Vláda ČR: Jak se bude očkovat

22. listopadu 2009 v 11:30 | Radomil Hradil
Vláda ČR na svém mimořádném jednání o prasečí chřipce 19.11. stanovila postup při očkování proti tzv. prasečí chřipce:

Nejprve budou očkováni chronicky nemocní lidé, u kterých je vyšší riziko nákazy, poté lékaři, sestry a zdravotníci z infekčních klinik a následně lidé nutní pro zajištění chodu státu, tedy hasiči, policisté, členové krizových štábů, lidi zajišťující dopravu, energetiku, vodní hospodářství a pracovníci správních orgánů krajů. Na ty by měla přijít řada v prosinci. "Rozšířili jsme diagnostické skupiny a u některých onemocnění jsme zjemnili kritéria pro očkování, nebudou očkovány pouze osoby s těžkými formami onemocnění, ale i se středními formami nemoci," uvedla ministryně Jurásková. Strategie se bude možná ještě vyvíjet a to především u onemocnění dětí. Právě tato věková skupina, od šestnácti do čtyřiadvaceti let, je podle hlavního hygienika ČR Michaela Víta nejvíce postižena.
"Žádné drama, žádná krize v česku se nekoná. Virus je čitelný, chová se stále stejně. Klinický průběh je u drtivé většiny pacientů lehký," řekla na tiskové konferenci ministryně Dana Jurásková.


K tomu bych chtěl jen doplnit, abyste velmi dobře zvážili, zda necháte naočkovat své děti nebo sami sebe, zvláště, jste-li oslabení jinými nemocemi, těhotenstvím nebo stářím. Švýcarský úřad schvalující léčiva například 30. 10. rozhodl, že takzvaná vakcína Pandemrix, kterou Švýcarsko nakoupilo, nesmí být použita u těhotných žen, dětí do 18 let a seniorů nad 60 let. Důvodem je obsah pochybných přídatných látek ve vakcíně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama