Francie a Irsko: Rodiče protestují proti očkování dětí

27. listopadu 2009 v 21:14 | Radomil Hradil
Francouzští rodiče zveřejnili otevřený dopis, který uvádífakta a důkazy o tom, že vakcína Pandemrix firmy GlaxoSmithKline není adekvátně otestována, a doporučují nepodepisovat "souhlasný" formulář s tím, aby jejich děti mohly být očkovány ve škole.
Otevřený dopis přichází ve chvíli, kdy francouzská vláda zintenzivnila plány masového očkování a rodiče po celé zemi dostávájí formuláře, které po nich žádají jejich formální souhlas s tím, že dětem smí být aplikována injekce. To by jim zabránilo žádat v budoucnu odškodnění po farmaceutických společnostech v případě poškození způsobeného vakcínou.
Dopis poukazuje na to, že rodičům nebyly dány vládou adekvátní informace k potenciálním vedlejším účinkům vakcíny, a dále že některé regiony ve Francii již oznámily, že pandemie skončila i bez očkovací kampaně.


Irští rodiče připravují nesouhlasný dopis adresovaný vládě. Tito rodiče odmítají očkování svých dětí proti prasečí chřipce jako nepřípustný zásah do svých občanských práv. Text dopisu v angličtině: http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2085%3Airish-parents-prepare-non-consent-letter-as-unsigned-government-sign-flu-jab-qinvitationsq-come-through-letter-box&catid=1%3Alatest-news&Itemid=64&lang=en
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama