Francie: občané odmítají očkování, vláda se demonstrativně nechává naočkovat

19. listopadu 2009 v 10:53 | Radomil Hradil
Server iDnes.cz píše (12. 11.) v článku nazvaném "Ministryně přizvala k očkování proti chřipce kamery, Francouze nezlákala":
Očkovací kampaň ale v zemi galského kohouta úspěchy neslaví. Část odborné veřejnosti a většina té laické je dokonce úplně proti. Z průzkumů vyplývá, že až šestasedmdesát procent tamních obyvatel se proti novému typu chřipky očkovat odmítá.
Ani říjnová vakcinace zdravotníků nelámala žebříčky, očkovat se nechalo jen deset procent pracovníků velkých zdravotnických zařízení (zhruba 80 tisíc lidí), a to především ti, kteří pracují na dětských odděleních a také tam, kde se starají o pacienty s respiračními chorobami.
Nalákat na očkování se váhavce rozhodla i francouzská ministryně zdravotnictví Roselyne Bachelotová, podle níž počet případů chřipky minulý týden stoupl na 360 tisíc. Injekci si nechala píchnout před televizními kamerami. Stejnou proceduru mají podstoupit v nejbližší době i ostatní členové vlády.

Aniž bych chtěl být cynický, zdá se mi, že je to dobré řešení: Ať se i u nás jako první nechají před kamerami naočkovat všichni členové vlády a také náměstkové ministryně zdravotnictví; jenom by se mělo prostřednictvím notáře dohlédnout na to, že v injekční stříkačce bude skutečně Pandemrix firmy GlaxoSmithKline, který naše vláda ordinuje obyvatelstvu...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gogomental Gogomental | 20. listopadu 2009 v 13:46 | Reagovat

Občané franci dobře dělají ! !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama