Do nového roku s prasečí chřipkou...

4. ledna 2010 v 20:51 | Radomil Hradil
Vítejte v novém roce.

Novinky.cz zachovávají dosavadní propandemický kurz. 2. ledna zveřejnily článek Epidemie chřipky potrvá do konce května (autor Václav Pergl), ve kterém dostává opět hlavní slovo hlavní hygienik M. Vít. Ten nás ujišťuje, že teď po Vánocích bude mít virus opět příznivější podmínky pro šíření; "stačí jeden nakažený, a mohou se od něj nakazit desítky zdravých lidí," straší Vít. Pandemie podle něj potrvá "možná rok, možná i déle". Od autora článku se dále dozvídáme, že virus prasečí chřipky je zákeřný.
Podstatnou informaci najdeme na samém konci článku: začátkem ledna mají do ČR dorazit další vakcíny, a začne tedy očkování energetiků, plynařů, vodařů, policistů atd.
Velmi výmluvné je ilustrační foto zoufale křičící holčičky (nebo dlouhovlasého chlapečka) s děsem v očích, které se právě chystají píchnout injekci...


Server iDnes.cz se v dnešním článku autorů kk a luc nazvaném Vakcíny proti chřipce: je tu první výprodej staví k celé pandemii daleko střízlivěji než Novinky. V článku informuje o tom, že ochota Francouzů a Němců nechat se naočkovat byla menší, než se předpokládalo, a že obě země, ale stejně tak třeba Nizozemsko, se snaží přebytečné vakcíny prodat, kde se dá. V článku se také dočeteme, že chřipka byla méně smrtící, než se čekalo, ale že podle šéfky WHO Chanové je příliš brzy na to potvrdit, že pandemie skončila...

Polský server Polskaweb.eu přinesl 2. ledna článek nazvaný Prasečí chřipka - Itálie žádá zpět peníze. V článku se - s odvoláním na italskou tiskovou angeturu ANSA - píše, že italští politici pod vedením předsedy strany "Il Popollo dela Liberta", senátora Maurizia Gasparriho žádají parlamentní vyšetřování nákupu vakcín. Ilegální zisky výrobců vakcín, případně vědců zapojených do jejich propagace, mají být vráceny italskému lidu. Také ochota Italů nechat se naočkovat byla minimální a miliony dávek vakcíny zůstaly nepoužity. Na prasečí chřipku zemřelo 193 Italů, což je v porovnání se sezónní chřipkou a jinými nemocemi mizivý počet.
Gasparri řekl: "V celé záležitosti s prasečí chřipkou se dá stěží nevidět spekulativní manévr všehoschopných farmaceutických koncernů. Takové firmy jsou dostatečně potentní na to, aby mohly ovlivňovat média a informace, které občany přimějí k tomu, aby si v panice koupili i prostředky na růst vlasů. Tihle farmaceutičtí žraloci nesmí se svými ilegálními zisky uniknout."
Polskaweb uzavírá, že WHO a vědci z Německa, Holandska, Velké Británie, USA a Itálie, řada politiků, úřadů a státních institucí uskutečnily multimiliardový podvod v neprospěch více než 200 zemí světa.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama