Němečtí lékaři: Vakcína Pandemrix představuje závažné zdravotní riziko

17. listopadu 2009 v 20:35 | Radomil Hradil
Německý profesní svaz environmentálních lékařů (Deutscher Berufsverband der Umweltmediziner) vydal 9. listopadu tiskovou zprávu, z níž vybíráme:

Vakcína proti "prasečí chřipce" je nevhodná pro pacienty s chronickými multisystémovými onemocněními. Vzhledem k chybějícím důkazům jeho bezpečnosti představuje Pandemrix při hromadném očkování závažné zdravotní riziko. Jelikož spolková vláda osvobodila výrobce od ručení za produkt, spočívá riziko vedlejších účinků a trvalých škod způsobených vakcínou pouze u pacienta.
Německý profesní svaz environmentálních lékařů (DBU) má i přes v médiích zveřejněné ujišťování vlády, Institutu Paula Ehrlicha a výrobců o nezávadnosti vakcíny vážné pochybnosti o pandemické vakcíně Pandemrix firmy GlaxoSmithKline, poskytnuté spolkovou vládou jako jediná vakcína k hromadnému očkování proti "nové chřipce".
DBU zde nezpochybňuje lékařskou účelnost očkovacích opatření obecně ani nutnost takových opatření při dosud spíše mírném průběhu pandemie prasečí chřipky.
Naše kritika míří výhradně na vakcínu Pandemrix:
  • existují závažné pochybnosti o účinnosti této vakcíny
  • existují závažné pochybnosti o nezávadnosti adjuvantů
  • výrobce a úřední místa zamlčují, že skvalen je proinflamatorní imunoaktivující imunogen
  • mohou jím být vyprovokovány autoimunitní nemoci, stávající nemoci mohou být aktivovány
  • skvalen z potravin je v organismu zabudováván především do membrán; očkováním vyvolaná tvorba protilátek vyvolá v membránách chronické záněty, které jsou vysvětlením např. degenerativních nervových onemocnění
  • jelikož vakcína nebyla testována ani na dětech ani na těhotných ženách, představuje požadavek přednostního očkování právě této zvláště ohrožené skupiny obyvatelstva v první fázi očkování nepřípustný terénní pokus
  • výrobce vakcíny GlaxoSmithKline je podle smlouvy se SRN do značné míry osvobozen od ručení; v případě poškození způsobeného očkováním bude postižený očkovanec muset místo výrobce zažalovat vládu a tím německý stát, což je zpravidla bezvýsledný akt
  • aby se sám nedostal do pasti ručení, musí očkující lékař pacienta pečlivě poučit o všech rizicích očkování a vakcíny; doporučuje se toto poučení provést v přítomnosti pomocnice a nechat si ho potvrdit podpisem očkovaného; poučení by mělo zahrnovat i právní aspekty spojené s ručením; v poučení by nemělo chybět ani upozornění, že v Evropě existují jiné, méně rizikové vakcíny, ty však v důsledku chybného rozhodnutí spolkové vlády nejsou v současnosti pro německé obyvatelstvo dostupné
Z výše uvedených důvodů vydává představenstvo Německého profesního svazu environmentálních lékařů následující doporučení:

Z obecně lékařských a environmentálně lékařských důvodů DBU naléhavě nedoporučuje provedení očkování vakcínou Pandemrix!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama