Odpovědnost za vakcíny

27. listopadu 2009 v 15:13 | Radomil Hradil
Na stránkách ministerstva zdravotnictví najdete novou informaci nazvanou Odpovědnost státu za případné negativní účinky očkovací látky. Ve zprávě stojí:
Vědomo si svého primárního účelu, k němuž bylo zřízeno, svých práv a povinností týkajících se ochrany veřejného zdraví a ústavně zakotveného práva každého na ochranu lidského zdraví,
za účelem rozptýlení pochyb o odpovědnosti za nežádoucí účinky očkovací látky Pandemrix proti pandemické chřipce způsobené virem Pandemic (H1N1) 2009 (dále jen "očkovací látka"), Ministerstvo zdravotnictví České republiky tímto uvádí, že dojde-li k situaci, byť v této chvíli vysoce nepravděpodobné, kdy bude v důsledku aplikace očkovací látky přiznán nárok poškozeného pacienta na náhradu vzniklé škody na zdraví vůči zdravotnickému zařízení aplikujícímu tuto očkovací látku, je Ministerstvo zdravotnictví České republiky připraveno, při naplnění níže uvedených podmínek, vyvinout veškeré možné úsilí směřující k odstranění tíživých následků spojených s takto uplatněným nárokem.
Dále jsou uvedeny čtyři podmínky a potom odstavec:
Nadto je Ministerstvo zdravotnictví České republiky připraveno na požádání zdravotnických zařízení, vůči nimž byl v souvislosti s aplikací očkovací látky uplatněn poškozeným pacientem nárok na náhradu škody, poskytnout těmto subjektům nezbytnou právní pomoc, např. ve formě vedlejšího účastenství v soudním řízení.
To znamená: paciente, věz, budeš-li poškozen vakcinací a budeš-li se chtít soudit s nemocnicí, která ti vakcínu píchla, ministerstvo pomůže nemocnici v soudní při proti tobě...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama