Klaus se táže Víta, Musil mlží

28. ledna 2010 v 16:19 | Radomil Hradil
Několik týdnů bylo ticho po pěšině a po prasečí chřipce ani pes neštěkl. Nyní se opět rozvířila hladina poklidného rybníka mediálních zpráv a s prasečí chřipkou se roztrhl pytel, podobně jako v dobách největší mediální očkovací kampaně koncem listopadu.
Zasloužil se o to jednak Wolfgang Wodarg (viz předchozí zprávy), a u nás nyní též pokus udat vakcíny armádě a naočkovat povinně všechny vojáky a následný zásah prezidenta Klause (viz předchozí zprávy).

Prezident Klaus se nyní obrátil na hlavního hygienika M. Víta s následujícím dotazem: "Prosím, abyste mi autoritativně a závazně sdělil, zda na území naší republiky i nyní, v závěru ledna 2010, existuje epidemická, resp. pandemická situace, tak jako tomu - dle Vašich výroků - bylo v listopadu minulého roku, na jejichž základě vláda přijala známá protiepidemická opatření." - Věřím, že hlavnímu hygienikovi vyrazil na čele smrtelný pot, neboť epidemická situace u nás nikdy nebyla a jeho toužebná přání se jaksi nesplnila. Zdá se, že Klaus něco chystá - co, je zatím nejasné. Každopádně se již teď můžeme těšit na Vítovu odpověď a Klausův další krok.

Zástupce šéfredaktora MF DNES Michal Musil dnes zase vyrukoval s článkem Že by byla prasečí chřipka jen spiknutí a panika... Zdá se, že cítí, že má na hlavě pěknou hroudu másla, a snaží se to nějak "okecat" - vzpomeňme si jen, jak MF DNES plašila lidi prasečí chřipkou koncem listopadu a v prosinci. Teď se Musil bije v prsa, že již loni v dubnu věděl, že to nebude konec světa... Zároveň ale zpochybňuje, že by šlo o vědomý podvod ze strany WHO, a předpokládá, že všichni jednali v dobré víře. Zřejmě se příliš dobře neobeznámil s fakty, i když tvrdí, že si přečetl nejen titulky, ale i několik textů(!). Anebo fakta zná, ale holt: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej... Možná bude dobře panu Muslovi jeho dnešní slova připomenout, až vyjde na povrch celá pravda a vše stvrdí soudy, takže nebude možné jen tak plácat a zpochybňovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ladislav Ladislav | 28. ledna 2010 v 20:14 | Reagovat

iDnes.cz:
28.1.10
Když se nenecháme očkovat, hrozí nám pokuta 15 tisíc, píše voják

Redakci iDNES.cz se ozval student Univerzity obrany. Tvrdí, že se na škole zvedla obrovská vlna odporu proti povinnému očkování.

"Osobně nevím o nikom, kdo by si to dobrovolně nechal píchnout," napsal v e-mailu. Své jméno odmítl zveřejnit. "Je nám vyhrožováno až 15 tisíci pokuty za neuposlechnutí rozkazu," dodává.

Nic se podle něj nezměnilo ani poté, co ministr obrany Martin Barták a šéf generálního štábu Vlastimil Picek slíbili plán přehodnotit. "Zatím se tady každý tváří, jako by se nic dít nemělo, ale každý, koho tady znám, má k vakcíně Pandemrix, kterou nás mají údajně očkovat, velký odpor," tvrdí.

Sám by měl injekci dostat už v pondělí 8. února. Prý není sám, kdo se bojí, že se tak rychle nestihnou změny projednat, a očkování proto mnoho vojáků stejně neujde....

...Tím ale zájem prezidenta o prasečí chřipku neustal. Dopisem s dnešním datem vyzval hlavního hygienika Michaela Víta, aby mu sdělil, zda Česko sužuje pandemie chřipky. Ten mu obratem odepsal, že situace není sice závažná, ale musíme být obezřetní. A že je nutné pokračovat v očkování.

2 Ladislav Ladislav | 29. ledna 2010 v 11:27 | Reagovat

29.1.2010, Aktuálně.cz:

Klaus: Chřipka? Stejná bublina jako globální oteplování

Fischer novináře informoval, že nyní bude na hlavním hygienikovi Michaelu Vítovi, aby vládu včas informoval, kdy bude mít chřipka takový nástup, že bude očkování povinné.

Ať se nechá očkovat vláda

Prezident zopakoval svůj skeptický názor na situaci kolem prasečí chřipky. Sám se očkovat nenechal. "Abych já se stal pokusným králíkem, to není potřeba," nechal se slyšet prezident s tím, že by mu to musela nařídit vláda.

"V této chřipce vidím stejnou bublinu jako v různých globálních oteplováních," neodpustil si poznamenat.

Klaus má jasno i v tom, jak zvýšit důvěru Čechů vůči očkování. Podle něj by se mělo před očima veřejnosti nechat očkovat všech sedmnáct členů vlády. Jinak prý úřady nemají právo cokoliv komukoliv nařizovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama