SČ-kraj: Očkovat se nebude, byl by to hazard se životy

26. listopadu 2009 v 21:41 | Radomil Hradil
Na serveru Aktuálně.cz dnes odpoledne vyšel článek nazvaný Očkování je hazard se životy, tvrdí šéf záchranky. Dočtete se v něm např.:
Očkovat proti prasečí chřipce se nebude, byl by to hazard se životy. Tak silné prohlášení dnes vyšlo z úst ředitele středočeské záchranky Martina Houdka.
Jde o kraj, jehož hejtmanem je nejsilnější kritik očkování David Rath.
Lékaři tvrdí, že mu vadí dvě věci. Obě jsou podle něj zásadní a ohrožují bezpečnost lidí.
"První věc je ta, že jsme dostali zásilku vakcín, u kterých nesouhlasí šarže. Znamená to, že by se mělo začít očkovat naprosto neznámou vakcínou. Lékař vpíchne někomu látku s nějakým číslem a do zdravotnické dokumentace pak nalepí štítek z ampulky s úplně jiným číslem. To je bezprecedentní a já jako doktor s pětadvacetiletou praxí to nikdy neudělám," řekl deníku Aktuálně.cz Houdka. (...)
Houdek k tomu přidává argument svého nadřízeného Ratha. Kraje prý očkovat nemohou. "Celé je to na vodě legislativně. Vláda nebo stát nemůže krajům něco přikazovat, pokud není vyhlášen krizový stav," vysvětlil Houdek. (...)
Problémy nenastaly jen ve středních Čechách, hlásí je i další města. Se zpožděním začala očkovat Jihlava, vůbec prozatím neočkuje Zlín.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama