Mediální masáž pokračuje

26. listopadu 2009 v 12:17 | Radomil Hradil
Server iDnes.cz dnes přinesl článek nazvaný Prasečí chřipka je horší než sezonní, průběhem i počtem obětí. Předseda České vakcinologické společnosti R. Prymula v něm tvrdí, že prasečí chřipka způsobuje závažnější průběh i více úmrtí než sezónní chřipka. - Tvrdí to i přesto, že na sezónní chřipku u nás ročně umírá - podle různých oficiálních zdrojů - jeden až dva tisíce lidí, tj. několik lidí denně, zatímco na prasečí chřipku u nás za řadu týdnů, kdy tady tato chřipka (alespoň v médiích) "řádí", 3 až 7 lidí (podle různých zdrojů), z toho většina byla již tak vážně nemocná. Prymulovo tvrzení "Poslední analýzy ukazují, že skutečně ta frekvence úmrtí už začíná být vyšší, než byla u sezonní chřipky" tak nelze než označit za účelovou nepravdu.
Článek nás opět ujišťuje slovy hlavního hygienika o tom, že epidemie začne již na začátku prosince.
V diskusi pod článkem si např. přečtete:
Demagogie v podání MUDr. Prymuly. To je bezcenný blábol. Pro relevantní srovnání by musel uvést, kolik lidí umřelo na sezónní a kolik na prasečí. Takto to vyznívá jako zaplacená reklama pro výrobce vakcín. Je zajímavé, že odborníci varují před zbytečným šířením paniky, s tím, že prasečí chřipka má příznivější průběh než sezónní - a potvrzuje to i statistika.

Noviny MF DNES pro změnu přinášejí titulní článek nazvaný Chřipka ohrožuje obézní. V článku se dočteme: Nemusíte mít nemocné srdce nebo leukemii, aby vám prasečí chřipka způsobila těžké komplikace. Stačí kila navíc. Z Ameriky teď přišlo překvapivé varování - pozor by si měli dávat obézní lidé. (...) "Zpráva z USA hovoří o tom, že vyšší nemocnost a závažný průběh nemoci pozorují především u takzvaných monstrózních obezit," potvrdil hlavní hygienik Michael Vít.

Takže, monstrózní otylí, pozor na prasečí chřipku. Vy ostatní pak pozor na demagogii, podplacené "vědce", prohlášení hlavního hygienika a hlavně pozor na vakcínu - na tu zřejmě umírají i lidé bez monstrózní obezity, lidé jinak zcela zdraví.

Dovětek 27. 11.: MF DNES dnes nastavuje prasečí kaši ze včerejška v článku J. Syslové Chřipka: horší než se čekalo. Vedle včerejšího, znovu opakovaného výroku R. Prymuly se od imunologa J. Berana dozvídáme: "Situace se začne podobat té v Mexiku: když se ,promořily' mladší ročníky, začala chřipka napadat starší. Tito lidé však už mají oslabený imunitní systém, věkem i dalšími chronickými nemocemi, a chřipku snášejí hůř. Proto bude dále přibývat těžších a komplikovaných průběhů." Pan imonolog tedy předpovídá, že to u nás bude jako v Mexiku, navíc je v článku vedle Mexika vzpomínána i Ukrajina. I když je u nás situace naprosto nesrovnatelná (a článek to připouští), zůstává v čtenáři jasná výpověď: nechejte se očkovat, jinak dopadnete jako v Mexiku či v Ukrajině. - Komu sloužíte, paní Syslová? Lidu těžko. Jen pro připomenutí: MF DNES je náš druhý nejprodávanější deník (303.000 ks) a patří spolu s Lidovkami nebo Metrem německému majiteli Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 standa standa | 26. listopadu 2009 v 19:29 | Reagovat

jak je možné,že nikdo zatím nepodal trestní oznámení na hlavního hygienika čr pana Víta,jistě o varování německých lékařů,byl informován! stačí když si přečtete složení léku Pandemrix!

2 Milan Milan | 26. listopadu 2009 v 19:51 | Reagovat

[1]: Vít bude jednou souzen za pokus o genocidu na civilním obyvatelstvu! Půjde sedět na pěkně dlouho,nebo bude rovnou popraven!

3 Radomil Hradil Radomil Hradil | 27. listopadu 2009 v 10:03 | Reagovat

Chci se tímto distancovat od komentářů vyzývajících k jakémukoli násilí a prosím přispěvatele, aby se takových výzev vyvarovali, jinak budu nucen jejich komentáře smazat. Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama