Listopad 2009

Něco pro anglicky čtoucí

29. listopadu 2009 v 22:07 | Radomil Hradil
Pochází virus prasečí chřipky z laboratoře? Přečtěte si, co na to australský virolog Adrian J. Gibbs a jeho kolegové (AJ):

Pokud vás zajímá, co všechno obsahují takzvané vakcíny proti prasečí chřipce a jaké účinky mají tyto složky na lidský organismus, najdete (AJ) podrobnosti zde:

Mediální manipulace je do nebe volající!

28. listopadu 2009 v 12:15 | Radomil Hradil
Od pondělka mají začít očkovat praktičtí lékaři, to znamená, že očkování se má dotknout široké populace, už ne jen samotných zdravotníků, energetiků, policistů atd. Přitom odpor samotných lékařů je tak veliký, že i ministryně zdravotnictví na ně apeluje a snaží se z nich v očích veřejnosti udělat nezodpovědné živly.

A média stupňují tlak na veřejnost. Zatímco v uplynulých týdnech jste zaznamenali na informačních serverech tak jednu zprávu o prasečí chřipce za týden, potom třeba za tři dny, pak obden a potom denně, dnes už to jsou tak dvě zprávy denně. Větší frekvence už je asi stěží možná, v tomto ohledu dosáhla masáž kulminace. Nyní nastupuje druhá fáze: zvyšuje se kalibr zpráv.

Příkladem je dnešní zpráva na Novinkách.cz, nazvaná Vir prasečí chřipky mutuje, hygienici zděšeni. Ano, je třeba obyvatele pořádně vyděsit, tedy na ně pustíme vyděšené hygieniky! Vyděšeni jsou ovšem zřejmě především tři pánové, jejichž jména bude dobré si zapamatovat, neboť jsou to v poslední době právě oni, kdo se nás neustále pokouší vystrašit: Vít - Beran - Prymula.

Hlavní hygienik Vít v článku prohlašuje: "Změny pandemického kmene jsou pro populaci velmi nebezpečné. Komplikací bude zřejmě víc a budou těžší a nemohu vyloučit ani vyšší úmrtnost. Současná vakcína proti prasečí chřipce ale chrání i proti tomuto, částečně změněnému kmenu viru." - Pan Vít je tedy velký prorok, už teď ví, že bude více komplikací, více mrtvých, ale ví také - i když je nemožné to vědět - že vakcína nás ochrání i před zmutovaným virem. Není to zvláštní? Dokonce velmi zvláštní??

Náš po Blesku druhý nejprodávanější bulvární deník MF DNES přináší denně rozsáhlé zprávy o prasečí chřipce, z toho obden jako hlavní článek na titulní straně. Dnes je otevírák nazvaný Chřipka = vánoční hrozba. (http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=277&r=titulni_stranaa&c=1296175)

Publicista Jaroslav Veis publikoval na stránkách ČRo úsměvný fejeton nazvaný Mediální chřipka (http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/663267). Klade si v něm otázku, proč nás média tak vytrvale straší. Zvažuje, jestli je v tom nějaký skrytý záměr. Nakonec dospívá k závěru:
"Obávám se však, že pravda je, jak už to bývá, obyčejnější. Média se prasečí chřipky s chutí chopila i bez podplácení. V setrvalém převisu mediální nabídky nad poptávkou totiž bojují o pozornost za každou cenu. A taková zpráva o nebezpečí, kterému rozumí nejen žurnalista, ale i divák či čtenář, ba dokonce i ten pověstný obecní blb z Horní Dolní, je prostě k nezaplacení."

Já se ovšem domnívám, že pravda tentokrát taková nebude. Když si přečtete diskusi pod těmito poplašnými články (tam, kde je nějaká povolena), přesvědčíte se, že lidem jde tohle děsení už hodně na nervy a otevřeně vyzývají novináře, ať toho nechají. Nevěřím, že palcové titulky o prasečí chřipce dnes ještě zvyšují prodejnost novin. Jsem přesvědčen, že novináři dnes vědí, že lidi prasečí chřipka nezajímá, že kašlou na strašení médií a dělají si z něj legraci. Přesto stupňují svůj tlak. Proč? Ne, tohle nebude jen zaslepenost, hloupost nebo ziskuchtivost a senzacechtivost novinářů, ten záměr, ta promyšlenost téhle kampaně jsou až příliš zřejmé.

Co nás čeká dál? Na začátek prosince nám hlavní hygienik naplánoval celostátní epidemii. Vzhledem k tomi, že s čísly žongluje, jak si zamane, ta mediální epidemie na sebe jistě nenechá dlouho čekat. A potom? Nemyslím si, že by jim šlo jen o to udat za každou cenu vakcínu, když už ji jednou nakoupili. Těch pár set milionů korun pro ně nejsou žádné peníze, a kdyby se vakcína vylila do kanálu, na ministerstvu by to kvůli vyhozeným penězům jistě nikomu vrásky nedělalo. Proč tedy? Co na nás chystají? - Patrně se to již brzy dozvíme.

Francie a Irsko: Rodiče protestují proti očkování dětí

27. listopadu 2009 v 21:14 | Radomil Hradil
Francouzští rodiče zveřejnili otevřený dopis, který uvádífakta a důkazy o tom, že vakcína Pandemrix firmy GlaxoSmithKline není adekvátně otestována, a doporučují nepodepisovat "souhlasný" formulář s tím, aby jejich děti mohly být očkovány ve škole.
Otevřený dopis přichází ve chvíli, kdy francouzská vláda zintenzivnila plány masového očkování a rodiče po celé zemi dostávájí formuláře, které po nich žádají jejich formální souhlas s tím, že dětem smí být aplikována injekce. To by jim zabránilo žádat v budoucnu odškodnění po farmaceutických společnostech v případě poškození způsobeného vakcínou.
Dopis poukazuje na to, že rodičům nebyly dány vládou adekvátní informace k potenciálním vedlejším účinkům vakcíny, a dále že některé regiony ve Francii již oznámily, že pandemie skončila i bez očkovací kampaně.


Irští rodiče připravují nesouhlasný dopis adresovaný vládě. Tito rodiče odmítají očkování svých dětí proti prasečí chřipce jako nepřípustný zásah do svých občanských práv. Text dopisu v angličtině: http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2085%3Airish-parents-prepare-non-consent-letter-as-unsigned-government-sign-flu-jab-qinvitationsq-come-through-letter-box&catid=1%3Alatest-news&Itemid=64&lang=en

Odpovědnost za vakcíny

27. listopadu 2009 v 15:13 | Radomil Hradil
Na stránkách ministerstva zdravotnictví najdete novou informaci nazvanou Odpovědnost státu za případné negativní účinky očkovací látky. Ve zprávě stojí:
Vědomo si svého primárního účelu, k němuž bylo zřízeno, svých práv a povinností týkajících se ochrany veřejného zdraví a ústavně zakotveného práva každého na ochranu lidského zdraví,
za účelem rozptýlení pochyb o odpovědnosti za nežádoucí účinky očkovací látky Pandemrix proti pandemické chřipce způsobené virem Pandemic (H1N1) 2009 (dále jen "očkovací látka"), Ministerstvo zdravotnictví České republiky tímto uvádí, že dojde-li k situaci, byť v této chvíli vysoce nepravděpodobné, kdy bude v důsledku aplikace očkovací látky přiznán nárok poškozeného pacienta na náhradu vzniklé škody na zdraví vůči zdravotnickému zařízení aplikujícímu tuto očkovací látku, je Ministerstvo zdravotnictví České republiky připraveno, při naplnění níže uvedených podmínek, vyvinout veškeré možné úsilí směřující k odstranění tíživých následků spojených s takto uplatněným nárokem.
Dále jsou uvedeny čtyři podmínky a potom odstavec:
Nadto je Ministerstvo zdravotnictví České republiky připraveno na požádání zdravotnických zařízení, vůči nimž byl v souvislosti s aplikací očkovací látky uplatněn poškozeným pacientem nárok na náhradu škody, poskytnout těmto subjektům nezbytnou právní pomoc, např. ve formě vedlejšího účastenství v soudním řízení.
To znamená: paciente, věz, budeš-li poškozen vakcinací a budeš-li se chtít soudit s nemocnicí, která ti vakcínu píchla, ministerstvo pomůže nemocnici v soudní při proti tobě...

Dánský tisk: Lobbisté ve WHO záměrně šíří chřipkovou paniku

27. listopadu 2009 v 15:01 | ČT24
Kodaň - Světová zdravotnická organizace (WHO) čelí kritice, že její experti pracují zároveň pro výrobce léků. Tito lobbisté farmaceutického průmyslu tak údajně schválně šíří strach z prasečí chřipky. Dánský tisk přináší zprávy o poradcích organizace, kteří figurují na výplatních listinách farmaceutických firem. WHO se ale brání, že se tito lidé nepodílejí na hlasování a doporučeních konkrétních vakcín proti viru.
"Myslím, že to je největší skandál za poslední roky. Je mnoho jiných kvalifikovaných odborníků, které neplatí farmaceutický průmysl. Světová organizace by si tedy měla raději najímat tyto experty," říká lékař Peter C. Gøtzsche, ředitel nezávislého výzkumného střediska Nordic Cochrane Center.

SČ-kraj: Očkovat se nebude, byl by to hazard se životy

26. listopadu 2009 v 21:41 | Radomil Hradil
Na serveru Aktuálně.cz dnes odpoledne vyšel článek nazvaný Očkování je hazard se životy, tvrdí šéf záchranky. Dočtete se v něm např.:
Očkovat proti prasečí chřipce se nebude, byl by to hazard se životy. Tak silné prohlášení dnes vyšlo z úst ředitele středočeské záchranky Martina Houdka.
Jde o kraj, jehož hejtmanem je nejsilnější kritik očkování David Rath.
Lékaři tvrdí, že mu vadí dvě věci. Obě jsou podle něj zásadní a ohrožují bezpečnost lidí.
"První věc je ta, že jsme dostali zásilku vakcín, u kterých nesouhlasí šarže. Znamená to, že by se mělo začít očkovat naprosto neznámou vakcínou. Lékař vpíchne někomu látku s nějakým číslem a do zdravotnické dokumentace pak nalepí štítek z ampulky s úplně jiným číslem. To je bezprecedentní a já jako doktor s pětadvacetiletou praxí to nikdy neudělám," řekl deníku Aktuálně.cz Houdka. (...)
Houdek k tomu přidává argument svého nadřízeného Ratha. Kraje prý očkovat nemohou. "Celé je to na vodě legislativně. Vláda nebo stát nemůže krajům něco přikazovat, pokud není vyhlášen krizový stav," vysvětlil Houdek. (...)
Problémy nenastaly jen ve středních Čechách, hlásí je i další města. Se zpožděním začala očkovat Jihlava, vůbec prozatím neočkuje Zlín.

Mediální masáž pokračuje

26. listopadu 2009 v 12:17 | Radomil Hradil
Server iDnes.cz dnes přinesl článek nazvaný Prasečí chřipka je horší než sezonní, průběhem i počtem obětí. Předseda České vakcinologické společnosti R. Prymula v něm tvrdí, že prasečí chřipka způsobuje závažnější průběh i více úmrtí než sezónní chřipka. - Tvrdí to i přesto, že na sezónní chřipku u nás ročně umírá - podle různých oficiálních zdrojů - jeden až dva tisíce lidí, tj. několik lidí denně, zatímco na prasečí chřipku u nás za řadu týdnů, kdy tady tato chřipka (alespoň v médiích) "řádí", 3 až 7 lidí (podle různých zdrojů), z toho většina byla již tak vážně nemocná. Prymulovo tvrzení "Poslední analýzy ukazují, že skutečně ta frekvence úmrtí už začíná být vyšší, než byla u sezonní chřipky" tak nelze než označit za účelovou nepravdu.
Článek nás opět ujišťuje slovy hlavního hygienika o tom, že epidemie začne již na začátku prosince.
V diskusi pod článkem si např. přečtete:
Demagogie v podání MUDr. Prymuly. To je bezcenný blábol. Pro relevantní srovnání by musel uvést, kolik lidí umřelo na sezónní a kolik na prasečí. Takto to vyznívá jako zaplacená reklama pro výrobce vakcín. Je zajímavé, že odborníci varují před zbytečným šířením paniky, s tím, že prasečí chřipka má příznivější průběh než sezónní - a potvrzuje to i statistika.

Noviny MF DNES pro změnu přinášejí titulní článek nazvaný Chřipka ohrožuje obézní. V článku se dočteme: Nemusíte mít nemocné srdce nebo leukemii, aby vám prasečí chřipka způsobila těžké komplikace. Stačí kila navíc. Z Ameriky teď přišlo překvapivé varování - pozor by si měli dávat obézní lidé. (...) "Zpráva z USA hovoří o tom, že vyšší nemocnost a závažný průběh nemoci pozorují především u takzvaných monstrózních obezit," potvrdil hlavní hygienik Michael Vít.

Takže, monstrózní otylí, pozor na prasečí chřipku. Vy ostatní pak pozor na demagogii, podplacené "vědce", prohlášení hlavního hygienika a hlavně pozor na vakcínu - na tu zřejmě umírají i lidé bez monstrózní obezity, lidé jinak zcela zdraví.

Dovětek 27. 11.: MF DNES dnes nastavuje prasečí kaši ze včerejška v článku J. Syslové Chřipka: horší než se čekalo. Vedle včerejšího, znovu opakovaného výroku R. Prymuly se od imunologa J. Berana dozvídáme: "Situace se začne podobat té v Mexiku: když se ,promořily' mladší ročníky, začala chřipka napadat starší. Tito lidé však už mají oslabený imunitní systém, věkem i dalšími chronickými nemocemi, a chřipku snášejí hůř. Proto bude dále přibývat těžších a komplikovaných průběhů." Pan imonolog tedy předpovídá, že to u nás bude jako v Mexiku, navíc je v článku vedle Mexika vzpomínána i Ukrajina. I když je u nás situace naprosto nesrovnatelná (a článek to připouští), zůstává v čtenáři jasná výpověď: nechejte se očkovat, jinak dopadnete jako v Mexiku či v Ukrajině. - Komu sloužíte, paní Syslová? Lidu těžko. Jen pro připomenutí: MF DNES je náš druhý nejprodávanější deník (303.000 ks) a patří spolu s Lidovkami nebo Metrem německému majiteli Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft.

Umírají v Kanadě lidé po vakcinaci?

25. listopadu 2009 v 22:57 | Radomil Hradil
Na serveru euronews.net byla včera (24.11.) v 19.11 hod. zveřejněna zpráva o tom, že v Kanadě došlo k nakupení alergických reakcí na vakcínu Pandemrix (používanou i v ČR), mimo jiné měly tyto reakce podobu anafylaktického šoku.
Podivné je, že v anglické verzi najdete v této zprávě následující závažný odstavec:¨

Thirty-six Canadians, including one little boy whose face swelled up like a balloon, suffered severe allergic reactions after vaccination. 200 others died.

Tedy česky: Třicet šest Kanaďanů včetně jednoho malého chlapce, jehož obličej opuchl jako balon, utrpělo vážné alergické reakce po vakcinaci. 200 jiných zemřelo.

V německé verzi tento odstavec chybí. Je to snad proto, že v Německu i Švýcarsku se též používá Pandemrix firmy GlaxoSmithKline, a obyvatelstvo těchto zemí nemá být znepokojováno??

Anglická a německá verze:

Dovětek 27. 11.:
No vida, když si dnes kliknete na výše uvedený odkaz s anglickou zprávou, přečtete si, že ve zprávě byly faktické chyby a že byla opravena. A pak zjistíte, že chybí ausgerechnet onen inkriminovaný odstavec, ve kterém se nás zřejmě kdosi pokusil upozornit, že v Kanadě se děje něco, o čem oficiální místa nechtějí hovořit...

Nařízení

25. listopadu 2009 v 21:19 | Anonym
NAŘÍZENÍ :
V případě nutnosti opuštění teritoria pracoviště v období epidemie prasečí
chřipky H1N1 předkládáme nejrychlejší způsob, jak si chránit své zdraví -
zajištění účinné masky, kterou si vyrobí každý sám z vlastních zdrojů, které
má ihned po ruce. Maska je vhodná i pro jedince, kteří se musí pohybovat s
brýlema.

Komentář R. Hradil: Po doporučení hlavního hygienika, abychom kýchali nebo si utírali nos do rukávu, nemáme-li po ruce kapesník, je toto další dobrá rada, jak se ochránit před pandemií prasečí chřipky...


Jsou Středočeši hlupáci?

25. listopadu 2009 v 21:11 | Radomil Hradil
Na Novinkách dnes vyšel článek nazvaný Středočeši nepochopili číslování vakcín proti prasečí chřipce, tvrdí ministerstvo. Středočeský kraj odmítl zahájit očkování, protože čísla na vakcínách nesouhlasila s čísly na dodacích listech a tím ani s čísly, která mají být očkovancům vylepována do zdravotní dokumentace. Je-li tomu skutečně tak, mohlo by se stát, že by člověk měl v těle jinou vakcínu, než jakou by měl uvedenou v papírech. V případě poškození zdraví vakcínou by nebylo možné určit, co mu vlastně bylo naočkováno.
Tento postup Středočeského kraje vyvolal značně emotivní reakci ministerstva zdravotnictví, jehož mluvčí řekl: "Máme to snad pro střední Čechy dělat jinak než pro celý svět? Finové to pochopili, dokonce i Francouzi to pochopili." - Otázka je, jestli jsou Středočeši skutečně hlupáci, nebo se je z nich snaží udělat ministerstvo...
Radomil Hradil, Středočeský kraj


Máme u nás pandemii?

23. listopadu 2009 v 16:41 | Radomil Hradil
Pandemický plán ČR, schválený v r. 2006, charakterizuje pandemii takto:

Pandemie je z pohledu života společnosti závažnou celosvětovou událostí. Dochází při ní k velmi rychlému rozšíření onemocnění do všech částí světa, přičemž onemocní více než 25 % celé populace. Je spojená s vysokou nemocností, nadměrnou úmrtností a narušením sociálního a ekonomického systému.
Dále se zde můžeme dočíst:
Předpokládá se, že v ČR onemocní během 9 až 15 týdnů od začátku pandemie přibližně 30 % populace, tj. více než 3 milióny osob.
Předpokládá se, že během pandemického období zemře na chřipku 0,37 % nemocných, což v ČR představuje téměř 12 000 osob.
Do 10 dnů by onemocnělo řádově 40 % pracovníků ve skupině nejohroženějších (lékaři v první linii, městská doprava), 27 % ve skupině ohrožených a důležitých pro chod ekonomiky a bezpečnosti státu (lékaři, zaměstnanci dopravy, obchodu, veřejné správy a obrany), 12 % pracovníků ve skupině méně ohrožené (ostatní produkční odvětví národního hospodářství - i strategicky důležitá, ale s menší koncentrací osob jako např. energetika) a 4 % pracovníků ve skupině nejméně ohrožených (ostatní veřejné služby, finanční zprostředkování, zemědělství, lesnictví).


Pořád se straší pandemií; když se na ta čísla podíváme: můžeme snad mluvit o pandemii? Dá se vůbec očkování nějak ospravedlnit?

Očkování začalo. Lékaři nechtějí nést odpovědnost za vedlejší účinky.

23. listopadu 2009 v 16:21 | Radomil Hradil
Server iDnes.cz přinesl dnes článek, ve kterém informuje o doporučení České lékařské komory očkujícím lékařům, aby dali lidem před očkováním nejprve podepsat tzv. informovaný souhlas. Tím by se zbavili odpovědnosti, která by nakonec jako černý petr zůstala samotným očkovancům.

Lidé toho začínají mít dost

22. listopadu 2009 v 18:05 | Radomil Hradil
Na serveru Novinky.cz vyšel další poplašný článek k prasečí chřipce, frekvence těchto článků se zvyšuje úměrně s tím, jak se zkracuje, doba, kdy se má začít očkovat. Je třeba lidi ještě řádně vystrašit. Ti však toho už začínají mít dost - stačí zabrousit do diskuse pod článkem. Článek se jmenuje V Česku zemřel na prasečí chřipku další člověk, byl zveřejněn dnes v 16.24 a jeho autory jsou Jiří Mach a Aleš Fuksa. (http://www.novinky.cz/diskuse?id=183944&articleId=/domaci/184978-v-cesku-zemrel-na-praseci-chripku-dalsi-clovek.html§ionId=8)
Z diskuse vybírám:

Toto už je vážně na žalobu, za šíření poplašné zprávy. Pořád dokola nás masírují nějakou prasečí chřipkou, přitom počet lidí, kteří na tuto nemoc u nás zemřeli je ve srovnání s klasickou sezonní chřipkou a ostatními respiračními nemocemi zanedbatelný...

A kolik lidí už letos umřelo na normální chřipku, to raději nenapíšete.

A koho to zajima? Kolik vam farmaceuticke firmy plati za kazdy clanek?
Na chripku umiraji rocne tisice lidi a nikdo o tom nepise.
Dokud pocet umrti neprekroci statisticky prokazatelne prumer, tak to nema smysl zverejnovnovat!!

Proč nás pořád strašíte,ještě ani nevíte proč a naco zemřel a už krmíte nějakou prasečí chřipkou!

Každý rok mají na strašení lidí něco jiného. Co asi vymyslí napřesrok.

Přesnou příčinu smrti určí pitva,takže domněnka že tento muž byl jinak zdráv není zatím opodstatněná,bůhví na co se doma léčil a média vypouštějí poplašné zprávy a asi chtějí vyvolávat paniku.

Už toho Novinky prosím nechte, šířit poplašné zprávy mezi lidmi. Děkuji.

Bububu

Tak toto je již vrchol drzosti! o co jim jde?! tohle je již vážně trestný čin! je to falešná poplašná zpráva a jedná se o šíření lží a podvodů! opravdu, co to bude příště?? kravská chřipka?! to si nikdo z těch školených farmaceutů a lékařů neuvědomuje, že jsou lidé kteří si vše mohou vsugerovat a vesele jim v tom pomáhají média?! asi jim jde dostat z lidí peníze za nějaké očkovací látky, které jsou předražené!!

Ať žijí zprávy na Novinkách! Ani den bez prasečí chřipky!
Dodávám, že všechny komentáře v Novinkách jsou neanonymní, podepsané registrovanými návštěvníky.

Vláda ČR: Jak se bude očkovat

22. listopadu 2009 v 11:30 | Radomil Hradil
Vláda ČR na svém mimořádném jednání o prasečí chřipce 19.11. stanovila postup při očkování proti tzv. prasečí chřipce:

Nejprve budou očkováni chronicky nemocní lidé, u kterých je vyšší riziko nákazy, poté lékaři, sestry a zdravotníci z infekčních klinik a následně lidé nutní pro zajištění chodu státu, tedy hasiči, policisté, členové krizových štábů, lidi zajišťující dopravu, energetiku, vodní hospodářství a pracovníci správních orgánů krajů. Na ty by měla přijít řada v prosinci. "Rozšířili jsme diagnostické skupiny a u některých onemocnění jsme zjemnili kritéria pro očkování, nebudou očkovány pouze osoby s těžkými formami onemocnění, ale i se středními formami nemoci," uvedla ministryně Jurásková. Strategie se bude možná ještě vyvíjet a to především u onemocnění dětí. Právě tato věková skupina, od šestnácti do čtyřiadvaceti let, je podle hlavního hygienika ČR Michaela Víta nejvíce postižena.
"Žádné drama, žádná krize v česku se nekoná. Virus je čitelný, chová se stále stejně. Klinický průběh je u drtivé většiny pacientů lehký," řekla na tiskové konferenci ministryně Dana Jurásková.


K tomu bych chtěl jen doplnit, abyste velmi dobře zvážili, zda necháte naočkovat své děti nebo sami sebe, zvláště, jste-li oslabení jinými nemocemi, těhotenstvím nebo stářím. Švýcarský úřad schvalující léčiva například 30. 10. rozhodl, že takzvaná vakcína Pandemrix, kterou Švýcarsko nakoupilo, nesmí být použita u těhotných žen, dětí do 18 let a seniorů nad 60 let. Důvodem je obsah pochybných přídatných látek ve vakcíně.

Kde jsou ti nemocní?

21. listopadu 2009 v 20:06 | Radomil Hradil
Rakousko hlásí velký pokles zájemců o očkování proti prasečí chřipce. Zatímco ve Vídni se v prvním očkovacím týdnu nechalo naočkovat 28.900 osob, ve druhém týdnu jich bylo jen okolo 10.000. Vídenští hygienici hlásí 700 případů propuknutí prasečí chřipky, zároveň se však ve zprávách dočteme, že prasečí chřipka se zde nijak neodrazila v nemocnosti, tj. v počtu osob na nemocenské. (Zdroj: http://wien.orf.at/stories/404442/)
Je to zvláštní a upozorňují na to lidé z různých zemí: ministerstva operují závratnými čísly nemocných prasečí chřipkou, někde jich mají být už statisíce, ale ti nemocní přitom nikde nejsou... Navíc se často nejedná o potvrzené případy, kdy by byl identifikován vir, ale o statistické odhady. Odhadnout se dá ovšem cokoli a papír unese všechno, že...

(Dovětek, 22.11.: Podle informace vlády ČR z 19. 11. je prokázaných případů nakažení virem H1N1 v ČR asi 500, hlavní hygienik přitom uvádí, že nemocnost prasečí chřipkou je 1.520 osob na 100.000 obyvatel, což by dělalo 152.000 nakažených v celé ČR. Z toho logicky vyplývá, že těch 151.500 "nakažených" osob je čistě vyspekulovaných, neprokázaných. - Že by bylo přání otcem myšlenky?)

Co se děje?

20. listopadu 2009 v 20:59 | Radomil Hradil
Dívejte se prosím kolem sebe, co se začíná dít. Vakcíny jsou v ČR a jsou právě distribuovány k lékařům. Školy dostaly z ministerstva pokyn, že mají být zavírány, jakmile nemocnost překročí 15 % - což je číslo, které bývá v chřipkových obdobích běžně překračováno a nikdo kvůli tomu nikdy školy nezavíral. Ve školách nyní - jako z udělání - probíhá nácvik nouzového stavu, prý pro případ jaderné události apod. WHO doporučuje zakázat shromáždění s účastí nad 1000 lidí. V USA je už několik týdnů stav nouze - a v médiích se o tom nedozvíte ani ň. Evropským prezidentem se stává člověk patřící k "elitnímu" uskupení Bilderberg. Prvního prosince začne platit Lisabonská smlouva. Podle hlavního hygienika M. Víta právě teď, kdy dorazily vakcíny, překonal počet lidí infikovaných u nás prasečí chřipkou počet lidí s chřipkou sezónní a epidemie podle něj začne na začátku prosince. - Opravdu věříte, že hygienici operují s ověřenými čísly, že mají laboratorně prokázáno, kolik z infikovaných lidí má skutečně virus N1H1???
Až se budete nechávat píchnout, budete zřejmě muset podepsat určité prohlášení. Dobře si ho přečtěte. Možná se z něj dozvíte, že za "vedlejší" účinky vakcíny si ponesete odpovědnost sami a že se stáváte součástí ověřovacího testu účinnosti vakcíny, jinými slovy pokusnými krysami. Třeba vám to nevadí. Ale třeba ano. Buďte tedy prosím maximálně ostražití, něco se chystá...

Pandemie: svoboda, či otroctví?

20. listopadu 2009 v 16:27 | Radomil Hradil
Za tři dny má u nás začít očkování proti tzv. prasečí chřipce. Kdo má zdravý rozum, sleduje celou "pandemii" s naprostým úžasem. WHO si změkčila pravidla pro vyhlášení pandemie. Poté, aniž k tomu měla reálné důvody, tuto pandemii vyhlásila. Tím dala vládám do rukou možnost nutit své občany k očkování proti vykonstruované pandemii. Rozjela se mašinerie, kterou jako by nebylo možné zastavit. Vlády nakoupily vakcíny, média denně straší nemocí a smrtí, připravují se vakcinační komise, místnosti, rozesílají se oběžníky a pokyny, vakcíny se distribuují, všechno to jede jak na drátkách. Nemoc je sice vcelku neškodná (oproti 2000 mrtvých v ČR každoročně na běžnou chřipku jich u nás na tu prasečí zatím umřeli asi 4, všichni ale byli i tak těžce nemocní), očkovaní lidé v zahraničí mají velké problémy a někteří umírají, lékaři varují před skvalenem v Pandemrixu, firma Baxter posílá do ČR nakaženou vakcínu, která je na rozdíl od prasečí chřipky skutečně nebezpečná, nikomu to však zdá se nevadí a miliony lidí na celém světě se jako ovce nechají naočkovat. Proč?? Co se to s námi děje?
Jak může celý ten mechanismus fungovat? - to je otázka, kterou si v těchto dnech kladu. Funguje proto, že lidé, kteří jsou jeho součástí, dělají přesně to, co se jim nařídí, co se po nich chce, k čemu jsou vyzváni nebo nuceni. To ovšem předpokládá, že se zřeknou vlastního úsudku a podřídí se, poslechnou. K tomu je může vést především strach: například mluvčí holdingu vlastnícího jednu nejmenovanou nemocnici prohlásil: "V současné době - hysterie kolem prasečí chřipky - není nic jednoduché. Pokud by se cokoliv stalo, vše se obrátí proti nemocnicím. Dnes nemocnice žalují lidé za každou maličkost." Jedna čtenářku blogu mi zase napsala: "Moje babicka se skutecne realne boji te chripky, nakoupila rousky, denne mi telefonuje, at nikam nechodim a ze v TV rikali, ze maji respirator, ktery ale bude jenom pro mlade a pro stare ne, takze ona by mela sepsat zavet. Ano, byla nemocna a neni jeste zcela fit, zije sama, ja k ni denne nechodim ... no a ted jeste ke vsemu se trapi nejakou silenou medialni masazi a neda, neda si to vymluvit. (...) Ja si z toho delam srandu, ale desi me predstava, kolik lidi zije treba samo s tou podelanou televizi a zaziva skutecny strach? Zbytecne."
Když jsme přesně před dvaceti lety vyšli do ulic (v Brně začala revoluce až 20. listopadu), bylo jedním z důvodů také to, že už jsme nemohli snášet tu blbost, ohlupování oficiálních míst i médií, aroganci úředníků, bezostyšnou manipulaci. To co se děje dnes, je velmi podobné a má to navíc globální rozměr. V této souvislosti si kladu otázku, proč tomu tak je.
Většina populace věří lékařům, věří ve smysl očkování, věří snad dokonce i ve smysl očkování proti prasečí chřipce. Věří prostě, že pro ně druzí lidé chtějí dobro, zvláště když k tomu byli pověřeni. Zapomínají však, že to dávno přestalo platit v době, kdy jsou vztahy ve společnosti, nejen v ekonomice, založeny na egoismu a vzájemném boji, na vykořisťování jednoho druhým. Firmám, zvláště těm velkým, už dávno nejde o službu zákazníkům, ale o to, aby zaměstnance i zákazníky co nejvíc využily a zneužily. Ve společenském systému, jak je nastavený, ani nemůžou jinak. Žijeme ve společnosti, která požírá sama sebe, v níž panuje válka všech proti všem. Je to zvrhlá společnost, tak jako je zvrhlá celá "pandemie" prasečí chřipky a "pandemický plán" v jejím pozadí. Tato pandemie otřese naší společností v základech. Je pro nás pro všechny hrozbou; tuto hrozbu však nepředstavuje virus prasečí chřipky, i když byl jako biologická zbraň vyroben v laboratoři nějakého farmaceutického koncernu; tuto hrozbu představuje takzvaná vakcína a především světovládné plány jejích výrobců a s nimi spojených kruhů, finančních a mediálních magnátů. Zároveň však je velkou příležitostí: dává nám možnost zpochybnit smysluplnost očkování jako takového, přehodnotit stav našeho lékařství, přehodnotit zvrácenou povahu našich ekonomických vztahů a reorganizovat vůbec celou společnost. Dává nám příležitost nastolit nový světový řád, ovšem úplně jiný, než jaký si představují světové finanční "elity", kterým jde o zotročení obyvatelstva planety. Tuším, že z této pandemie vyjdeme jako otroci, nebo jako svobodné lidské bytosti.

Očkování má začít v pondělí, zatím mnoho nejasností

20. listopadu 2009 v 12:18 | Radomil Hradil
Server iDnes informuje o situaci kolem plánovaného očkování; zatím panuje mnoho nejasností. Po 20. listopadu mají vakcíny dorazit do ordinací a lékaři mají začít zvát vytipované osoby k očkování, i oni sami a jejich zdravotní sestry by se měli naočkovat. Vakcíny budou balené po 10 kusech, celé balení by se mělo spotřebovat do 24 hodin po načnutí. Lékaři tedy budou potřebovat "splašit" vždycky alespoň deset očkovanců. To zřejmě nebude tak snadné. - Celá zpráva: http://zpravy.idnes.cz/nektere-z-vakcin-proti-praseci-chripce-se-mozna-budou-muset-vylit-p9v-/domaci.asp?c=A091119_114544_domaci_ban

Tn.Nova: Nechal se očkovat proti prasečí chřipce. Den poté zemřel

19. listopadu 2009 v 15:33 | Radomil Hradil
Nova přinesla tuto zprávu a reportáž:
Dvě nezvyklá úmrtí v souvislosti s prasečí chřipkou, jejichž příčiny teď vyšetřují odborníci, hlásí Německo.
Oba případy se shodou okolností staly ve stejném městě ve Wuppertalu v Severním Porýní - Vestfálsku.

Lékaři zkoumají příčiny úmrtí 46letého muže, který zkolaboval a zemřel na toaletě v zaměstnání. Stalo se to den poté, co se nechal očkovat proti prasečí chřipce.

Pitva by měla osvětlit, zda úmrtí pracovníka farmaceutické firmy souvisí s očkováním.Podle některých názorů u něj protilátka mohla vyvolat alergickou reakci. Dotyčný ale v dotazníku před injekcí popřel, že by nějakou alergií trpěl.

O tom, že očkování proti prasečí chřipce nemusí být bez rizika, mluví některé hlasy už delší dobu. Ozvaly se i v Česku, podrobnosti se dozvíte v následující reportáži:


Český rozhlas dnes napsal:
V Německu se proti prasečí chřipce očkuje už třetí týden a průběh akce zatím zůstává za očekáváním. Může za to místy kritický nedostatek vakcíny a současně obavy části pacientů z účinků očkovací látky. (...)
Po nedávných diskuzích kolem vedlejších účinků vakcíny Pandemrix teď lékaři vyzývají k podání očkovací látky hlavně malým pacientům. Zmatek ale v posledních hodinách vnesl do řad veřejnosti hromadně šířený e-mail jedné praktické lékařky z Frankfurtu.
Juliane Sacherová varovala před složkou jednoho z adjuvantů obsažených ve vakcíně. Látka by mohla mít souvislost s vyvoláním nechvalně proslulého syndromu války v Zálivu.

E-mail Juliane Sacherové:
V tomto e-mailu frankfurtské lékařky Juliane Sacherové se píše:
Obě vakcíny proti takzvané prasečí chřipce Pandemrix a Focetria obsahují jako adjuvans skvalen. U lidí byl skvalen použit v očkovacích látkách u vojáků USA v první válce v Perském zálivu. 23-27 % (tedy každý čtvrtý) bylo postiženo syndromem války v Zálivu, který je charakterizovaný chronickou únavou, fibromyalgií (svalové revma), poruchami paměti a koncentrace, přetrvávajícími bolestmi hlavy, vyčerpáním a rozsáhlými bolestmi. Onemocnění může zahrnovat i chronické zažívací problémy a kožní vyrážku. Pokud spolková vláda prosadí svou vůli a 35 milionů lidí zde bude naočkováno, je třeba počítat s tím, že 8-9 milionů občanů SRN bude v dalších desetiletích trpět chronickou únavou a fibromyalgií atd.

Dovedete si představit, jaký se po rozšíření tohoto mailu strhl v Německu poprask a kolik "odborníků" hned přispěchalo s ujištěním, že nic z toho není pravda. Internetové stránky paní doktorky přestaly fungovat. - Zdá se, že v době, kdy jsou všechna mainstreamová média v rukou lidí napojených na Bilderberg a podobná uskupení, je elektronická pošta jednou z mála možností, jak rychle šířit nezávislé informace. A také se zdá, že po Rakušance Jane Bürgermeisterové a polské ministryni Ewě Kopaczové je německá lékařka Juliane Sacherová další statečnou ženou, která se řídí bezvýhradně svým svědomím a oslovuje tak statisíce.

Chystá se v ČR vynucené očkování?

19. listopadu 2009 v 11:03 | Radomil Hradil
Český rozhlas dnes přináší zprávu, z níž vybírám:
O očkování se mají ještě poradit na ministerstvu zdravotnictví zástupci krajů. Hejtman Vysočiny a místopředseda Asociace krajů České republiky Jiří Běhounek řekl Radiožurnálu, že se řada problémů s očkováním ještě nevyřešila.
"Jak se to bude distribuovat, jak budou zváni k praktickým lékařům chronicky nemocní pacienti a podle jakých právních norem bude očkování fungovat - zda bude dobrovolné a bude jej možné odmítnout nebo ne. Mimořádné očkování musí být na základě mimořádného opatření. Stále o tom diskutujeme, protože to stále není vyjasněno," popsal sporné otázky Běhounek.

To znamená, že stále ještě není vůbec jisté, že očkování nebude povinné. Vzhledem k tomu, že ochota obyvatel ČR nechat si Pandemrix píchnout a vystavit se tak riziku vážného poškození zdraví je minimální, dá se očekávat, že vláda, aby lidi k očkování donutila, toto mimořádné opatření zavede. Potom bude odmítnutí vakcíny protizákonné. - Přestože pandemie této chřipky je jen chimérou, poslouží jako záminka k otestování pochybné a podezřelé vakcíny na v tu chvíli bezbranném obyvatelstvu. Necháme si to líbit?
Na tomto místě bych chtěl připomenout slova prezidenta ČR Václava Klause: "Neexistuje nikdo, kdo by mohl dospělého člověka donutit k přijmutí jakéhokoliv léku, včetně vakcíny." - Tato slova se pro nás mohou stát vodítkem k tomu, co máme dělat, až se budou pokoušet donutit nás k vakcinaci.

Francie: občané odmítají očkování, vláda se demonstrativně nechává naočkovat

19. listopadu 2009 v 10:53 | Radomil Hradil
Server iDnes.cz píše (12. 11.) v článku nazvaném "Ministryně přizvala k očkování proti chřipce kamery, Francouze nezlákala":
Očkovací kampaň ale v zemi galského kohouta úspěchy neslaví. Část odborné veřejnosti a většina té laické je dokonce úplně proti. Z průzkumů vyplývá, že až šestasedmdesát procent tamních obyvatel se proti novému typu chřipky očkovat odmítá.
Ani říjnová vakcinace zdravotníků nelámala žebříčky, očkovat se nechalo jen deset procent pracovníků velkých zdravotnických zařízení (zhruba 80 tisíc lidí), a to především ti, kteří pracují na dětských odděleních a také tam, kde se starají o pacienty s respiračními chorobami.
Nalákat na očkování se váhavce rozhodla i francouzská ministryně zdravotnictví Roselyne Bachelotová, podle níž počet případů chřipky minulý týden stoupl na 360 tisíc. Injekci si nechala píchnout před televizními kamerami. Stejnou proceduru mají podstoupit v nejbližší době i ostatní členové vlády.

Aniž bych chtěl být cynický, zdá se mi, že je to dobré řešení: Ať se i u nás jako první nechají před kamerami naočkovat všichni členové vlády a také náměstkové ministryně zdravotnictví; jenom by se mělo prostřednictvím notáře dohlédnout na to, že v injekční stříkačce bude skutečně Pandemrix firmy GlaxoSmithKline, který naše vláda ordinuje obyvatelstvu...

Copak se necháme obelhávat?

18. listopadu 2009 v 20:17 | Radomil Hradil
Novinky.cz dnes také informovaly o pětileté dívce nakažené prasečí chřipkou, bojující o život v ústecké nemocnici: http://www.novinky.cz/domaci/184587-v-ustecke-nemocnici-bojuje-o-zivot-petileta-divka-nakazena-praseci-chripkou.html
Při vší úctě k nemocným a umírajícím a při vší lidské účasti s nimi se nad touto a podobnými zprávami musím pozastavit. Ročně u nás zemře na sezónní chřipku až 2000 lidí, tj. 5 až 6 lidí denně. Už jste někdy o někom z nich četli v novinách nebo na informačních serverech, už jste o někom z nich viděli a slyšeli zprávy v televizi a rozhlase? Myslím, že ne. Na prasečí chřipku u nás zemřeli dva již tak nemocní lidé. Ta chřipka u nás "řádí" již několik měsíců. Kdyby na ni umíralo jen tolik lidí jako na tu běžnou sezónní, muselo by těch mrtvých být už několik stovek. Místo toho jsou to jen dva lidé, kteří byli i tak vážně nemocní. Copak si někdo myslí, že jsme všichni úplně padlí na hlavu a nepoznáme, že nám s celou tou pandemií od začátku až do konce lžou?!
Média (tzn. novináři - ano, vy, kdo píšete do novin) lačně čekají na každého nemocného s virem H1N1, u kterého je alespoň maličká naděje, že by mohl mít komplikace nebo dokonce umřít. O každém z nich se dočtete podrobné zprávy prošpikované řečmi o tom, jak je prasečí chřipka nebezpečná a zákeřná. Vždyť ta jejich snaha zmanipulovat veřejné mínění je naprosto do očí bijící! Proč to proboha dělají? Nemají zdravý rozum? Anebo je v tom záměr?
Všechna média dnes patří několika magnátům, kteří kašlou na zisky z prodeje a klidně vám své noviny budou cpát do schránek a do rukou i zadarmo, jen abyste byli jejich, jen abyste četli to, co oni chtějí. V novinách - a v souvislosti s prasečí chřipkou se to ukazuje zcela jasně - se dnes už zase nedočtete pravdu, ale jen to, co jejich majitelé chtějí, abyste si o různých věcech mysleli. O prasečí chřipce si máte myslet, že je nebezpečná a že se máte nechat naočkovat. Nemáte si naopak myslet, že by vám vakcína mohla uškodit. Proto se o následcích očkování nedočtete. Dočtete se jenom lži, a abyste se dozvěděli alespoň trochu objektivnější informace, musíte se spolehnout na různé blogy a mailovou "tichou" poštu. Copak si tohle necháme líbit, aby z nás dělali hlupáky? Copak se necháme opíjet jejich rohlíky? Nemáme snad právo na pravdivé a objektivní informace? - Ovšem tohle ohlupování se děje celosvětově, nejen u nás - zde si například můžete přečíst (AJ) otevřený dopis švédským médiím: http://www.wordmworld.net/uncategorized/open-letter-journalists
Na Ukrajině byly vládou blogy informující o tzv. prasečí chřipce zastaveny a samotným blogerům hrozí vězení. - Co ještě se musí stát, abychom se probrali?

Vakcíny jsou v ČR, očkovat se začne už 23. 11.

18. listopadu 2009 v 19:41 | Radomil Hradil
Server Novinky.cz dnes informoval o tom, že vakcína na prasečí chřipku dorazila do ČR a že očkovaných nebude půl milionu, jak se původně předpokládalo, ale jeden milion. Celý článek: http://www.novinky.cz/domaci/184608-vakciny-na-praseci-chripku-uz-dorazily-do-cr.html
V článku se ovšem nedočtete, že se jedná o vakcínu Pandemrix firmy GlaxoSmithKline, kterou němečtí lékaři naléhavě nedoporučují, neboť ji považují za rizikovou a nedostatečně otestovanou (viz předchozí zpráva na tomto blogu). Varují také, že očkované děti a těhotné ženy se stanou součástí nepřípustného terénního pokusu. Dodejme jen, že tento pokus bude mít opravdu gigantické rozměry.
Také se v našich médiích prakticky nedočtete nic o následcích očkování. Zde si v angličtině můžete přečíst příběh jednoho očkovaného irského chlapce: http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/local-national/boy-rushed-to-hospital-after-swine-flu-jab-14543347.html#ixzz0VBis2KfF\r\n
Očkovat se u nás začne již 23. listopadu, jak potvrdil hlavní hygienik dr. Vít (http://www.ct24.cz/domaci/72650-ockovani-proti-praseci-chripce-zacne-23-listopadu/), který nás již v médiích již v létě strašil tím, jak na podzim mohou být ochromené některé funkce společnosti, až pandemie propukne naplno. Je to také on, kdo minulé vládě doporučoval firmu Baxter, podezřelou z terorismu a výroby a šíření biologických zbraní.

Němečtí lékaři: Vakcína Pandemrix představuje závažné zdravotní riziko

17. listopadu 2009 v 20:35 | Radomil Hradil
Německý profesní svaz environmentálních lékařů (Deutscher Berufsverband der Umweltmediziner) vydal 9. listopadu tiskovou zprávu, z níž vybíráme:

Vakcína proti "prasečí chřipce" je nevhodná pro pacienty s chronickými multisystémovými onemocněními. Vzhledem k chybějícím důkazům jeho bezpečnosti představuje Pandemrix při hromadném očkování závažné zdravotní riziko. Jelikož spolková vláda osvobodila výrobce od ručení za produkt, spočívá riziko vedlejších účinků a trvalých škod způsobených vakcínou pouze u pacienta.
Německý profesní svaz environmentálních lékařů (DBU) má i přes v médiích zveřejněné ujišťování vlády, Institutu Paula Ehrlicha a výrobců o nezávadnosti vakcíny vážné pochybnosti o pandemické vakcíně Pandemrix firmy GlaxoSmithKline, poskytnuté spolkovou vládou jako jediná vakcína k hromadnému očkování proti "nové chřipce".
DBU zde nezpochybňuje lékařskou účelnost očkovacích opatření obecně ani nutnost takových opatření při dosud spíše mírném průběhu pandemie prasečí chřipky.
Naše kritika míří výhradně na vakcínu Pandemrix:
 • existují závažné pochybnosti o účinnosti této vakcíny
 • existují závažné pochybnosti o nezávadnosti adjuvantů
 • výrobce a úřední místa zamlčují, že skvalen je proinflamatorní imunoaktivující imunogen
 • mohou jím být vyprovokovány autoimunitní nemoci, stávající nemoci mohou být aktivovány
 • skvalen z potravin je v organismu zabudováván především do membrán; očkováním vyvolaná tvorba protilátek vyvolá v membránách chronické záněty, které jsou vysvětlením např. degenerativních nervových onemocnění
 • jelikož vakcína nebyla testována ani na dětech ani na těhotných ženách, představuje požadavek přednostního očkování právě této zvláště ohrožené skupiny obyvatelstva v první fázi očkování nepřípustný terénní pokus
 • výrobce vakcíny GlaxoSmithKline je podle smlouvy se SRN do značné míry osvobozen od ručení; v případě poškození způsobeného očkováním bude postižený očkovanec muset místo výrobce zažalovat vládu a tím německý stát, což je zpravidla bezvýsledný akt
 • aby se sám nedostal do pasti ručení, musí očkující lékař pacienta pečlivě poučit o všech rizicích očkování a vakcíny; doporučuje se toto poučení provést v přítomnosti pomocnice a nechat si ho potvrdit podpisem očkovaného; poučení by mělo zahrnovat i právní aspekty spojené s ručením; v poučení by nemělo chybět ani upozornění, že v Evropě existují jiné, méně rizikové vakcíny, ty však v důsledku chybného rozhodnutí spolkové vlády nejsou v současnosti pro německé obyvatelstvo dostupné
Z výše uvedených důvodů vydává představenstvo Německého profesního svazu environmentálních lékařů následující doporučení:

Z obecně lékařských a environmentálně lékařských důvodů DBU naléhavě nedoporučuje provedení očkování vakcínou Pandemrix!


Pozor na počty nakažených

12. listopadu 2009 v 12:17 | Radomil Hradil
Na serveru Novinky.cz se dnes objevil článek, že na chebském gymnáziu je 270 studentů ze 730 patrně nakaženo prasečí chřipkou. Přítomnost viru prasečí chřipky se prokázala u tří z nich. (http://www.novinky.cz/domaci/184171-chebske-gymnazium-je-v-karantene-270-studentu-ma-zrejme-praseci-chripku.html)
Chceme-li takovou zprávu posuzovat, měli bychom si uvědomit, že existují dohody mezi "elitami" v pozadí, tj. např. mezi majiteli médií a majiteli farmakoncernů, týkající se toho, o čem a jak se v médiích bude psát a mluvit.
Pokud se tedy objeví zprávy o vysokém počtu nakažených prasečí chřipkou (a takové zprávy se teď budou objevovat, protože ochota obyvatel nechat se očkovat je minimální, a je tedy třeba řádně je vystrašit), vždycky se ptejme: U kolika z nich byla přítomnost viru skutečně klinicky prokázána? Jak spolehlivý je zdroj, který to tvrdí? A jaké jsou tyto počty ve srovnání s běžnou chřipkovou nákazou? Také se ptejme: Jaký je/byl průběh onemocnění v porovnání s běžnou chřipkou? A především si dobře všímejme: Jaká byla reakce na očkování vakcínou proti prasečí chřipce? Zkušenosti ze zahraničí, např. ze Švédska, kde už je očkování v plném proudu, ukazují, že průběh prasečí chřipky je lehký, naopak reakce na očkování bývají drastické.

Dovětek 17.11.: Na serveru chebského gymnázia si můžete přečíst tuto zprávu (http://www.gymcheb.cz/view.php?cisloclanku=2009110008):
Oznámení o preventivním přerušení vyučování a přechodném uzavření školy
Vydáno dne 12. 11. 2009
Na základě oznámení ředitele Gymnázia Cheb a po konzultaci s Krajskou hygienickou službou a hejtmanem Karlovarského kraje rozhodl radní Karlovarského kraje pro oblast školství Dr. Vratislav Emler o preventivním uzavření Gymnázia Cheb na přechodnou nezbytně nutnou dobu od čtvrtka 12.11. 2009 12:00 hodin až do pátku 20.11. 2009.
V této době žáci zůstávají doma. Důvodem k tomuto rozhodnutí je vysoký počet nemocných žáků (zhruba jedna třetina žáků školy) a snaha o zamezení šíření virové infekce (u několika jednotlivých studentů byla potvrzena nákaza virem H1N1). Žákům doporučujeme vyhýbat se zvýšené fyzické zátěži a nezúčastňovat se akcí, kde mohou přijít do kontaktu s větším počtem osob.
Podle ubezpečení odborníků je průběh onemocnění obvykle méně komplikovaný než u běžné chřipky, pouze schopnost viru vyvolat nákazu je vysoká. Vzhledem ke skutečnosti, že inkubační doba viru je obvykle 7 dní, bude výuka zahájena v pondělí 23.11. 2009.
Více o prevenci a onemocnění virem H1N1 se můžete dozvědět v přiloženém materiálu Ministerstva zdravotnictví ČR.
Aktuální informace budou i nadále postupně zveřejňovány na webových stránkách školy.
12. 11. 2009 RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara, ředitel školy

Bude zajímavé sledovat dále situaci v tomto gymnáziu.

DOVĚTEK 1.12.:
Na můj včerejší dotaz mi zástupkyně chebského gymnázia odpověděla, že 12. 11. ve škole skutečně chybělo 270 žáků, z toho však 40 jich bylo na soutěži, nikoli nemocných. Ředitel školy tehdy ohlásil 20% nemocnost, načež krajský úřad školu na 9 dní zavřel. Dnes je nemocnost ve škole pouhých 5 %.
I když byl výtěr a virologický rozbor proveden jen u zmiňovaných tří žáků, u nichž byla potvrzena přítomnost viru prasečí chřipky, a u dalších žáků žádný rozbor proveden nebyl (a jakýkoli odhad je tedy pouhou spekulací), tvrdí hygienici, že každý žák školy nemocný virózou byl nakažen virem prasečí chřipky...

Ohlasy čtenářů blogu

11. listopadu 2009 v 9:36 | Radomil Hradil
Na základě informací zveřejňovaných na tomto blogu se mi ozývají různí lidé. Z jejich mailů či dopisů bych zde rád pár věcí ocitoval:

Zdá se že začíná jít opravdu do tuhého, že se extrémy prohlubují a že spousta z nás pořád ještě hluboce spí a neuvědomuje si, co se na různých úrovních našeho bytí děje a kdo vlastně vůbec jsme ... není tedy divu, že se postupně necháváme vtáhnout do mašinérie mocenských her. (JB)

K blogu bych měl trochu optimistické info od kamaráda, který má vlivné známé- snad se bude jednat jen o biznys se strachem a očkování na dobrovolné bázi bez dalších persekucí neočkovaných (předpokládají asi, že i tak to bude tučné sousto). Ostatní - výjimečné stavy atd. je prý už hysterie... Za velkou vodou by na tom mohlo být trochu hůře... (PS)

Máte nějakou představu, co bychom mohli dělat? Vylepovat plakáty STOP očkování? Modlit se za zdraví a lásku? Demonstrace? Byla jsem svými známými upozorněna, že je lepší myslet pozitivně, bojovat za něco, nikoli proti něčemu. Nemohu se úplně ubránit myšlenkám na nejhorší - násilné očkování všech. Asi není dobré tu myšlenku příliš živit. Ale být úplně nepřipraveni? Máte nápad, co byste dělal? Schoval své dítě? Nebo máte přátele, se kterými byste si navzájem pomohli? Bude se vůbec jak bránit? Třeba se mýlíme... (HD)

Já osobně bych tam neřadil ty "chemtrails". Prasečí chřipka je vážné nebezpečí, "chemtrails" už MŮŽE být spekulace. Zbytečně se snižuje důveryhodnost (netřeba dávat všechny spekulace na hromadu - je to pak celkově už podobné blesku atd.). Též pozor na citace z osud.cz nebo zvedavec.org - nepůsobí to seriózně. (MR)

Nejsem typ. abych organizovala nějaké demonstrace. A tak jediné, ci mi napadlo (stále se tvrdí, že myslí můžeme vše ovlivnit), je vysílat v meditaci do vesmíru své názory a modlidby na tuto situaci. Měli bychom dát jednoznačně najevo, o co nám jde, a tím snad pak můžeme i získat podporu od vesmíru. Navrhuji každý den ve 20.00 hod nebo 21.00, jak to komu vyhovuje, sednout si na 10 minut do meditace a vyjádřit svůj názor. Já například uvažuji o slovech - "žádám, aby na mě přestaly být porušovány vesmírné zákony o absolutní svobodě, a abych tudíž měla svobodnou volbu při rozhodování ohledně očkování." též podávám stížnost, že dostávám zkreslené informace ohledně prasečí chřipky. Prosím o pomoc ohledně této situace pro lidstvo na planetě zemi. (HR)

Právě jsem si pustila vystoupení obou odvážných žen z Rakouska a Polska. Jsou obě plné lidskosti a to dává velkou naději, že stejně jako mě osloví i hodně dalších zaneprázdněných a spících lidí. Díky za to. (PB)

V této chvíli pro mne není až tak důležité nějaké zdání serióznosti, proto odkazuji i na servery jako Zvedavec.org nebo Osud.cz. Důležité jsou informace; vy sami můžete zvážit a rozhodnout, které jsou pro vás relevantní.
Co se týče dalšího postupu, jsem toho názoru, že v tuto chvíli jsou důležité jak modtlitby a meditace, tak praktické činy, přičemž každý ať dělá to, k čemu se cítí být povolán, co mu přijde intuitivně jako nápad, že má udělat. Důležité je, aby odpor obyvatelstva k očkování byl co největší. Není ale samozřejmě hned nutné každému vyprávět o zločinném pozadí celé "pandemie", stačí upozorňovat na zbytečnost a nebezpečnost vakcín. Každému bychom měli nakládat jen tolik pravdy, kolik unese - okolnosti (či osud) se patrně postarají, abychom jí nesli čím dál víc...

Vystoupení polské ministryně zdravotnictví

10. listopadu 2009 v 10:54
Vystoupení polské ministryně zdravotnictví, lékařky Ewy Kopaczové v polském parlamentu, 5. listopadu 2009

"Ráda bych řekla, že mojí prioritou během mé dvacetileté praxe bylo: V první řadě neškoď. Toto pravidlo jsem si vzala s sebou do svého ministerského úřadu. V situaci, kdy jsem někomu doporučovala lék, jsem stejně jako ostatní praktičtí lékaři věřila tomu, že bych měla přemýšlet: Dala bych tento lék své staré matce, svému dítěti? A přesně toto uvažování mě vedlo k velké obezřetnosti - k dvojité kontrole informací týkajících se lékařství; neboť ministerstvo zdravotnictví vydává doporučení pro každého Poláka. Pro miliony Poláků, kteří nemají lékařské vzdělání, zatímco ministr ano. Jeden expert, profesor Brydak, který se chřipkou zabývá více než 40 let, pracoval v jednom ze 189 výzkumných center, které jsou na světě, jedno také v Polsku. Můžeme být dnes obviňováni z nedostatku znalostí o chřipce? Mohu položit jednu otázku, názor pana profesora, který se zabýval chřipkou více než 40 let, a to nejen jedním typem chřipky, a který publikoval stovky článků na toto téma? Mám jen jednu zásadní otázku: Chceme pandemii ptačí chřipky? Dnes máme znalosti o přílohách smluv, které jiní, vlády bohatších zemí podepsaly s výrobci vakcín. Víme tedy, co bylo Polsku nabídnuto. Jednání je ve vývoji, nemohu vše říci dnes, ale jednu věc uvést mohu: naše právní oddělení našlo ve smlouvě nejméně 20 pochybných bodů. Co je tedy povinností ministra zdravotnictví? Podepsat smlouvy, které jsou v nejlepším zájmu polského lidu, nebo podepsat smlouvy, které jsou v nejlepším zájmu farmaceutických společností? (potlesk poslanců)
Vím, že na trhu jsou dnes k dispozici tři vakcíny. Každá má rozdílné množství aktivních látek a ještě podivnější je, že všechny mají léčit totéž. Proto to není pro ministra zdravotnictví v pořádku a experti o tom mají své pochybnosti. Možná jedna se stopovým množstvím aktivní látky je jen "svěcená voda", o které předpokládáme, že vyléčí chřipku?? Měli bychom platit za toto? (potlesk poslanců)
Máme příklad z Německa, které nakoupilo 50 milionů injekcí, a pouze 10 procent bylo dosud aplikováno. Dnes má o tento "zázračný lék" zájem 13 % Němců. Není to zvláštní, když Němci mají obvykle vysoké procento očkovaných? Když v Polsku připadá na 1000 lidí pouze 52 očkovaných proti sezónní chřipce, v Německu jich na 1000 lidí připadá 238 (23 %). A tak co se stane, když pouze 13 % Němců chce vakcínu proti prasečí chřipce, a nikoli 23 % populace jako obvykle při sezónní chřipce? Jejich vláda nakoupila vakcíny a nabízí jim je zdarma a oni ji nechtějí? Co se stane? Můžeme si na základě těchto fakt udělat jiný názor na nákup vakcín nebo ne? Jiný názor na uvedení léku jako druhu tajemství? Existují webové stránky, na kterých mají výrobci vakcín povinnost zveřejňovat takzvané postvakcinální neočekávané vedlejší účinky. Očkování v Evropě začalo 1. října 2009. Chtěla bych, abyste se podívali na některé z těchto webových stránek a našli tam nějaký neočekávaný vedlejší účinek. Nějakou sebemenší věc, alespoň jednu, třeba alergickou kožní reakci. To se může přihodit i při užití toho nejbezpečnějšího léku. Na těchto webových stránkách není ani jedna. "Dokonalý" lék! A jestliže je to tak zázračné, tak proč nechtějí výrobní společnosti uvést svůj lék na volný trh a vzít za něj odpovědnost? Proč neřeknou: "Je to skvělý, bezpečný lék, proto za něj ponesu odpovědnost, uvedu ho na trh a vše bude čisté a průhledné?" Místo toho házejí odpovědnost na nás, kupující. Nemáme výsledky klinických testů, detailní složení přísad a žádné informace o vedlejších účincích. Vakcíny jsou nyní ve 4. stupni velmi krátkých testů a my zatím nemáme tyto informace. Testovaný vzorek byl velice malý, jeden druh vakcíny byl testován na 160 dobrovolnících ve věku 20-60 let, všichni byli zdraví, nenakažení. Jiný druh vakcíny byl testován na 600 dobrovolnících ve věku mezi 18-60 lety, všichni zdraví. Je to tak v pořádku, speciálně pro lékaře přítomné v této místnosti? Pro mne to v pořádku není. Chci si být dostatečně jistá při doporučování této vakcíny. Nejsme mimo řadu na vakcínu, během jednání si chceme vzít čas a využít ho na to, abychom si o ní našli co nejvíce informací, kolik jen bude možné. Pokud pandemický výbor bude akceptovat tuto vakcínu, koupíme ji. Každoročně se na světě 1 miliarda lidí nakazí sezónní chřipkou, 1 milion lidí na ni každoročně zemře. A to se neděje rok či dva, ale už po dlouhou dobu. Vyhlásil někdo někdy pandemii, protože jde o sezónní chřipku? Sezónní chřipka je přitom nebezpečnější než prasečí, jsou zde úmrtí a vážné komplikace. Byla tu někdy ohlášena pandemie? Toho, kdo mě nutí k nákupu vakcín, se ptám: Proč jste nekřičeli a nevolali minulý rok nebo před dvěma lety či v roce 2003? V roce 2003 onemocnělo sezónní chřipkou 1.200.000 Poláků.
Volal někdo v této místnosti: "Pojďme nakoupit vakcíny pro každého!?" Nemohu si vzpomenout na takovou věc. A nakonec bych chtěla říci jenom jedno: Polský národ je velmi moudrý, Poláci dovedou velmi přesně rozlišit pravdu od lži. Umějí také říci, co je objektivní situace a co je jen hra." (potlesk poslanců)


Vyjádření polského premiéra Donalda Tuska najdete zde:


Nová zpráva: Polská ministryně zdravotnictví říká ne vakcíně proti prasečí chřipce dokud farmaceutické firmy nebudou akceptovat odpovědnost
http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1717%3Apolish-health-minister-says-no-swine-flu-jabs-unless-pharma-companies-accept-liability&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=en

Ze zprávy vybíráme:
Polská ministrině zdravotnictví a rodinná lékařka Ewa Kopaczová řekla, že podepíše smlouvu na nákup očkovací vakcíny proti prasečí chřipce jen v případě, že farmaceutické společnosti převezmou odpovědnost za vyplácení odškodnění, pokud vakcíny způsobí újmu na zdraví nebo smrt. "Podepíšu pouze v případě, že farmaceutické společnosti převezmou odpovědnost za vakcíny. To garantuji," oznámila v Polské televizi.

Novinky ze světa: Francie a Polsko

8. listopadu 2009 v 16:19 | Radomil Hradil
Jiná demonstrace se bude konat v sobotu 21.11. před sídlem firmy Sanofi (výrobce vakcíny proti prasečí chřipce) v Paříži.

Polská ministryně zdravotnictví Ewa Kopaczová odmítá očkování polského obyvatelstva nedostatečně otestovanými vakcínami; polský premiér Donald Tusk ministryni v jejím odmítavém stanovisku podpořil. Projev Ewy Kopaczové v polském parlamentu (s anglickými titulky): http://www.youtube.com/watch?v=NQ4HADYSZp4

Co se stalo na Ukrajině?

7. listopadu 2009 v 21:13 | Radomil Hradil
Jaká je situace na Ukrajině a její pozadí z pohledu nezávislých médií? Rýsují se dvě rozdílné interpretace tamních událostí, které se ovšem navzájem tak úplně nevylučují: 1. Na Ukrajině byla použita biologická zbraň, 2. politické vedení země situaci zveličuje, případně konstruuje, aby ji využilo pro své vlastní politické ambice. Podívejme se, jaká jsou fakta:
 • 11. srpna 2009 izraelský mikrobiolog Joseph Moshe, pracující v Los Angeles (USA), prohlásil v talk show ve zdejším rozhlase, že na Ukrajině použije firma Baxter International Inc. biologickou zbraň. Moshe řekl, že chce připravit důkazy o kontaminované vakcíně proti viru H1N1, které předá vrchnímu státnímu návladnímu. Dále řekl, že v ukrajinské laboratoři firmy Baxter je připravována biologická zbraň, maskovaná jako vakcína.
 • O den později prohlásila policie Los Angeles, že jí Moshe zavolal, že chce spáchat bombový útok na Bílý dům.
 • O další den později, 13. srpna, uspořádalo početné přepadové policejní komando honičku na Mosheho, který se ve svém VW Beetle snažil dostat na izraelskou ambasádu. Na ulici ho obklíčili a za použití různých zbrání, zřejmě i mikrovlnného paralyzátoru a také pojízdného robotu, ho zadrželi. Má se za to, že Moshe sám se podílel na vývoji biologických zbraní a spolupracoval s izraelskou tajnou službou Mossad. Další osudy Mosheho nejsou známy, podle některých oficiálních zpráv byl označen za psychicky nemocného a internován na psychiatrické klinice.
 • V říjnu 2009 propukla na Ukrajině epidemie onemocnění označovaného za prasečí chřipku (přičemž existují velké pochybnosti o tom, v kolika případech nakažení bylo skutečně prokázáno, že se jedná o tuto nemoc), vedení země mluví o půl milionu infikovaných osob; podle některých zdrojů je ovšem podezření na plicní mor.
 • Bezprostředně před vypuknutím epidemie zaznamenaly desítky, možná stovky obyvatel větších ukrajinských měst přelety lehkých letadel a vrtulníků rozprašujících nějaký aerosol; na tuto skutečnost se lidé snažili upozornit úřady a média, ty však hlášení ignorovaly.
 • Statistiky onemocnění běžnou sezónní chřipkou v předešlých letech Ukrajina nezveřejňovala. Obecně se vychází z toho, že v Evropě onemocní každoročně 12 procent obyvatel chřipkou. To by v Ukrajině představovalo 5,5 milionu lidí. Ukrajinský ministr zdravotnictví 3. listopadu uvedl, že chřipková úmrtnost v zemi je zatím o 10 % nižší než v loňském roce.
 • V Ukrajině byly zavřeny školy a zakázána veřejná shromáždění včetně volebních mítinků i bohoslužeb.
 • 17. ledna se na Ukrajině mají konat prezidentské volby. Současný prezident Viktor Juščenko měl doposud velmi nízké preference, naopak velmi dobře si vedl kandidát Strany regionů Viktor Janukovyč. Prezident Juščenko se velmi vehementně pustil do boje s epidemií; to mu může značně zlepšit preference. Zároveň se zvažuje odložení voleb, panují obavy z vyhášení výjimečného stavu.
 • Dnes, tj. 7. 11., kolem 11 hodiny dopolední bylo na Ukrajině údajně evidováno přes 871.000 případů nakažených lidí, z nichž 40.000 bylo hospitalizováno.
Pro připomenutí chci ještě uvést, že česká společnost Biotest nalezla letos v únoru ve vakcíně firmy Baxter virus ptačí chřipky H5N1 - viz článek http://zpravy.idnes.cz/lidem-hrozila-nakaza-smrtici-ptaci-chripkou-do-ceska-ji-privezly-fretky-1ao-/domaci.asp?c=A090216_212758_domaci_abr.
Nakažený materiál byl firmě Baxter vrácen a tento vysoce nebezpečný materiál, kterého firma Baxter vlastní údajně 72 kilogramů, jí nikdy nebyl zabaven.
Dále chci připomenout, že firma Baxter vyrábí svou vakcínu také ve svém závodě v Bohumili u Kolína.

Chystá se v ČR stav nouze?

6. listopadu 2009 v 10:46 | Radomil Hradil
Kdo sleduje dění kolem prasečí chřipky, a zejména kdo ho sleduje i v nezávislých médiích, musí si klást otázku, jestli vláda ČR se jen ve své naivitě slepě řídí pokyny z WHO, resp. EU, anebo jestli je do všeho zasvěcená.
Server Osud.cz dnes opakovaně píše (ovšem v článku určeném jen pro předplatitele) o zvláštních nových posedech, objevujících se někdy od srpna ve velkém množství v lesích na různých místech ČR. Posedy slouží obvykle myslivcům k čekané na lovnou zvěř. Myslivec se posadí a se zbraní v ruce čeká. Tyto nové posedy jsou zvláštní tím, že nemají lavičku, na niž by bylo možné usednout, jsou tedy očividně určeny ke stání. Jsou také otevřené, myslivec by v nich nebyl krytý před zraky zvěře. Umisťovány nejsou tam, kam chodí lesní zvěř, nýbrž k lesním komunikacím, po nichž se pohybují lidé. Všechny jsou vyráběny podle jednoho vzoru (svou uniformitou připomínají armádní produkty) a jsou očíslovány (pořádek musí být!). Dáme-li si dvě a dvě dohromady, vyjde nám z toho, že budou určeny pro vojáky, kteří zde budou stát se samopalem v ruce, jakmile bude vyhlášen stav nouze nebo stanné právo. S přípravami vlády a armády na stav nouze souvisí patrně i záhadné přelety vojenských letounů nízko nad obydlenými oblastmi z poslední doby, ale také čísla objevující se porůznu na komunikacích - ta patrně nebudou sloužit pro zaměřování inženýrských sítí, ale pro rychlé zaměření a určení souřadnic jakéhokoli pohybujícího se "objektu" vybaveného čipem. (Antény pro obsluhu mobilních telefonů, které k tomu budou moci být použity, jsou již nějaký čas instalovány skoro na každé střeše.)
Zkusme si více všímat toho, co se kolem nás děje. Možná si pak sami snadno odpovíme na v úvodu položenou otázku. Nebudeme-li si těchto věcí všímat, může se nám stát, že "lovnou zvěří" budeme náhle my sami...


Co nám říká velká pandemie prasečí chřipky

5. listopadu 2009 v 19:30 | Prof. Dr. Russell L. Blaylock, Mississippi, USA
"Zkušenost a historie nám ukazují, že lidé a vlády se nikdy z dějin nepoučí..." G.W.F. Hegel

Sleduji vývoj názorů na nebezpečí "pandemické" H1N1 chřipky od prvních případů
této infekční nemoci v Mexiku v březnu 2009. V průběhu této studie jsem použil jako zdroje mých informací prestižní odborné časopisy, údaje z Centra pro kontrolu nemocí (Center for Disease Control - CDC) a uznávané učebnice virologie. To proto, že s použitím takových zdrojů je možné integrovat a korelovat dřívější zkušenosti s epidemiemi a pandemiemi. Jak uvidíte, značná část mého materiálu pochází z oficiálních zdrojů v USA, jako jsou CDC, Národní ústav zdraví (the National Institute of Health - NIH), Národní ústav pro alergii a infekční nemoci (the National Institute of Allergy and Infectious Diseases - NIAID) a renomovaný lékařský časopis New England Journal of Medicine (NEJM).
Na samém začátku, dokonce ještě před tím, než Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila 6. stupeň pandemie, spustila skupina vědců poplach, že se může objevit strašná a smrtící pandemie, kterou očekávají již po celou polovinu století.
Je přirozené, že výrobci vakcín dělali všechno pro to, aby mohli živit tento strach a tiše připravovali jednání s WHO, aby byli mezi těmi, kteří budou vybráni pro výrobu a dodávky "pandemických" vakcín pro svět. Je zjevné, že posvěcení WHO by mohlo zajistit zisky ve výši desítek miliard.
Jakmile se infekce prasečí chřipky začala šířit v USA a pak i v dalších částech světa, začaly se ukazovat její zvláštní rysy. Ti, kteří se narodili před rokem 1950, zjevně vykazovali vyšší stupeň odolnosti k nákaze, zatímco pro osoby ve věku 25-40 let se tato infekce jevila poněkud více patogenní. Oficiální zdroje brzy prohlásily, že nemoc je v porovnání se sezónní chřipkou obzvláště riziková pro těhotné ženy. Jak uvidíme později, toto byla grandiózní lež.
Jakmile byla vyhlášena pandemie, virologové testovali potenci viru pomocí
konvenčních metod, což znamenalo nakažení pokusných zvířat - fretek. Zjistili, že se jedná o virus typu H1N1, který není o nic víc patogenní než běžná sezónní chřipka i přesto, že dokáže proniknout poněkud hlouběji do plic. V žádném případě nedosáhl patogenity viru H1N1 z let 1917-1918. Nenapadal jiné tkáně a co je mimořádně důležité, neinfikoval mozek.
Následně bylo třeba otestovat schopnost viru šířit se v populaci. Výsledky těchto testů byly poněkud kontroverzní, nicméně nejlepší získané důkazy svědčily o tom, že virus se nešíří mezi lidmi příliš dobře. Studie CDC zjistila, že v rodině nakaženého pacienta bylo infikováno pouze 10% jiných členů rodiny, což je velmi nízká nakažlivost. To bylo později potvrzeno i ve studii hodnotící zkušenosti ze státu New York, kde se nakazilo pouhých 6,5% populace, což bylo velmi vzdálené od předpovídané 50% nakažlivosti, před jakou varoval prezidentský výbor poradců pro vědu a technologie (President's Council of Advisors on Science and Technology - PCAST). Je velmi poučné připomenout si, že v průběhu epidemie z let 1917-18 byla infikovanost prasečí chřipkou v USA 30%.
Předpovídalo se
také, že 1,8 milionů lidí bude potřebovat hospitalizaci a 300 000 osob by mohlo skončit na jednotkách intenzivní péče (JIP); že nemocnice budou přetíženy a že JIP nebudou mít dostatek lůžek pro všechny nemocné a umírající. Počet lidí, kteří by mohli zemřít, se v USA odhadoval na 90 000. Denně jsme dostávali zprávy o tom, že na chřipku umírají mladí zdraví lidé, nejenom ti, kteří mají nemocné srdce, cukrovku, rakovinu a jiné nemoci s oslabením imunitního systému.
Podobné předpovědi se rozšířily i na Austrálii a Nový Zéland. I tyto státy začaly hlásit nárůst nových případů H1N1 a očekávání zvýšené potřeby hospitalizací v průběhu nadcházející zimy. V poslední době se objevily dva hlavní články v NEJM, které analyzují zkušenosti z hospitalizace pacientů s prasečí chřipkou jak v USA, tak v Austrálii a Novém Zélandu. Tyto velmi zajímavé studie bych rád analyzoval, protože se ukazují dramatické rozdíly mezi tím, co odhaluje věda a mezi tím, co se šíří ve sdělovacích prostředcích. Jak uvidíte, virus H1N1 je velmi mírný pro 99,9% populace.

Zkušenosti z Austrálie a Nového Zélandu

Země na jižní polokouli již prošly zimním obdobím, ve kterém se očekával vrchol chřipkové infekce. Epidemiologové i virologové jsou překvapeni jak je tato chřipková pandemie na jižní polokouli mírná s relativně malým počtem úmrtí a hospitalizací ve většině oblastí. Studie publikovaná v NEJM 8. října 2009 označená jako studie AZIC zjistila, že z populace 25 milionů obyvatel bylo na JIP umístěno 722 pacientů s potvrzenou nákazou virem H1N1. Protože CDC a další zdroje uvádějí, že hlavním smrtelným nebezpečím hrozící chřipky je virová pneumonie, zmíněná studie analyzovala počet osob hospitalizovaných s virovou pneumonií za posledních pět let a zjistila, že v roce 2009 to bylo pouhých 37 pacientů, zatímco v roce 2007 jich bylo 69 stejně jako v roce 2008. Potřeba hospitalizace na JIP se vyskytla u jednoho ze 35 714 pacientů, tedy neuvěřitelně nízké riziko 0, 0028%! Byli to převážně lidé ve věku 25 - 49 let, kteří měli astma nebo jinou plicní chorobu. Nejvyšší procento nutných hospitalizací na JIP bylo u skupiny děti od narození do jednoho roku, kde byla zaznamenána i nejvyšší úmrtnost.
Je zajímavé, že právě kojenci v tomto věku velmi špatně odpovídají na očkování jak proti sezónní chřipce tak na vakcínu proti viru H1N1. Jedna z největších studií zjistila, že děti mladší než čtyři roky nezískávají po očkování proti sezónní chřipce vůbec žádnou imunitu.
Stejně tak studie NIAID dokončená v současné době uvádí, že 75% dětí mladších než 35 měsíců nezískává po vakcíně proti H1N1 žádnou ochranu a u skupiny dětí ve věku 3-9 let se nevytvářejí protilátky po tomto očkování u 65% dětí.
Očkování proti sezónní chřipce doporučuje CDC a NIH jako ochranu k zajištění lehčího průběhu při nákaze H1N1 (obdobně jako u nás hlavní hygienik - pozn. překladatelky). Je proto důležité vědět, že podle kanadské studie zahrnující 12 milionů osob zvyšuje očkování proti sezónní chřipce riziko onemocnění prasečí chřipkou na dvojnásobek a způsobuje v případě nákazy mnohem vážnější průběh.
V současné době většina zdravotnických autorit souhlasí s tím, že varianta viru H1N1 je zcela mírná, že u většiny osob (99,99%) má onemocnění krátký a mírný průběh. Jako lékař vím, že každá smrt znamená tragedii. Americká studie zjistila, že nejvyšší pravděpodobnost úmrtí se vyskytuje u lidí nad 65 let, kteří měli vážné zdravotní problémy již před nákazou.
Jedním z opravdových překvapení této i americké studie bylo zjištění, že mezi nejvážnější rizikové faktory vedoucí k nutnosti hospitalizace na JIP patří obezita. Obézní lidé byli hospitalizováni šestkrát častěji než lidé s normální váhou. Obezita má prokazatelnou rizikovou roli i u dětí i těhotných žen, jak si dále ukážeme. To nebylo ve sdělovacích prostředcích nikdy uvedeno. Obezita je spojena s vyšším výskytem metabolického syndromu a s rezistencí vůči insulinu, což zvyšuje riziko vážného průběhu infekční nemoci a to i při nákaze virem s mírnou patogenitou.

Americké zkušenosti

Ve stejném čísle NEJM z 8. října 2009 je publikovaná studie z USA, ve které jsou zhodnocené údaje z 24 amerických států, ve kterých došlo k rozšíření infekce variantou H1N1 viru. Musíme si uvědomit, že na rozdíl od většiny chřipkových epidemií v USA tato epidemie začala brzy a na konci září se přiblížila k vrcholu s tím, že na konci října by se měl počet nemocných snižovat. Studie zahrnuje 13 217 případů infekce s 1082 hospitalizovanými pacienty. Z hospitalizovaných pacientů mělo 83% jiné vážné zdravotní problémy, takže z 24 států to bylo 292 lidí, kteří onemocněli pouze nákazou virem H1N1 natolik vážně, aby museli být hospitalizováni. Pouze 67 osob z desítek milionů lidí ve 24 státech skončilo na JIP. Z těchto 67 pacientů 19 zemřelo, přičemž 67% z nich mělo jiné vážné onemocnění. Z 24 států USA zemřelo tedy pouze 6 pacientů, kteří byli před nákazou virem H1N1 považování za zdravé. Je toto důvodem a ospravedlněním pro zahájení masivní očkovací kampaně? Pacienti, kteří zemřeli, byli buď staršího věku nebo jim byla podávána antivirotika později než za 48 hodin od začátku nemoci. Nebyla nalezena žádná korelace v souvislosti s očkováním proti sezónní chřipce. Ti, kterým byla podána antivirotika (tamiflu nebo relenza) v průběhu prvních 48 hodin tak nezemřeli.
Zjistilo se také, že úmrtí v důsledku infekce virem H1N1 je v korelaci se zvyšujícím se věkem. Porovnání úmrtnosti po infekci H1N1 (14,3%) a při sezónní chřipce (16,2%) ukazuje, že více pacientů umírá po onemocnění sezónní chřipkou.
A co se týče dětí, které jsou hlavním terčem obav ze strany masově sdělovacích prostředků a vládních agentur? Tato studie zjistila, že 60% hospitalizovaných dětí mělo jiné zdravotní problémy a 30% bylo obézních. Předchozí studie CDC uvádí, že 2/3 dětí, které zemřely, měly neurologické problémy nebo plicní onemocnění jako např. astma. To ve svých důsledcích znamená, že z populace 301 milionů obyvatel zemřelo 34 zdravých dětí. Podle údajů CDC zabila sezónní chřipka v loňském roce 116 dětí. Je ironií, že v roce 2003, kdy bylo zavedeno očkování malých dětí proti sezónní chřipce, zvýšila se průměrná roční úmrtnost na chřipku oproti letům 1999-2002 sedmkrát! To není nic překvapujícího protože víme, že rtuť ve vakcínách potlačuje imunitu.


Těhotné ženy a virus H1N1

Jsem skutečně zneklidňován tím, že CDC, lékaři a média zdůrazňují, že by touto experimentální vakcínou měly být očkovány všechny těhotné ženy. Média opakují, že tato vakcína je vyráběna naprosto stejně jako vakcína proti sezónní chřipce a je proto bezpečná, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti není.
V Austrálii a na Novém Zélandu je dohromady 250 000 těhotných žen. Z nich bylo hospitalizováno na JIP pouze 66, což znamená incidenci 1 žena na 3 800 těhotných, čili riziko 0,03%. Těhotné ženy z těchto dvou zemí se mohou cítit bezpečné při vědomí, že mají 99,97% naději, že neonemocní natolik, aby musely být hospitalizovány na JIP. A proč skončilo na JIP oněch 66 těhotných žen? Studie z Austrálie a Nového Zélandu skutečně zjistila, že v souladu s poznatky americké studie, byly tyto těhotné ženy buď obézní nebo měly vážný zdravotní problém, který byl spojený s obezitou.
K téměř stejným číslům došla i americká studie. Tam lékaři při svých úvahách připomínají, že nebyli schopni brát v úvahu, kolik těhotných žen užívá drogy nebo kolik jich žije v chudobě spojené s podvýživou vedoucí ke snížení imunity.
Nicméně, pro těhotné ženy může znamenat speciální nebezpečí samotná vakcína. Vždy totiž patřilo k základním principům medicíny, že by se neměla očkovat těhotná žena s výjimkou extrémních případů ohrožujících život dítěte. V současné době jsme svědky dvou příkladů závažného porušení této zásady. Když byla uvedena na trh vakcína Gardasil proti HPV (lidský papilomavirus), doporučil její výrobce Merck, aby byla podávána těhotným ženám. Krátce po jejím zavedení byla tato nebezpečná praxe zastavena, protože se zvýšil počet potratů a počet novorozenců s vážnými malformacemi.
Dnes je již dobře známo, že pokud se stimuluje imunitní systém ženy v průběhu druhého a třetího trimestru těhotenství, výrazně se zvyšuje riziko vzniku autizmu v ranném dětství nebo schizofrenie v pozdějším věku. Zvyšuje se výrazně pravděpodobnost poruch ve vývoji nervové soustavy a s tím spojených poruch chování u dětí.
Zatímco studie u laboratorních zvířat přesvědčivě ukazují, že očkování poškozuje vývoj plodu, neexistují žádné podobné studie, které by prokazovaly bezpečnost vakcinace těhotných žen pro vývoj člověka. Hewitson se spolupracovníky zjistila, že vakcína proti hepatitidě B podávaná nyní v mnoha státech novorozencům, způsobuje při podání novorozeným opicím abnormální vývoj mozkového kmene. Touto vakcínou už byly očkovány desítky milionů kojenců, aniž by se v jejich tělíčkách vytvářely protilátky, navíc proti infekci, která je neohrožuje.

Co všechno o vakcíně proti prasečí chřipce ještě nevíme?

Zatímco americký kongres vyhlásil stav nouze umožňující lékařům zbavit se zodpovědnosti za následky komplikací po očkování touto novou vakcínou, pojišťovací společnosti v Austrálii odmítly pojistit lékaře, kteří budou očkovat z toho důvodu, že vakcína byla vytvořená příliš rychle a je tudíž stále experimentální.
Sdělovací prostředky a představitelé oficiálních zdravotnických institucí opakovaně šíří ujišťování, že vakcína je bezpečná zejména proto, že je obdobná jako vakcína proti sezónní chřipce. Avšak co všechno ještě nevíme ani o této vakcíně, která je vyráběná po desítky let? O čem všem se stále ještě dohadujeme? Cožpak může někdo trvat na tom, že rtuť obsažená ve vakcíně proti sezónní chřipce je neškodná pro dětský organizmus? Tisíce rodičů dětí postižených autizmem jsou přesvědčené, že to byl právě thimerosal, který vyvolal vznik tohoto vážného postižení jejich dítěte.
Kolik z nově zavedených vakcín přináší tragické a dosud nerozpoznané důsledky pro další a další generace? Zmíněná vakcína proti HiB je spojována s hrozbou onemocnění makrofágní myofascitidou a vážnou demencí již u dětí. Miliony mladých dívek byly očkovány vakcínou Gardasil; mnohé z nich zemřely, po mnoha měsících jako těhotné matky přicházejí o svoje děti, novorozenci se rodí s deformacemi svých tělíček.
V médiích jsou lidé ujišťování o naprosté bezpečnosti a účinnosti vakcíny proti prasečí chřipce. Výsledky testování publikované v NEJM jsou velice instruktivní, protože ukazují, že testy bezpečnosti a sledování vedlejších účinků byly prováděné pouze 7 dní po očkování a to u skupin čítajících 15 osob! Gullian Barre syndrom, nebezpečná paralýza se může projevit za několik měsíců stejně jako křeče, poruchy chování a neurologické problémy u dětí.
Je otázkou, proč vlády a jejich představitelé tak ochotně živí tuto paniku a strach z nemoci, která má velmi mírný průběh? Proč mluvíme o nutnosti povinného očkování každého muže, ženy a dítěte? Je také zajímavé, že autoři bezpečnostních studií vakcíny proti prasečí chřipce jsou zaměstnanci výrobce vakcíny CSL Biotherapeutics. A já jsem přesvědčen, že brzy uslyšíme i ujištění, že skvalen jako adjuvans MF-59 nebo ASO3 je nezbytný pro záchranu života. Co všechno ještě o vakcínách nevíme? Program masového očkování těhotných žen vakcínou proti H1N1 viru představuje v historii lidstva největší experiment na těhotných ženách a může vyústit do monumentální katastrofy.

Překlad na požádání autora: Prof. Dr. Anna Strunecká


Začarovaný kruh?

5. listopadu 2009 v 19:21 | Radomil Hradil
Pokud Vás zajímá, jak to bylo s kontratem české vlády na nákup vakcín proti prasečí chřipce, přečtěte si dotazy zaslané jedním občanem ČR ministerstvu zdravotnictví:
a především odpovědi na ně:
Vypadá to tedy, že vláda ČR zakoupila z peněz daňových poplatníků biologickou zbraň, kterou hodlá použít proti svým občanům (kteří si ji zaplatili). Výrobce této biologické zbraně neponese odpovědnost za újmu na zdraví a životě způsobenou aplikací této látky. Tu ponese případně stát, což neznamená nic jiného, než že za poškození zdraví, případně života občanů ČR "vakcínou" budou poškozeným či pozůstalým platit odškodné opět daňoví poplatníci ČR...

Situace začíná být vážná

3. listopadu 2009 v 22:33 | Radomil Hradil
Rád bych zde nyní napsal pár vážných slov k prasečí chřipce, protože se domnívám, že i situace začíná být vážná.

- Na základě studia faktické a legislativní situace týkající se elektrosmogu, zejména záření mobilů, které sice likviduje živou tkáň, přesto jsou WHO zaštiťovány naprosto nesmyslně měkké limity, jsem dospěl k závěru, že WHO je zkorumpovaná a že lobby telekomunikačních firem zde prosadila svůj zájem, třebaže to bude mít pro lidstvo a vše živé na planetě zhoubné důsledky.
- Podobně zde své zájmy evidentně prosadila také lobby farmaceutických firem. Akce "prasečí chřipka" byla vyvolána uměle a byla předem důkladně připravena.
- V roce 2005 byla ve WHO vydána směrnice, podle níž jednotlivé země vč. ČR vypracovaly a ratifikovaly národní pandemické plány. Ty předpokládají vyhlášení stavu nouze, pokud WHO vyhlásí pandemii. Za stavu nouze pak budou omezena základní lidská práva včetně práva na nedotknutelnost osoby, tedy na zachování fyzické a psychické integrity.
- V srpnu 2008 si firma Baxter patentovala vakcínu proti prasečí chřipce.
- V březnu 2009 se v Mexiku objevuje prasečí chřipka. Její virus je evidentně produktem lidské laboratoře. Odborníci vylučují, že by mohl vzniknout v přírodě.
- V dubnu 2009 změnila WHO definici pandemie. Nyní je oproti dřívějšku mnohem snazší vyhlásit pandemii.
- V červnu vyhlásila WHO po 40 letech pandemii, přestože prasečí chřipka je méně nebezpečná než běžné sezónní chřipky.
- Vlády investují miliardy do nákupu vakcín a připravují očkování; některé země jako Srbsko chtějí naočkovat všechny obyvatele. To byl zřejmě také původní záměr WHO a farmaceutických firem.
- Vakcíny se však ukazují jako nebezpečné zdraví - přídatné látky oslabí imunitu a injektovaná masivní dávka viru vyvolá silnou imunitní reakci; ohroženo bude nejen zdraví, ale i život očkovaného. Německá armáda například odmítla vakcínu zamýšlenou pro obyvatelstvo a vymohla si očkování vakcínou bez škodlivých přídatných látek a bez živých, aktivních virů.
- USA již vyhlásily stav nouze; další země budou zřejmě brzy následovat, i kdyby žádní nemocní prasečí chřipkou nebyli. V takovém případě bude nutné vyvolat chřipkovou vlnu uměle.
- Ve Švýcarsku již dostali zdejší domobranci dopis, v němž jsou vyzváni, aby mezi 11. a 31. listopadem byli v pohotovosti "kvůli asistenci při pandemii prasečí chřipky". Dá se předpokládat, že tento termín bude mezinárodně koordinovaný a že už není mnoho času.
- Téměř všechna média jsou v rukou několika málo majitelů a jejich jasným cílem je, aby se populace nedozvěděla pravdu, přinejmenším celou. To je součástí skutečného "pandemického plánu". Výjimky jsou vzácné a jsou věcí velké osobní odvahy příslušných redaktorů.
- Média nás také momentálně krmí články typu: Jak se vám žilo před 20 lety a Co jste dělali v listopadu 1989. Jenže listopadová revoluce, to není nějaká dávná minulost. Tento listopad bude opět horký a naše šance je, že opět povstaneme. Před 20 lety šlo o svobodu. Teď půjde o svobodu (či otroctví), o zdraví, o život.
- Proto vás chci vyzvat: nenechávejte se naočkovat, vakcína bude zabíjet. Žádná pandemie není, je jen plán, jak jejím prostřednictvím udělat z lidí otroky. Postavte se na odpor. Individuálně, hromadně. Legrace končí, půjde zřejmě do tuhého. Původci pandemie si všechno dobře spočítali, jen jedna neznámá jim nevychází: lidská statečnost, solidarita, vzájemnost. A taky víra.

Pokud postrádáte u tohoto článku důkazy a odkazy, hledejte na internetu. Umíte-li jazyky, najdete jich víc než dost. Doporučit vám mohu především stránky Jane Bürgermeisterové, statečné ženy bojující za nás za všechny: http://www.theflucase.com/. A rozhovory s ní: http://media.bloguje.cz/818638-jane-burgermeister.php