Mediální manipulace je do nebe volající!

28. listopadu 2009 v 12:15 | Radomil Hradil
Od pondělka mají začít očkovat praktičtí lékaři, to znamená, že očkování se má dotknout široké populace, už ne jen samotných zdravotníků, energetiků, policistů atd. Přitom odpor samotných lékařů je tak veliký, že i ministryně zdravotnictví na ně apeluje a snaží se z nich v očích veřejnosti udělat nezodpovědné živly.

A média stupňují tlak na veřejnost. Zatímco v uplynulých týdnech jste zaznamenali na informačních serverech tak jednu zprávu o prasečí chřipce za týden, potom třeba za tři dny, pak obden a potom denně, dnes už to jsou tak dvě zprávy denně. Větší frekvence už je asi stěží možná, v tomto ohledu dosáhla masáž kulminace. Nyní nastupuje druhá fáze: zvyšuje se kalibr zpráv.

Příkladem je dnešní zpráva na Novinkách.cz, nazvaná Vir prasečí chřipky mutuje, hygienici zděšeni. Ano, je třeba obyvatele pořádně vyděsit, tedy na ně pustíme vyděšené hygieniky! Vyděšeni jsou ovšem zřejmě především tři pánové, jejichž jména bude dobré si zapamatovat, neboť jsou to v poslední době právě oni, kdo se nás neustále pokouší vystrašit: Vít - Beran - Prymula.

Hlavní hygienik Vít v článku prohlašuje: "Změny pandemického kmene jsou pro populaci velmi nebezpečné. Komplikací bude zřejmě víc a budou těžší a nemohu vyloučit ani vyšší úmrtnost. Současná vakcína proti prasečí chřipce ale chrání i proti tomuto, částečně změněnému kmenu viru." - Pan Vít je tedy velký prorok, už teď ví, že bude více komplikací, více mrtvých, ale ví také - i když je nemožné to vědět - že vakcína nás ochrání i před zmutovaným virem. Není to zvláštní? Dokonce velmi zvláštní??

Náš po Blesku druhý nejprodávanější bulvární deník MF DNES přináší denně rozsáhlé zprávy o prasečí chřipce, z toho obden jako hlavní článek na titulní straně. Dnes je otevírák nazvaný Chřipka = vánoční hrozba. (http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=277&r=titulni_stranaa&c=1296175)

Publicista Jaroslav Veis publikoval na stránkách ČRo úsměvný fejeton nazvaný Mediální chřipka (http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/663267). Klade si v něm otázku, proč nás média tak vytrvale straší. Zvažuje, jestli je v tom nějaký skrytý záměr. Nakonec dospívá k závěru:
"Obávám se však, že pravda je, jak už to bývá, obyčejnější. Média se prasečí chřipky s chutí chopila i bez podplácení. V setrvalém převisu mediální nabídky nad poptávkou totiž bojují o pozornost za každou cenu. A taková zpráva o nebezpečí, kterému rozumí nejen žurnalista, ale i divák či čtenář, ba dokonce i ten pověstný obecní blb z Horní Dolní, je prostě k nezaplacení."

Já se ovšem domnívám, že pravda tentokrát taková nebude. Když si přečtete diskusi pod těmito poplašnými články (tam, kde je nějaká povolena), přesvědčíte se, že lidem jde tohle děsení už hodně na nervy a otevřeně vyzývají novináře, ať toho nechají. Nevěřím, že palcové titulky o prasečí chřipce dnes ještě zvyšují prodejnost novin. Jsem přesvědčen, že novináři dnes vědí, že lidi prasečí chřipka nezajímá, že kašlou na strašení médií a dělají si z něj legraci. Přesto stupňují svůj tlak. Proč? Ne, tohle nebude jen zaslepenost, hloupost nebo ziskuchtivost a senzacechtivost novinářů, ten záměr, ta promyšlenost téhle kampaně jsou až příliš zřejmé.

Co nás čeká dál? Na začátek prosince nám hlavní hygienik naplánoval celostátní epidemii. Vzhledem k tomi, že s čísly žongluje, jak si zamane, ta mediální epidemie na sebe jistě nenechá dlouho čekat. A potom? Nemyslím si, že by jim šlo jen o to udat za každou cenu vakcínu, když už ji jednou nakoupili. Těch pár set milionů korun pro ně nejsou žádné peníze, a kdyby se vakcína vylila do kanálu, na ministerstvu by to kvůli vyhozeným penězům jistě nikomu vrásky nedělalo. Proč tedy? Co na nás chystají? - Patrně se to již brzy dozvíme.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 28. listopadu 2009 v 16:22 | Reagovat

Ale jde o peníze. Potřebují vakcíny nutně udat, nikoliv vylít. Tím se udržuje stroj na peníze v chodu. Lidé musejí vakcínám věřit, nikoliv se jim vyhýbat, jak by jinak prodávali další?

Prymula, výrobci a celá ta mafie musejí lhát dál, jinak by se mohlo provalit, že vakcíny jsou podvod.

2 Golem Golem | 29. listopadu 2009 v 10:39 | Reagovat

Kez byste pochcipali jenov vy, kdoz se citite pronasledovani farmaceutickymi firmami.

3 Ladislav Ladislav | 29. listopadu 2009 v 15:13 | Reagovat

Další zajímavý článek pro "paranoiky" (nebo pro lidi, kteří používají hlavu i na něco jiného než jen na nošení čepice?):
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3997-posileny-virus-a-policejni-stat-celou-dobu-to-k-tomu-smerovalo-nyni-se-s-tim-musime-vyporadat-3/

P.S.
Máze zajímavý nick Goleme. Že by kouzlo nechtěného?

4 Ladislav Ladislav | 29. listopadu 2009 v 15:15 | Reagovat

Oprava: Máte...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama