Polská ministryně žádá ukončení "pandemie"

7. prosince 2009 v 12:17 | Radomil Hradil
O nedávné kritice WHO za vyhlášení pandemie prasečí chřipky ze strany rakouského ministra zdravotnictví jsme již psali (http://prasecichripka.blog.cz/0912/aktualitky-ze-sveta-chorvatsko-a-rakousko).
Také jsme již informovali o odporu polské ministryně zdravotnictví k očkování (http://prasecichripka.blog.cz/0911/vystoupeni-polske-ministryne-zdravotnictvi).
Polský informační server Polskaweb.eu nyní přinesl obsáhlou zprávu o postoji, který polská ministryně Ewa Kopaczová obhajovala na nedávném setkání ministrů zdravotnictví v Bruselu. Kopaczová varovala před vakcínami a řekla, že za použití takovýchto produktů v Polsku odmítá převzít jakoukoli odpovědnost. "Svou strategii nezměním, za což ovšem přebírám plnou odpovědnost. Už delší dobu jsem vystavena enormnímu, extrémnímu tlaku, který mě má donutit k tomu, abych učinila určitá rozhodnutí; tomuto tlaku se však s čistým svědomím nemohu podřídit," řekla Kopaczová. K tomuto tlaku patří i to, že polský ombudsman podal na ministryni trestní oznámení.
Kopaczová dále hovoří o sedm měsíců trvající hysterii prasečí chřipky a volá po rozumu a po vyhlášení konce pandemie.
Vrchní inspektor polského Národního ústavu pro zdraví a hygienu Bondar uvádí: "Je potěšitelné, že nová (tj. prasečí) chřipka je většinou tak mírná, že s ní málokdo jde k lékaři. V této souvislosti se musím zmínit také o čestném a sociálním zpravodajství našich médií, která na rozdíl od zahraničního tisku dělají všechno jiné, než že by vyvolávala paniku. Virus nové chřipky je sice dominantní, ale podstatně méně nebezpečný než dosud známé viry, včetně virů vyolávajících sezónní chřipku. Doposud jsme měli 24 mrtvých, kteří onemocněli novou chřipkou, většina z nich však již byla nemocná a v předcházejících chřipkových obdobích jsme za stejné období měli někdy dokonce i několik set mrtvých. Co je dnes horší, je jen zpravodajství o chřipce, jako je influenca (A)H1N1."
Z článku se dále dozvídáme, že v některých zemích již státní návladní vyšetřují podezřelá úmrtí následující krátce po očkování.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama