Občané za zastavení očkování - informace k výzvě

18. prosince 2009 v 21:38 | rh
Vážení přátelé,
před nedávnem jsme se na veřejnost obrátili s výzvou nazvanou "Občané za zastavení očkování". Jelikož jste na výzvu pozitivně zareagovali, případně jste se k ní připojili svým podpisem, obracíme se na Vás s touto informací:
Výzvu jsme nyní jako její autoři a první signatáři zaslali na Ministerstvo zdravotnictví ČR. Zájem o očkování mezi českou veřejností byl i přes masivní mediální kampaň minimální, naočkovat se nechalo jen něco málo přes 30.000 lidí. Nicméně začalo očkování dětí nad 10 let a MZ ČR uvažuje o očkování dětí již od věku 6 měsíců. Stále trváme na tom, že vyhlášení pandemie WHO bylo velmi podezřelé, že tzv. prasečí chřipka je relativně málo nebezpečná, že vakcína nebyla dostatečně testovaná a že je podezření, že může způsobovat nejen akutní zdravotní problémy, ale především že může mít trvalé následky (např. tzv. syndrom války v Zálivu). Média většinou neinformovala o "pandemii" a vakcínách objektivně a vyváženě.
Mnoho lidí nebylo a není dostatečně informováno, aby se mohli pro očkování či neočkování rozhodnout po zvážení všech pro a proti. Stále platí, že farmaceutická firma odmítá přebrat zodpovědnost za negativní následky očkování.
Podle našeho přesvědčení by za této situace mělo být očkování zastaveno.
Pokud jste i Vy téhož názoru a ztotožňujete se s textem výzvy, prosíme Vás, abyste výzvu, k níž připojíte svůj podpis, zasílali rovněž na příslušná místa, např.:
- ministerstvo zdravotnictví (mzcr@mzcr.cz; označit jako podání)
- příslušná krajská hygienická stanice
- hejtmanovi svého kraje
- svému zastupiteli v Poslanecké sněmovně a v Senátu
- novinářům: autorovi článku, který se týkal prasečí chřipky a nebyl podle Vás vyvážený, redaktorovi zpravodajství atd.
- svému ošetřujícímu lékaři
Samozřejmě se na ně můžete obracet i s vlastními podněty, které si sami zformulujete, ať už písemně nebo v osobním rozhovoru.
Věříme, že lidé na MZ ČR se v dané situaci snažili udělat pro nás podle svých vědomostí to nejlepší, přesto se domníváme, že odpovědnější je neočkovat, tak jako to udělala třeba polská vláda.
Děkujeme Vám za Vaši aktivitu.

Mgr. Hana Dynková (39), genetik; Brno
Ing. Radomil Hradil (42), překladatel, publicista, redaktor; Beroun
Lic. Daniel Solis, GGS (41), politik, zastupitel MČ Praha 1; Praha
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama