LN: Prasečí chřipka byla jeden velký podvod

27. ledna 2010 v 10:56 | rh
Lidové noviny otiskly 16. ledna celostránkový rozhovor s Wolfgangem Wodargem, předsedou zdravotního podvýboru Rady Evropy.

V rozhovoru se dočtete např.:
LN: Zpátky k loňské pandemii. Dopídil jste se nějakých podezřelých okolností?
WW: Pár vědců mě upozornilo na zajímavou věc: že WHO změnila definici pandemie. Ještě v roce 2005 jste se na internetových stránkách WHO mohli dočíst, že pandemie je nemoc, která se rychle šíří do různých zemí, způsobuje těžké nemoci a často končí smrtí. Obě tyto podmínky - tedy vysoká morbidita, respektive chorobnost, a vysoká mortalita, respektive úmrtnost - byly posléze vyškrtnuty. A upravenou definici pandemie WHO potom členské státy zapracovávaly do svých pandemických plánů. Kdyby tato změkčená definice platila už dřív, musela by se pandemie vyhlašovat každý rok.
LN: Je důležitý samotný akt vyhlášení pandemie?
WW: Jistě. Už po té údajné ptačí chřipce v roce 2005 WHO tlačila na vlády, aby vypracovaly svoje národní pandemické plány. U těchto konzultací sedí zástupci farmaceutických firem. Firmy se vládám nabídnou, že by dokázaly vyrobit tolik a tolik vakcín. Pak s nimi podepíšou předběžné smlouvy, v nichž stojí: smlouva platí od chvíle, kdy WHO vyhlásí pandemii. Takže role Světové zdravotnické organizace je naprosto klíčová, ona vlastně ty smlouvy národních států uvádí v platnost a ministři zdravotnictví potom předjednané vakcíny koupit musejí. Přesně to se stalo.
LN: Kdy jste vůči WHO poprvé pojal podezření?
WW: Poprvé? Tak to se musíme vrátit právě do roku 2005, do doby ptačí chřipky. Ptačí chřipka je zvířecí nemoc. Nikdy tu nebyl zaznamenán přenos viru z člověka na člověka. Že občas přeskočí virus ze zvířete na člověka, to známe i u jiných nemocí. To se může stát člověku, když je hodně oslaben nebo je v těsném styku se zvířaty, to jest při masovém chovu. Přesto WHO v letech 2005 a 2006 po několika hlášených případech spustila ohromný poplach, mnoho států nakoupilo nevyzkoušené léky. A na základě pouhé hypotézy se ve velkém nakupovaly nevyzkoušené preparáty.
LN: Zkoušel jste s tím něco dělat?
WW: Hned jsem jel do Ženevy navštívit Klause Stöhra, který ve WHO vedl program pro sledování chřipky ve světě. Stöhr je ten, který tehdy vystupoval v televizi a vyprávěl, jak je lidstvo ohroženo.
LN: Prorokoval tehdy sedm milionů mrtvých.
WW: A já, protože jsem taky epidemiolog, jsem se ho ptal: Jaké máte vědecké důkazy? Proč tak prosazujete tamiflu? A musím vám říct, že jeho odpověď mě velice zklamala. Nedokázal říct nic chytřejšího, než že tamiflu dokázalo oslabit účinek viru při pokusech na zvířatech. To bylo všechno, nic víc neměl. A přesto jen v Německu spolková vláda nakoupila tamiflu za 200 milionů eur.
LN: Vy jste proti těm nákupům vystupoval?
WW: Jistě, vystupoval jsem, psal jsem kritické články, tenkrát to ale nemělo valný ohlas. No a pak mi za několik měsíců od Klause Stöhra přijde poštou barevný pohled, který rozesílal všem svým kamarádům a bývalým kolegům. Stálo na něm, že se rozhodl přijmout nové výzvy, že se stěhuje do Londýna a bude pracovat pro farmaceutický koncern Novartis.


Stránky W. Wodarga (NJ a AJ): www.wodarg.de


V Právu 22. 1. otiskl Martin Hekrdla sloupek nazvaný Kdo by se měl bát. Píše zde také o Wodargově odhalení, např.:
"WHO čelí podezření, že už před pěti lety schválně "změkčila" definici pandemie, aby ji mohla kdykoli vyhlásit. A aby velké farmaceutické firmy, souhrně přezdívané Big Pharma (podle orwellovského Velkého Bratra, Big Brother), odstartovaly lukrativní byznys. To se také - za asistence médií, lobbistů, ministrů zdravotnictví a vlád - v případě prasečí chřipky stalo.
Nejde vůbec jen o obecné spekulace. Bývalý hlavní epidemiolog WHO Klaus Stöhr, který kdysi s odkazem na riziko ptačí chřipky připravoval smluvní startovací balíček "prasečího" obchodu století ("podvodu století", říká Wolfgang Wodarg), je dnes manažerským specialistou farmaceutické firmy Novartis. Firmy, která vakcínu proti H1N1 překotně vyvinula nestandardní technikou (v bioreaktoru s rakovinnými buňkami), bez možnosti řádného výzkumu vedlejších účinků a zdravotních postižení.
Poradce britské vlády pro prasečí chřipku Roy Anderson - autor prvního poplašného výkřiku o "pandemii" - je zároveň na výplatní pásce (v přepočtu 3,5 miliónu korun ročně) farmaceutické transnacionální firmy GSK (GlaxoSmitheKline).
Síť podobných pavouků leští kliky ve vládních kruzích po celém světě a je rozprostřena hodně vysoko.
Když Donald Rumsfeld - vítěz nad Saddámem, "zatloukač" vlastní odpovědnosti nad mučením v Abú Ghrajbu a autor pochvalného výroku o "nové Evropě" - konečně "dostal padáka" z Bushova ministerstva obrany, stal se generálním ředitelem společnosti Gilead Sciences Group. Tato firma se švýcarskou korporací Roche vyrábí a distribuuje - to bychom neuhodli - antivirový lék Tamiflu."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | 27. ledna 2010 v 11:19 | Reagovat

Děkuji Vám za Vámi uveřejňované informace. Oceňuji velmi moc práci, kterou s tím máte a zvláště to, že tu nejsou uveřejňované nějaké spekulace, ale právě odkazy na články, rozhovory, média. Fakta, která si každý může ověřit. Moc díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama