Co se stalo na Ukrajině?

7. listopadu 2009 v 21:13 | Radomil Hradil
Jaká je situace na Ukrajině a její pozadí z pohledu nezávislých médií? Rýsují se dvě rozdílné interpretace tamních událostí, které se ovšem navzájem tak úplně nevylučují: 1. Na Ukrajině byla použita biologická zbraň, 2. politické vedení země situaci zveličuje, případně konstruuje, aby ji využilo pro své vlastní politické ambice. Podívejme se, jaká jsou fakta:
  • 11. srpna 2009 izraelský mikrobiolog Joseph Moshe, pracující v Los Angeles (USA), prohlásil v talk show ve zdejším rozhlase, že na Ukrajině použije firma Baxter International Inc. biologickou zbraň. Moshe řekl, že chce připravit důkazy o kontaminované vakcíně proti viru H1N1, které předá vrchnímu státnímu návladnímu. Dále řekl, že v ukrajinské laboratoři firmy Baxter je připravována biologická zbraň, maskovaná jako vakcína.
  • O den později prohlásila policie Los Angeles, že jí Moshe zavolal, že chce spáchat bombový útok na Bílý dům.
  • O další den později, 13. srpna, uspořádalo početné přepadové policejní komando honičku na Mosheho, který se ve svém VW Beetle snažil dostat na izraelskou ambasádu. Na ulici ho obklíčili a za použití různých zbrání, zřejmě i mikrovlnného paralyzátoru a také pojízdného robotu, ho zadrželi. Má se za to, že Moshe sám se podílel na vývoji biologických zbraní a spolupracoval s izraelskou tajnou službou Mossad. Další osudy Mosheho nejsou známy, podle některých oficiálních zpráv byl označen za psychicky nemocného a internován na psychiatrické klinice.
  • V říjnu 2009 propukla na Ukrajině epidemie onemocnění označovaného za prasečí chřipku (přičemž existují velké pochybnosti o tom, v kolika případech nakažení bylo skutečně prokázáno, že se jedná o tuto nemoc), vedení země mluví o půl milionu infikovaných osob; podle některých zdrojů je ovšem podezření na plicní mor.
  • Bezprostředně před vypuknutím epidemie zaznamenaly desítky, možná stovky obyvatel větších ukrajinských měst přelety lehkých letadel a vrtulníků rozprašujících nějaký aerosol; na tuto skutečnost se lidé snažili upozornit úřady a média, ty však hlášení ignorovaly.
  • Statistiky onemocnění běžnou sezónní chřipkou v předešlých letech Ukrajina nezveřejňovala. Obecně se vychází z toho, že v Evropě onemocní každoročně 12 procent obyvatel chřipkou. To by v Ukrajině představovalo 5,5 milionu lidí. Ukrajinský ministr zdravotnictví 3. listopadu uvedl, že chřipková úmrtnost v zemi je zatím o 10 % nižší než v loňském roce.
  • V Ukrajině byly zavřeny školy a zakázána veřejná shromáždění včetně volebních mítinků i bohoslužeb.
  • 17. ledna se na Ukrajině mají konat prezidentské volby. Současný prezident Viktor Juščenko měl doposud velmi nízké preference, naopak velmi dobře si vedl kandidát Strany regionů Viktor Janukovyč. Prezident Juščenko se velmi vehementně pustil do boje s epidemií; to mu může značně zlepšit preference. Zároveň se zvažuje odložení voleb, panují obavy z vyhášení výjimečného stavu.
  • Dnes, tj. 7. 11., kolem 11 hodiny dopolední bylo na Ukrajině údajně evidováno přes 871.000 případů nakažených lidí, z nichž 40.000 bylo hospitalizováno.
Pro připomenutí chci ještě uvést, že česká společnost Biotest nalezla letos v únoru ve vakcíně firmy Baxter virus ptačí chřipky H5N1 - viz článek http://zpravy.idnes.cz/lidem-hrozila-nakaza-smrtici-ptaci-chripkou-do-ceska-ji-privezly-fretky-1ao-/domaci.asp?c=A090216_212758_domaci_abr.
Nakažený materiál byl firmě Baxter vrácen a tento vysoce nebezpečný materiál, kterého firma Baxter vlastní údajně 72 kilogramů, jí nikdy nebyl zabaven.
Dále chci připomenout, že firma Baxter vyrábí svou vakcínu také ve svém závodě v Bohumili u Kolína.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama