Máme u nás pandemii?

23. listopadu 2009 v 16:41 | Radomil Hradil
Pandemický plán ČR, schválený v r. 2006, charakterizuje pandemii takto:

Pandemie je z pohledu života společnosti závažnou celosvětovou událostí. Dochází při ní k velmi rychlému rozšíření onemocnění do všech částí světa, přičemž onemocní více než 25 % celé populace. Je spojená s vysokou nemocností, nadměrnou úmrtností a narušením sociálního a ekonomického systému.
Dále se zde můžeme dočíst:
Předpokládá se, že v ČR onemocní během 9 až 15 týdnů od začátku pandemie přibližně 30 % populace, tj. více než 3 milióny osob.
Předpokládá se, že během pandemického období zemře na chřipku 0,37 % nemocných, což v ČR představuje téměř 12 000 osob.
Do 10 dnů by onemocnělo řádově 40 % pracovníků ve skupině nejohroženějších (lékaři v první linii, městská doprava), 27 % ve skupině ohrožených a důležitých pro chod ekonomiky a bezpečnosti státu (lékaři, zaměstnanci dopravy, obchodu, veřejné správy a obrany), 12 % pracovníků ve skupině méně ohrožené (ostatní produkční odvětví národního hospodářství - i strategicky důležitá, ale s menší koncentrací osob jako např. energetika) a 4 % pracovníků ve skupině nejméně ohrožených (ostatní veřejné služby, finanční zprostředkování, zemědělství, lesnictví).


Pořád se straší pandemií; když se na ta čísla podíváme: můžeme snad mluvit o pandemii? Dá se vůbec očkování nějak ospravedlnit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 25. listopadu 2009 v 21:34 | Reagovat

H1N1 je obrovská bublina průběh nemoci je že se vám zvedne horečka a to asi na 4-5 dní.... buďte doma v posli berte paralen a pijte hodne horké čaje atd... za 7dní ani nebude vědet že jste byli nemocní....

prevence: berte vitamíny!!! -doporučuji Multitabs (90tablet -230kč)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama