těhotné ženy, maďarské děti a maďarští senioři.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 domácí čajovna domácí čajovna | Web | 7. října 2009 v 6:37 | Reagovat

to je opravdu těžko pochopit...i když, celý problém je v tom, že lidi jsou poplašení zprávami kolem prasečí chřipky a její nebezpečnosti, pochyby, že nikdo ještě nic pořádně neví, jak se vir bude chovat apod... a to je živná půda pro všeobecnou paniku a na druhou stranu laik nemá šanci prohlédnout, jak to s očkovacími látkami doopravdy je, jak je to s dlouhodými nejen účinky, těmi pozitivními, ale hlavně s negativními a nežádoucími účinky.
Je to velmi sporné a je na každém, jak se rozhodne, ale očkovat jako první těhotné ženy, to mi přijde přinejmenším panické...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama