Prosinec 2009

Tajné lágry CIA?

23. prosince 2009 v 12:51 | Radomil Hradil
Toto je opět jedna ze zpráv, které možná s prasečí chřipkou nesouvisí. Možná.
V minulé zprávě referuji o iniciativě Rady Evropy vyšetřit gigantický podvod, kterým je vyhlášení pandemie WHO a očkování nedostatečně testovanou vakcínou proti tzv. prasečí chřipce ve velké většině zemí světa.
Rada Evropy už se v roce 2005 angažovala v odhalení jiné velmi závažné aféry, která však zůstává mimo hlavní pozornost mainstreamových médií (což ani nemůže být jinak, dokud nitky vlastníků těchto médií vedou ke stejným zdrojům, k jakým vedou nitky původců těchto podvodů).
Tehdy se začala zabývat tajnými vězeními a vojenskými aktivitami americké tajné služby CIA na území bývalých socialistických států Evropy.
Na stránkách Rady Evropy si můžete přečíst následující prohlášení švýcarského člena parlamentního shromáždění Rady Evropy Dicka Martyho ze srpna tohoto roku:

"S ohledem na včerejší prohlášení Litvy, že na jejím území se nacházelo tajné vězení CIA, a také s ohledem na nedávná odhalení "černých míst" v Polsku a Rumunsku, dozrál v Evropě čas vysvětlit vše o jejím zapojení do této ostudné epizody.
Vždy jsem věřil, že "dynamika pravdy" převáží nad státním tajemstvím. Důvěra v Evropou je však poškozována opakovanými trhlinami v jen částečných pravdách uváděných každých několik týdnů či měsíců. Udělejme pod tím čáru jednou provždy.
Mé vlastní zdroje potvrdily včerejší zprávu, že dle hodnocení USA "vysoce důležití zadržení" byli drženi v Litvě. Nyní mohou úřady zahájit plné, nezávislé a důvěryhodné vyšetřování. Neoprávněné použití doktríny "státního tajemství" by nemělo fungovat jako překážka plného odhalení toho, co se dálo na předměstích Vilniusu.
Popírání a výmluvy nejsou důvěryhodné: evropské země se musí očistit."

O výsledcích vyšetřování aféry litevské parlamentní komise přináší zprávu včerejší iDnes.cz: http://zpravy.idnes.cz/v-litve-fungovaly-dve-tajne-veznice-cia-odhalilo-parlamentni-vysetrovani-1r5-/zahranicni.asp?c=A091222_123425_zahranicni_stf
Komise prokázala, že v letech 2004 a 2005 v zemi fungovala nejméně dvě tajná vězení nelegálně, ovšem se souhlasem příslišných úřadů, provozovaná americkou výzvědnou službou CIA; zadržovány zde byly osoby "podezřelé z terorismu". Na nelegálních aktivitách CIA se podílelo 14 evropských států, mj. i ČR, nejaktivnějšími pomocníky přitom byly zřejmě Itálie a Německo.

Dozvídáme se tedy, že před několika málo lety existovala v Litvě, Polsku a Rumunsku nezákonná vězení cizího státu (USA), v nichž byly zadržovány osoby, které někdo označil za podezřelé z terorismu. - Můžeme mít jistotu, že podobná zařízení jsou minulostí, že neexistovala a neexistují i v ČR, že s námi naši státní představitelé hrají čistou hru a že nás jednou někdo pod nějakou záminkou neoznačí za podezřelé z terorismu? Co všechno se ještě bude muset stát, abychom začali něco dělat?

Začíná se karta obracet?

21. prosince 2009 v 20:20 | Radomil Hradil
Pandemie prasečí chřipky stejně jako celé slavné očkování proti ní je podvod. Obrovský podvod. O tom už píše nejen Jane Bürgermeister (http://www.theflucase.com/), polský, německy píšící server Polskaweb.eu (http://prasecichripka.blog.cz/0912/polaci-nabizeji-azyl-uprchlikum-pred-ockovanim) nebo dánský tisk (http://prasecichripka.blog.cz/0911/dansky-tisk-lobbiste-ve-who-zamerne-siri-chripkovou-paniku), ale nyní také německé tištěné noviny a informační portály.

Ty informují o tom, že bývalý poslanec německého parlamentu Wolfgang Wodarg, lékař a imunolog, vedoucí výboru pro zdravotnictví Rady Evropy, označil tzv. pandemii prasečí chřipky za "jeden z největších zdravotnických skandálů století". V návrhu výborem jednohlasně přijatém kritizuje ovlivňování vědců a úřadů farmaceutickou lobby, v jehož důsledku "jsou miliony zdravých lidí zbytečně vystavovány riziku nedostatečně testovaných vakcín, a to u nemoci, která je "podstatně méně nebezpečná" než všechny chřipkové vlny předchozích let a která oproti nim "nezpůsobila ani desetinu úmrtí".

Rada Evropy se podle něj musí zabývat především rolí WHO, která poprvé vyhlásila nejvyšší stupeň pandemie nikoli podle skutečné nebezpečnosti nemoci, ale jen podle počtu nakažených, a dosáhla tím toho, že vlády nakoupily mnoho milionů nedostatečně testovaných vakcín.

Není možné, říká Wodarg, aby WHO, která evidentně podléhá vlivu farmaceutické lobby a není parlamentně kontrolována, sama definovala pandemii. Mnohá rozhodnutí WHO mají původ u průmyslové lobby. - Vyšetřit je třeba také úlohu některých německých ústavů, které se v Německu nejvíc zasadily o nákup vakcín a očkování obyvatelstva.

Zdá se tedy, že i politici se začínají probírat z ohromení a ochromení tzv. pandemií a že se karta zřejmě již začíná obracet. Snad se brzy dočkáme toho, že se celou věcí budou zabývat i kriminalisté a soudy. - A že začneme všichni víc přemýšlet o tom, jakou hru s námi někteří ministři a jejich náměstkové hrají a jak a proč jim přitom jdou na ruku (některá) média...


Stránky dr. Wodarga, na kterých se hodně píše o podvodu prasečí chřipky (NJ): http://www.wodarg.de/
a text jeho návrh pro Radu Evropy, který byl jednohlasně přijat zdravotním výborem (AJ): http://www.wodarg.de/show/2948122.html

Dovětek 11. 1. 2010:
Dnes o celé kauze informují konečně i Britské listy v článku nazvaném Německý expert: výrobci léků zpeněžili zděšení z prasečí chřipky: http://www.blisty.cz/2010/1/12/art50737.html
Snad by se jen patřilo dodat, že výrobci léků také toto zděšení prostřednictvím médií vyvolali (nebo se o to alespoň snažili), že patrně podplatili lidi z WHO, aby se nejprve (loni na jaře) změnily podmínky pro vyhlášení pandemie a potom aby byla pandemie skutečně vyhlášena, a také že výrobci léků sami ve svých laboratořích za pomoci WHO vyprodukovali virus prasečí chřipky a pustili ho "do oběhu".

Tlak se stupňuje, média vytahují mrtvé

19. prosince 2009 v 20:12 | Radomil Hradil
Na konci listopadu se na informačních serverech objevovalo hned několik hrozivých zpráv o prasečí chřipce denně, denně jí také věnovaly velký prostor naše hlavní deníky, zejména MF DNES. Tehdy jsem zde napsal, že mediální masáž dosáhla kulminace a ve druhé fázi se již těžko bude zvyšovat četnost, zato však kalibr zpráv. (viz http://prasecichripka.blog.cz/0911/medialni-manipulace-je-do-nebe-volajici)
Tato fáze zřejmě nastává. Chřipka odeznívá, a tak média vytahují strašáka smrti, resp. bolestivého umírání. Vždyť co by mohlo být účinnější ve vyvolávání strachu než reálné lidské příběhy končící agónií a smrtí, způsobenou údajně prasečí chřipkou?!
Dnes si tedy takový příběh můžeme přečíst z pera Josefa Tučka na Aktuálně.cz (http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=655749). Co na tom, že na obyčejnou chřipku se umírá denně a počty takto zemřelých jsou o řád vyšší než počty zemřelých infikovaných virem H1N1. Psát o těchto lidech a jejich úmrtí by bylo nezajímavé, majitelé serverů, deníků a vůbec médií by z toho nic neměli. O mrtvých, co měli prasečí chřipku, se však píše soustavně a se zvyšující se naléhavostí. I to už jsem zde napsal: Každý mrtvý je jim dobrý, na každého jako by přímo zoufale čekali - jako na smilování.
Abyste mi špatně nerozuměli - nezlehčuji smrt jediného člověka; ale velmi nesouhlasím s tím, abychom se výběrově dozvídali podrobnosti o smrti jen jedné, navíc značně okrajové skupiny lidí. - Ale zdá se, že naše média se už nezastaví před ničím a smrt, navíc v bolestech, vylíčená do všech podrobností, je to jediné, co by na nás, co se nechceme nechat naočkovat, ještě mohlo platit.
A co Novinky.cz? I ty zůstávají věrné své zásadě "ani jeden den bez prasečí chřipky" a i ony, zdá se, přitvrzují notu: Dnes se od nich v článku Václava Pergla dozvídáme, že virus prasečí chřipky je mnohem zákeřnější, než se čekalo, a že hygienici jsou (už zase, chudáci!) zděšení. Hlavní hygienik opět popisuje přeplněné nemocnice a neopomene dodat, že řada nemocných je "doslova v ohrožení života". Podle něj ještě "nemáme vyhráno" (otázka je, koho tím myslel) a druhá vlna může přijít již na začátku ledna. (Článek: http://www.novinky.cz/domaci/187346-virus-praseci-chripky-je-mnohem-zakernejsi-nez-se-cekalo.html)
A názor v diskusi s nejvíce souhlasnými hlasy? Tady je: "Lobby zástupců farmaceutických firem je daleko zákeřnější, než se původně čekalo! Máme zde nemoc, o které toho zatím moc nevíme, zato víme že máme "vočkovací" látku, kterou musíme zaručeně prodat! Aplikace nevyzkoušené látky v období rozpuku nemoci jest skutečně zákeřnější, než se původně čekalo!"
A tak dnes jen Martina Riebauerová z iDnes.cz (překvapivě!) zahrála na jinou notu, když svůj článek "Na Česko se valí vakcína, ale panika nehrozí" uvádí slovy: "Navzdory všeobecnému válečnému třeštění kolem prasečí chřipky a téměř výjimečnému stavu, k němuž by se dal přirovnat nákup vakcíny a uzamčení důležitých léků ve skladech, lid zůstal bohorovně klidný." A uzavírá mimo jiné slovy: Soudruzi z hygieny někde zřejmě udělali chybu... (Nepodílela se ale MF DNES snad na tom válečném pandemickém harašení??)

Občané za zastavení očkování - informace k výzvě

18. prosince 2009 v 21:38 | rh
Vážení přátelé,
před nedávnem jsme se na veřejnost obrátili s výzvou nazvanou "Občané za zastavení očkování". Jelikož jste na výzvu pozitivně zareagovali, případně jste se k ní připojili svým podpisem, obracíme se na Vás s touto informací:
Výzvu jsme nyní jako její autoři a první signatáři zaslali na Ministerstvo zdravotnictví ČR. Zájem o očkování mezi českou veřejností byl i přes masivní mediální kampaň minimální, naočkovat se nechalo jen něco málo přes 30.000 lidí. Nicméně začalo očkování dětí nad 10 let a MZ ČR uvažuje o očkování dětí již od věku 6 měsíců. Stále trváme na tom, že vyhlášení pandemie WHO bylo velmi podezřelé, že tzv. prasečí chřipka je relativně málo nebezpečná, že vakcína nebyla dostatečně testovaná a že je podezření, že může způsobovat nejen akutní zdravotní problémy, ale především že může mít trvalé následky (např. tzv. syndrom války v Zálivu). Média většinou neinformovala o "pandemii" a vakcínách objektivně a vyváženě.
Mnoho lidí nebylo a není dostatečně informováno, aby se mohli pro očkování či neočkování rozhodnout po zvážení všech pro a proti. Stále platí, že farmaceutická firma odmítá přebrat zodpovědnost za negativní následky očkování.
Podle našeho přesvědčení by za této situace mělo být očkování zastaveno.
Pokud jste i Vy téhož názoru a ztotožňujete se s textem výzvy, prosíme Vás, abyste výzvu, k níž připojíte svůj podpis, zasílali rovněž na příslušná místa, např.:
- ministerstvo zdravotnictví (mzcr@mzcr.cz; označit jako podání)
- příslušná krajská hygienická stanice
- hejtmanovi svého kraje
- svému zastupiteli v Poslanecké sněmovně a v Senátu
- novinářům: autorovi článku, který se týkal prasečí chřipky a nebyl podle Vás vyvážený, redaktorovi zpravodajství atd.
- svému ošetřujícímu lékaři
Samozřejmě se na ně můžete obracet i s vlastními podněty, které si sami zformulujete, ať už písemně nebo v osobním rozhovoru.
Věříme, že lidé na MZ ČR se v dané situaci snažili udělat pro nás podle svých vědomostí to nejlepší, přesto se domníváme, že odpovědnější je neočkovat, tak jako to udělala třeba polská vláda.
Děkujeme Vám za Vaši aktivitu.

Mgr. Hana Dynková (39), genetik; Brno
Ing. Radomil Hradil (42), překladatel, publicista, redaktor; Beroun
Lic. Daniel Solis, GGS (41), politik, zastupitel MČ Praha 1; Praha

Bude druhá vlna?

17. prosince 2009 v 21:07 | Radomil Hradil
K napsání tohoto textu mě podnítil článek na německém webu Wahrheiten.org, který začíná slovy: "Nemine den, kdy by média nechrlila iks zpráv o prasečí chřipce..." Autor se pozastavuje nad tím, že média vytrvale zpracovávají (německé) obyvatelstvo, i když tyto zprávy už nikoho ani trochu nezajímají. Aniž by byly předloženy jakékoli důkazy, jsou lidé uklidňováni tvrzením, že žádné z úmrtí, k nimž došlo po očkování, s očkováním nijak nesouviselo, a jsou připravováni na to, aby se - kvůli vlastní bezpečnosti při očekávané druhé vlně - nechali naočkovat. Ve zprávách se například objevila zmínka, že stálá očkovací komise a Ústav Roberta Kocha doporučují, aby byli postupně naočkováni všichni občané SRN.
(Celý text:

Hydra "pandemie" tedy zdá se stále ještě žije, ještě nepošla úplně, a chystá se zřejmě znovu do pole.

Proč média stále ještě vytrvale straší prasečí chřipkou, i když toto téma už nikoho nezajímá, a i když je celá chřipka jen chimérou, což už snad je většině lidí jasné? Že jim to je jasné, o tom svědčí komentáře pod tendenčními články o chřipce.
Nyní začínají vytahovat trumf jménem druhá vlna. Neobávám se, že by přišla druhá vlna chřipky; čeho se obávám, je, že přijde druhá vlna aktivity farmaceutické lobby a jejích služebníků; že přece jen ještě zcela neupustili od myšlenky, že nás všechny naočkují.
Z 10 milionů obyvatel ČR (přesně 10.501.197) se jich nechalo naočkovat 30 tisíc. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za slušný výsledek. Také si myslím. Je potěšitelné, že nesmyslné kampani podlehl tak malý zlomek populace a že se 10 milionů 471 tisíc lidí naočkovat nedalo. Tak ať nám to vydrží!

ČLK: Ministryně zdravotnictví by se měla omluvit lékařům

16. prosince 2009 v 16:27 | rh
Česká lékařská komora zveřejnila stanovisko k vakcinaci proti prasečí chřipce, ve kterém ústy svého prezidenta MUDr. Milana Kubka mj. uvádí:

Ministryně zdravotnictví Mgr. Jurásková by se měla omluvit praktickým lékařům za obvinění, která na jejich adresu pronesla 6.12.2009 v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce.
Pokud lékaři, a to včetně praktických lékařů, nemají dostatek validních informací o tzv. prasečí chřipce, o její léčbě i o přínosu a možných rizikách vakcinace proti ní, není to chyba jejich, ale především chyba Ministerstva zdravotnictví, které informuje špatně a chaoticky.

Představitelé Ministerstva zdravotnictví si stěžují na to, že většina lékařů se odmítá nechat očkovat. Je však třeba připomenout, že důvěru zdravotníků v očkování podkopaly úvahy o tom, že by pro ně mělo být očkování povinné a to vakcínou, která podle sdělení samotné ministryně nebude dostatečně testovaná.

Pokud dnes Ministerstvo zdravotnictví obviňuje lékaře, že jejich vinou není mezi občany zájem o očkování takový, jaký si představovalo, nelze podobné jednán í označit jinak než za drzost.
Nedostatek informací, nesmyslný způsob distribuce očkovací látky, její zcela nevhodné balení, povinnost kontrolovat a odesílat pojišťovnám seznamy osob, které mají na očkování nárok, tím vším ministerstvo komplikuje práci praktickým lékařům.

Bylo by zkrátka vhodné, kdyby zodpovědnost nesoucí osoby, tedy hlavní hygienik MUDr. Vít a ministryně zdravotnictví Mgr. Jurásková, na místo obviňování lékařů raději vysvětlili občanům, proč v případě očkování proti tzv. prasečí chřipce nejsou dodržovány standardní postupy, které se osvědčily při jiném očkování například při každoročním očkování proti tzv. sezonní chřipce.


Chřipka ustupuje, bublina splaskla?

13. prosince 2009 v 22:58 | Radomil Hradil
Ubývá nemocných prasečí chřipkou, nepřibývá mrtvých - a souběžně s tím ubývá článků a zpráv na téma prasečí chřipka v médiích. Pěkně je pokles zájmu vidět (škoda, že to nemůžete vidět taky :-) i na návštěvnosti tohoto blogu, která vylétla nahoru, když šlo do tuhého, a která průběžně klesá. Napsal bych dokonce, že klesá potěšitelně, ale mám poněkud obavy, že poklesne-li naše pozornost příliš, zkusí to původci skutečného pandemického plánu znovu...

Jsou ovšem lidé, kteří se s ústupem chřipky nechtějí jen tak lehce smířit. Server Novinky.cz dnes uveřejnil článek nazvaný Chřipka ustupuje, přibývá vážných případů. Článek je postaven na citacích hlavního hygienika, od nějž se dozvídáme:
- počet nemocných je menší, ale přibývají komplikace
- nemocnice začínají být plné, a to je velmi varující
- mrtvých je 34, ale může jich být i více
- pan Vít apeluje na chronicky nemocné, aby se dali naočkovat
- začíná očkování 66.000 dětí
- uvažuje se o tom, že se budou očkovat i děti od 6 měsíců věku
- po vánočních prázdninách zřejmě vypukne další vlna chřipek

Pan Vít už se několikrát osvědčil jako špatný prognostik. V létě mluvil o milionech nemocných na podzim a o možném zhroucení některých funkcí státu, s epidemií nás vytrvale straší už řadu měsíců. Co si o jeho a mediálním strašení myslí lidé je opět zřejmé z diskuse pod článkem. Nejvíce souhlasných hlasů dostal tento příspěvek:

"Chřipka ustupuje, přibývá vážných případů kdy výrobci vakcín nevydělali tolik,
kolik si původně plánovali. Oni se lidé nenechali vystrašit placenými články ve sdělovacích prostředcích."

Zatímco nejvíce nesouhlasných hlasů dostal příspěvek začínající slovy:

"Mám takový dojem, že by se naopak neměla epidemie prasečí chřipky zlehčovat..."

Věřme, že pan Vít se bude mýlit jako zatím vždy. A přemýšlejme, proč je v tom tak vytrvalý...

Poláci nabízejí azyl uprchlíkům před očkováním

11. prosince 2009 v 19:48 | Radomil Hradil
Polský server Polskaweb.eu, vydávaný v německém jazyce, přináší lehce ironickou zprávu o tom, že Polští hoteliéři nabízejí několikatýdenní, cenově výhodný azyl Němcům, Rakušanům a Švýcarům pronásledovaným pochybnými médii, zdravotními ústavy, politiky a WHO, zkrátka hysterií prasečí chřipky. "Vedle ochrany před pronásledovateli zahrnují takovéto nabídky také komplexní bezpečnost před očkováním proti prasečí chřipce a davovou panikou." Článek končí slovy: "Chamtivost faramceutického průmyslu a jeho nesčetných malých i větších pomocníků dělá možným prostě všechno. Copak jste si nevšimli, že z vás dělají blázny, podvádějí vás a okrádají?"

Další články na tomto webu z poslední doby se nesou již ve vážnějším tónu. V jednom z nich referují autoři o vystoupení polského premiéra Donalda Tuska 10. 12. v Bonnu, kde na setkání s Merkelovou, Berlusconim a dalšími státníky ostře kritizoval protekcionismus při řešení finanční krize i hysterii kolem prasečí chřipky. (http://polskaweb.eu/politiker-stehen-hinter-klimawandel-krise-und-schweinegrippe-985778735.html)

V dalším článku se již o prasečí chřipce mluví otevřeně jako o největším podvodu světa a také se zde hovoří o "chřipkové mafii", která uměle vyvolala hysterii kolem ptačí a nyní i prasečí chřipky. Autoři přitom jmenují holandského ministra zdravotnictví, dřívější německou ministryni zdravotnictví a také rotterdamského virologa Alberta Osterhause jako hlavního podezřelého. Ten je údajně hnací silou WHO a právě on se spolu s předsedkyní WHO Chanovou zasadil o vyhlášení 6. stupně pandemie. Dále jmenují německého virologa Stöhra pracujícího pro švýcarský koncern Novartis (jeden z výrobců vakcín).

Osterhausovi je pak věnován ještě jeden celý obsáhlý článek:

Němci se chtějí zbavit zbytečných vakcín

8. prosince 2009 v 20:48 | Radomil Hradil
Ochota obyvatel SRN nechat se naočkovat Pandemrixem byla mnohem nižší, než se čekalo. Očkovat se nechalo jen asi 5 % obyvatel a 15 % zdravotnického personálu. Němci už přemýšlejí, jak se šikovně zbavit zbytečných vakcín. Podle spolkového ministra zdravotnictví Philipa Röslera má být 2,2 milionu vakcín nabídnuto ke koupi jiným zemím, např. Ukrajině. Vakcíny by měly být vyexpedovány poslední prosincový týden. - Hezký dárek pod stromeček...

K neochotě Němců přispěl jistě i hromadně šířený mail lékařky Juliane Sacherové, v němž varuje před syndromem války v Zálivu, způsobeným skvalenem. Mail si můžete přečíst zde: http://prasecichripka.blog.cz/0911/tn-nova-nechal-se-ockovat-proti-praseci-chripce-den-pote-zemrel

A přispělo k ní také varování německého svazu environmentálních lékařů před Pandemrixem: http://prasecichripka.blog.cz/0911/nemecti-lekari-vakcina-pandemrix-predstavuje-zavazne-zdravotni-riziko

Dovětek 10. 12.:
Agentury včera informovaly o tom, že spolková země Brémy chce stornovat dosud nevyřízenou objednávku vakcín. V Brémách se nechala naočkovat pouhá 4 % obyvatel, přitom objednané vakcíny by stačily pro 60 % obyvatelstva. Brémský zemský zdravotní úřad obeslal dopisem ostatní spolkové země, aby ve stornování objednávky vakcín postupovaly společně a aby se celá záležitost vyřídila pokud možno ještě do Vánoc. Jednotlivé spolkové země si od stornování objednávky slibují úspory v řádu milionů eur.

Prasečí chřipka není tak nebezpečná

8. prosince 2009 v 14:31 | Radomil Hradil
Server Novinky.cz dnes přinesl zprávu nazvanou Prasečí chřipka je méně nebezpečná, než se svět obával. Harvardští vědci prý přišli na to, že na prasečí chřipku neonemocní více lidí než na běžnou chřipku. Skutečnost, která se dá spočítat prakticky na prstech, když si člověk porovná počty nemocných a zemřelých letos a loni, je nyní posvěcena slovutnými vědci. I když to bylo zřejmé od samého začátku, hygienici a ministerstvo (a samozřejmě vakcinologové) předstírali, že tomu tak není, a novináři národ hystericky strašili přinejmenším bídnou smrtí. Teď přinášejí toto velkolepé odhalení: prasečí chřipka je méně nebezpečná, než se svět jejich vinou obával... Můžeme být zvědavi, jestli novináři půjdou ještě dál a odhalí také, že prasečí chřipka a celá pandemie je od samého začátku podvod a že právě oni se na něm vehementně podíleli.

Polská ministryně žádá ukončení "pandemie"

7. prosince 2009 v 12:17 | Radomil Hradil
O nedávné kritice WHO za vyhlášení pandemie prasečí chřipky ze strany rakouského ministra zdravotnictví jsme již psali (http://prasecichripka.blog.cz/0912/aktualitky-ze-sveta-chorvatsko-a-rakousko).
Také jsme již informovali o odporu polské ministryně zdravotnictví k očkování (http://prasecichripka.blog.cz/0911/vystoupeni-polske-ministryne-zdravotnictvi).
Polský informační server Polskaweb.eu nyní přinesl obsáhlou zprávu o postoji, který polská ministryně Ewa Kopaczová obhajovala na nedávném setkání ministrů zdravotnictví v Bruselu. Kopaczová varovala před vakcínami a řekla, že za použití takovýchto produktů v Polsku odmítá převzít jakoukoli odpovědnost. "Svou strategii nezměním, za což ovšem přebírám plnou odpovědnost. Už delší dobu jsem vystavena enormnímu, extrémnímu tlaku, který mě má donutit k tomu, abych učinila určitá rozhodnutí; tomuto tlaku se však s čistým svědomím nemohu podřídit," řekla Kopaczová. K tomuto tlaku patří i to, že polský ombudsman podal na ministryni trestní oznámení.
Kopaczová dále hovoří o sedm měsíců trvající hysterii prasečí chřipky a volá po rozumu a po vyhlášení konce pandemie.
Vrchní inspektor polského Národního ústavu pro zdraví a hygienu Bondar uvádí: "Je potěšitelné, že nová (tj. prasečí) chřipka je většinou tak mírná, že s ní málokdo jde k lékaři. V této souvislosti se musím zmínit také o čestném a sociálním zpravodajství našich médií, která na rozdíl od zahraničního tisku dělají všechno jiné, než že by vyvolávala paniku. Virus nové chřipky je sice dominantní, ale podstatně méně nebezpečný než dosud známé viry, včetně virů vyolávajících sezónní chřipku. Doposud jsme měli 24 mrtvých, kteří onemocněli novou chřipkou, většina z nich však již byla nemocná a v předcházejících chřipkových obdobích jsme za stejné období měli někdy dokonce i několik set mrtvých. Co je dnes horší, je jen zpravodajství o chřipce, jako je influenca (A)H1N1."
Z článku se dále dozvídáme, že v některých zemích již státní návladní vyšetřují podezřelá úmrtí následující krátce po očkování.

Žonglování s čísly

5. prosince 2009 v 12:02 | Radomil Hradil
Sledujeme-li oficiální zprávy o vývoji tzv. pandemie prasečí chřipky, jsme svědky pozoruhodného žonglování s čísly, tedy s počty mrtvých, nakažených, resp. nemocných, a také s počty osob poškozených očkováním. A to nejen u nás.
Už několikrát jsme uváděli, že počty lidí, kteří zemřeli v souvislosti s nákazou virem prasečí chřipky, jsou vcelku mizivé ve srovnání s počty lidí, kteří každoročně zemřou na běžnou chřipku - u nás 2000-2500 osob během 4 měsíců chřipkové vlny, tj. 16-20 osob denně(!).
V ČR je ke 3.12. evidováno 22 úmrtí v souvislosti s nákazou virem H1N1. Když se podíváte na diagnózu těchto lidí (http://pandemie.mzcr.cz/Pages/401-v-ceske-republice-bylo-ke-dni-3-12-2009-potvrzeno-96-novych-pripadu-pandemic-h1n1-2009.html), dočtete se: leukémie, myelom, transplantace ledviny atd. V některých případech obezita, přičemž tito lidé trpěli tzv. monstrózní obezitou, která ohrožuje funkce oběhových orgánů atd.
Na druhou stranu neustále probleskují zprávy z různých zemí o závažných onemocněních, záchvatech, potratech a úmrtích po očkování Pandemrixem a podobnými vakcínami. Oficiální místa vždy okamžitě přispěchají s prohlášením, že nelze prokázat příčinnou souvislost mezi vakcínou a smrtí. - Jenže ono nejde koneckonců prokázat ani příčinnou souvislost mezi virem H1N1 a smrtí. Nikdo se neobtěžuje, aby prokázal, že lidé skutečně zemřeli na vir prasečí chřipky, ale zato si oficiální místa dávají velkou práci s tím, aby prokázala, že lidé neumírají na vakcínu, ale pouze po její aplikaci - aniž by mezi tím prý byla jiná než časová souvislost. A novináři na tuto průhlednou lest přistupují a šíří tato nepravdivá čísla dál. Proč jen, proč?
A pak tu máme ta hausnumera o počtech nakažených. Třebaže se jich prokázaly řádově stovky, pořád dokola čtete o statisících. Jenže to je pouhá statistická fikce! Fígl a podvod, jak nás vystrašit a jak legálně zavést opatření k povinnému očkování určitých skupin obyvatelstva a k omezení občanských práv a svobod.
Nespokojte se proto prosím s informacemi, které vám ministerstvo a hlavní hygienik podávají. Žádejte upřesnění:
- kolik se prokázalo případů nakažení virem H1N1 (jen prosím žádné fiktivní odhady)?
- v kolika případech úmrtí nakažených osob se prokázalo zapříčinění tímto virem?
- jaký je reálný průběh prasečí chřipky?
- kolik lidí mělo po aplikaci tzv. vakcíny zdravotní potíže?
- jak konkrétně jste prokázali, že tyto potíže nebyly zapříčiněny vakcínou?
Nenechávejte se prosím opíjet rohlíky!

Dovětek 10. 12.:
Dnes jsme se ve zprávách mohli dočíst, že "podle údajů Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve Stockholmu si nemoc (tj. prasečí chřipka) dosud ve světě vyžádala zhruba 10.400 obětí. Jen v Evropě na ni zemřelo kolem 1150 lidí." Samozřejmě se nedozvíme, kolik lidí ve světě a v Evropě ročně umírá na sezónní chřipku, ale troufám si tvrdit, že ta čísla budou podstatně vyšší.
V článku se ovšem dozvídáme, že zatímco některé země, jako např. ČR, vykazují všechny mrtvé, u nichž se prokázala přítomnost viru H1N1, i když ti lidé zemřeli ve skutečnosti na něco jiného, v jiných zemích se počítají jen ti, kde je onemocnění tímto virem považováno za příčinu úmrtí. Zatímco u nás tedy vykazujeme 34 mrtvých (a člověk se nemůže zbavit dojmu, že úřady i novináři se jen třesou na každého dalšího mrtvého, kterého by mohly připsat navrub prasečí chřipce), je v Rakousku a na Slovensku (které sousedí s Ukrajinou!) evidováno jen po třech zemřelých...

Příznačné je, že novináři Vám čísla nemocných běžnou chřipkou řeknou jen neradi, protože vedle toho vypadá ta prasečí dosti nicotně. Když ale zapátráte, můžete (v odpovědi lékaře na přímý dotaz čtenáře) najít tyto údaje: "Z evropských statistik vyplývá, že chřipkou ročně onemocní 25 až 50 milionů obyvatel Evropské unie, zemře na ni podle závažnosti epidemie 40.000 až 220.000 lidí. Čísla z celosvětových dlouhodobých statistik ukazují, že virem chřipky se každoročně nakazí asi 5 až 20 % populace. Umře 250 až 500 tisíc lidí."

Něco více o Pandemrixu

4. prosince 2009 v 21:22 | rh
Na této adrese najdete zajímavé informace o tzv. vakcíně Pandemrix, používané nyní u nás k očkování, a o tom, jak zřejmě v takovém případě probíhá schvalování a následně oficiální doporučování "pandemických" vakcín. - Plyne z toho jedno: nevěřte dnes titulovaným autoritám, neboť právě na ně se zřejmě zaměřují lobbysté různých koncernů, aby získali vlivné přímluvce, kteří prosadí právě jejich výrobek...

Očkování "zdravotně stigmatizovaných" dětí

4. prosince 2009 v 18:34 | Radomil Hradil
Nepřipadá vám mnohé v dnešní době zvrácené, postavené na hlavu?
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo Rozhodnutí, v němž nařizuje vybraným provozovatelům zdravotnických zařízení provést očkování proti tzv. pandemické chřipce Pandemrixem, a to "pouze u zdravotně stigmatizovaných dětí ve věku 10 - 17 let, které předloží doporučení praktického lékaře". Co jsou to "zdravotně stigmatizované děti"? Mají se tím na mysli děti již tak oslabené nějakou nemocí; jejich oslabený organismus se bude muset navíc ještě vypořádat s virem z vakcíny, ale bude také zatížen rtutí a skvalenem. Jaké to pro tyto "zdravotně stigmatizované děti" asi bude mít důsledky?
V příloze 2 k tomuto Rozhodnutí jsou uvedeny vytipované skupiny diagnóz:
1. Závažná chronická kardiovaskulární onemocnění, projevující se příznaky srdečního selhávání.
2. Závažná chronická onemocnění dýchacích cest
a) astma bronchiale jen při dlouhodobé protizánětlivé léčbě inhalačními kortikoidy,
b) závažná onemocnění dýchacích cest a plic (např. vrozené vady dýchacích cest, emfyzém, cystická fibróza, bronchopulmonální dysplázie, chronická respirační insuficience),
c) parenchymová plicní onemocnění.
3. Závažná chronická renální onemocnění (nefrotický syndrom, chronické renální selhání a dialýza).
4. Stavy zvyšující riziko aspirace
a) neuromuskulární poruchy - muskulární dystrofie, myastenia gravis, spinální muskulární atrofie (Werdnig-Hoffmann), dětská mozková obrna (DMO), onemocnění míchy a mozku, která ztěžují dýchání.

Švýcarsko: závažné zdravotní reakce na očkování

4. prosince 2009 v 9:54 | Radomil Hradil
Švýcarský server Blick.ch přinesl včera článek nazvaný "Očkování nebezpečnější než virus?", ve kterém autoři shrnují, že po třech týdnech očkování Pandemrixem a Focterií zaznamenali ve Švýcarsku 72 případů závažných zdravotních reakcí na vakcínu. Dvě těhotné ženy po očkování potratily.

Měli jsme namále?

4. prosince 2009 v 9:45 | Radomil Hradil
Tento článek španělské lékařky MUDr. Teresy Forcades, PhD. v oboru veřejného zdraví, stojí určitě za přečtení. Střízlivě, věcně napsaný, shrnující (otřesná) fakta. Vřele doporočuji k přečtení každému, kdo si chce udělat představu, jak to s prasečí chřipkou opravdu je

Občané za zastavení očkování

2. prosince 2009 v 21:49 | Radomil Hradil
Vážení čtenáři blogu,
rozhodli jsme se iniciovat výzvu k zastavení očkování vakcínou proti tzv. prasečí chřipce. Její text najdete níže. Budeme Vám vděční za její šíření.

OBČANÉ ZA ZASTAVENÍ OČKOVÁNÍ

Jako občané České republiky nesouhlasíme s očkováním proti tzv. prasečí chřipce vakcínou Pandemrix. K tomuto nesouhlasu nás vedou následující důvody:
- vakcína nebyla předem dostatečně otestována co do své bezpečnosti a účinnosti;
- mnohé nasvědčuje tomu, že očkování touto vakcínou bude mít pro lidské zdraví závažnější negativní důsledky než samotná tzv. prasečí chřipka;
- tzv. prasečí chřipku nepovažujeme za skutečné ohrožení zdraví naší populace;
- výrobce vakcíny nenese odpovědnost za případné poškození zdraví očkováním, což považujeme za neslučitelné s naším právním řádem a lidsky nepřijatelné;
- je nám krajně podezřelý způsob vyhlášení pandemie prasečí chřipky WHO a podezříváme tuto organizaci ze spolčení s farmaceutickými koncerny.
Odmítáme proto nejen očkování nás samých a našich dětí, za které jsme jako rodiče zodpovědní, ale vyzýváme tímto rovněž orgány odpovědné za ochranu veřejného zdraví k bezodkladnému zastavení očkování Pandemrixem v celé ČR.
Dále tyto orgány vyzýváme, aby při informování o situaci uváděly jen ověřená čísla a žádné statistické odhady.

Vyzýváme novináře, aby objektivně a vyváženě informovali o šíření, resp. ústupu tzv. prasečí chřipky, aby nezveličovali případy nakažení a neopomíjeli případy poškození zdraví očkováním a aby čísla o počtu nakažených dávali do souvislosti s jinými relevantními čísly (srovnání s počty nemocných chřipkou v uplynulých letech, srovnání s počty nemocných sezónní chřipkou v tomto roce atd.). Důrazně vyzýváme novináře, aby nezamlčovali skutečnosti, které jsou jim známy, a aby zbytečně nešířili paniku.

Vyzýváme občany, aby se nenechali nutit do očkování Pandemrixem a aby v případě nesouhlasu s očkováním i se způsobem informování o tzv. pandemii prasečí chřipky svůj nesouhlas dávali hlasitě a slyšitelně najevo, aby oslovovali orgány odpovědné za ochranu veřejného zdraví, své zastupitele na celostátní i krajské úrovni, lékaře, novináře.

Jde o naše zdraví a zdraví našich dětí. Jediný, kdo za ně nese skutečnou zodpovědnost, jsme my sami.

Při šíření prosím zvažte, zda připojíte svůj podpis.

Mgr. Hana Dynková (39), genetik; Brno
Ing. Radomil Hradil (42), překladatel, publicista, redaktor; Beroun
Lic. Daniel Solis, GGS (41), politik, zastupitel MČ Praha 1; Praha

Dovětek:
Vážení občané, kteří jste také proti očkování a ptáte se nás, kam výzvu podepisovat. Tato výzva nebyla zamýšlena jako petice, jejímž cílem by bylo posbírat co nejvíce podpisů a tyto podpisy pak předložit nějakému úředníkovi. Šlo nám o to podnítit občany této republiky k aktivnímu odporu proti očkování a proti masivní mediální manipulaci spojené s tzv. pandemií prasečí chřipky. V klasické petici totiž spatřujeme dvě úskalí: 1) po velkém úsilí vynaloženém na sbírání podpisů ji nějaký člověk na úřadě strčí do šuplíku nebo rovnou hodí do koše a je po petici; 2) člověk, který petici podepíše, může mít dojem, že již udělal pro věc dost a nyní ať se stará petiční výbor. V případě této "pandemie" však budeme muset být všichni velmi aktivní, aby to dopadlo ještě alespoň jakž takž dobře. (Lepší než jedna petice s 500 podpisy je podle mého názoru 50 individuálních akcí, dopisů atd., ke kterým vás výzva podnítí...)
Samotný podpis pod tuto výzvu chápeme jako symbolický akt, kterým prostě vyjádříte svůj souhlas s ní, připojíte se pod ni svým jménem. Prostě podepsat, napsat případně základní údaje o sobě - a poslat dál. Vůbec nevadí, že bude mnoho verzí s různými podpisy; tím podepsáním si máte výzvu vzít tak trochu za svou.

Aktualitky ze světa: Chorvatsko, Rakousko, Polsko

2. prosince 2009 v 21:20 | Radomil Hradil
Chorvatská veřejnoprávní televize HRT2 odvysílala 30. 11. pořad s Jane Bürgermeisterovou, tedy rakousko-irskou novinářkou, která světovou veřejnost vytrvale upozorňuje na kriminální pozadí vzniku pandemie tzv. prasečí chřipky a očkování proti ní. Na níže uvedené adrese najdete odkazy na jednotlivé části pořadu zveřejněné na Youtube. Paní Bürgermeisterová mluví anglicky, pořad je opatřen chorvatskými titulky. - Dočkáme se toho, že i naše média, zvláště ta veřejnoprávní, budou otevřeně informovat o této problematice?


Včera, tj. 1. 12., se v Bruselu konala schůzka ministrů zdravotnictví. Rakouský ministr zdravotnictví Stöger na schůzce kritizoval WHO za vyhlášení pandemie a prohlásil, že nebezpečí při ní "není větší než při normální chřipce". Řekl také, že je třeba prověřit režim WHO a že musí být souvislost mezi závažností nemoci a prováděnými opatřeními - čímž chtěl evidentně říci, že v tomto případě taková souvislost není a opatření naprosto neodpovídají závažnosti nemoci.


Na polském serveru onet.pl si můžete přečíst článek začínající slovy: "Pandemia nowej grypy może okazać się największą aferą korupcyjną naszych czasów." - Tedy: Pandemie nové chřipky se může ukázat jako největší korupční aféra našich dob...

Dobrá zpráva?

2. prosince 2009 v 10:19 | Radomil Hradil
V dnešních Novinkách.cz vyšel rozhovor s hlavním hygienikem M. Vítem. I když se titulek tváří hrozivě: "Hlavní hygienik: Prasečí chřipku má až 90 procent nemocných", dozvídáme se z něj samé dobré zprávy:
- na sezónní chřipku u nás ročně zemře 2000 - 2500 lidí, a to během chřipkové sezóny, která trvá 4 měsíce (tj. denně za tuto dobu zemře na běžnou chřipku 16 až 20 lidí);
- na prasečí chřipku zemřelo za několik uplynulých týdnů 11 lidí, z toho 8 lidí vlastně nezemřelo na chřipku, ale na závažná jiná onemocnění, pouze v sobě měli vir prasečí chřipky;
- zbývají tedy 3 lidé, u nichž šlo zřejmě o obezitu, kterou hlavní hygienik zatím neřadí k závažným onemocněním;
- průběh onemocnění prasečí chřipkou není u běžné populace závažný;
- virus prasečí chřipky navíc nemá vztah k lidem starším 65 let.
Aniž bych chtěl jakkoli zlehčovat jakékoli úmrtí člověka: nejsou to snad dobré zprávy? Není tedy důvodu prasečí chřipky se obávat více než sezónní, a už vůbec není důvodu proti prasečí chřipce očkovat! Snad si tento logický závěr z uvedených faktů vyvodí i pan hlavní hygienik. - Neexistuje totiž evidentně možnost, jak ospravedlnit očkování Pandemrixem, který není ničím jiným než nebezpečnou biologickou zbraní.

Logistické centrum?

1. prosince 2009 v 21:55 | Radomil Hradil
Tato zpráva možná s očkováním proti prasečí chřipce a tzv. pandemií nesouvisí. Možná.

Kolem velkých měst vyrostlo za posledních deset, patnáct let velké množství logistických center. Některá jsou zvláštní. Třeba toto: Nachází se vedle dálnice D5, asi 300 m na jih od exitu 93. Stavba má rozměry asi 235 x 100 m, není označena žádným logem ani nápisem. Objekt byl dostaven zhruba před dvěma lety, odhadované investiční náklady jsou 100-200 milionů Kč. Logistické centrum není využíváno, přesto je udržováno v perfektním stavu, včetně sekání trávníku kolem a čištění příjezdové komunikace. Je tedy připraveno k okamžitému použití. Odhadovaná kapacita je 50.000 paletových míst, což by u obvyklého logistického centra představovalo asi 1500 kamionů, které by se tu měsíčně otočily. Ty potřebují poměrně velkokapacitní vrátnici a odstavné parkoviště - to zde ovšem v tomto případě není. U objektu je čistička odpadních vod s kapacitou, která by vystačila pro obec s několika tisíci obyvatel. Na katastrální mapě není tento objekt zaznamenán. Také na listu vlastnictví z 25. 11. 2009 objekt neexistuje a parcela je vedena jako orná půda. Z dálnice je pohled na objekt kryt ochranným valem.
Napadá vás, k čemu by toto "logistické centrum" mohlo být zamýšleno?

Zpráva byla zpracována podle serveru Osud.cz se souhlasem jeho majitele.

A zde je fotografie:Prasečí chřipka dnes v Lidovkách

1. prosince 2009 v 20:51 | rh
O tom, jak se dnes v redakci Lidovek zřejmě zápolilo o politicky správnou interpretaci prasečí chřipky, se můžete dočíst zde: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9852

Očkovat se budou i děti

1. prosince 2009 v 20:44 | Radomil Hradil
Zástupci ministerstva zdravotnictví dnes oznámili, že vypracovali změnu vakcinační strategie, která předpokládá "rozšíření věkového spektra vakcinace" - což v praxi znamená, že očkovány by od příštího týdne měly být i děti od 10 do 17 let. Zítra bude o návrhu rozhodovat Bezpečnostní rada státu, poté vláda, a od příštího týdne se bude očkovat. Tento týden dorazí do ČR dalších asi 70 tisíc dávek Pandemrixu, od pondělka je pak budou rozvážet po republice. Očkovat nebudou dětští a dorostoví lékaři, ale vakcinační centra. Podle mého názoru proto, že by lékaři mohli být nespolehliví a takto bude možné na očkování snadněji dohlédnout.
Pan hlavní hygienik, který nám už několik týdnů předpovídá na začátek prosince nástup epidemie, vítězoslavně konstatoval, že prakticky celá Evropa už je zasažena epidemií. Bylo vidět, jakou má radost, že mu čísla pěkně sedí a v nejbližších dnech bude skutečně moci oznámit, že i v ČR máme epidemii - i když prokázaných případů nakažení virem H1N1 je jen několik stovek.
Jelikož je teď třeba vystrašit rodiče, aby svolili s očkováním dětí, předložil nám hlavní hygienik tvrzení, že největší nárůst nakažených je právě u školních dětí. - Je obdivuhodné, jak mu to všechno do sebe zapadá.
Ze záznamu brífinku se dále dozvídáme, že vakcína je u dětí 100% účinná a že se u nich nevyskytují prakticky žádné komplikace a nežádoucí vedlejší účinky. Není to úžasné? Formaldehyd, skvalen, rtuť - nic z toho dětem zjevně neškodí!

Novinky.cz dnes hlásí, že prasečí chřipku u nás prodělalo už 100.000 lidí. Zajímavější než článek je však diskuse pod ním. Jestliže dřív byla tak polovina přispěvatelů vylekaná chřipkou a druhá polovina znechucená strašením médií, teď už je skoro 100 % komentujících rozhořčených z mediálního vymývání mozků...