Začalo povinné očkování v armádě. Vojáci nesouhlasí

27. ledna 2010 v 12:08 | rh
V české armádě začalo plošné očkování proti prasečí chřipce. Náčelník Generálního štábu AČR Vlastimil Picek vydal rozkaz, podle kterého se musí nechat 16 tisíc vojáků a civilních zaměstnanců povinně očkovat. Za neuposlechnutí může následovat trest včetně snížení platu. Požadavek se vojákům nelíbí, tvrdí totiž, že se tak stanou pokusnými králíky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arien Arien | 27. ledna 2010 v 15:03 | Reagovat

Vojáci jsou také jenom lidé, mohou očkování otrávenou vakcínou odmítnout. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby 60% ze 16 000 odmítlo...
A na závěr slova prezidenta
Václava Klause, který také vrchním velitelem našich vojáků...
(vybráno z otevřeného dopisu autorovi tohoto blogu ze dne 2. 10. 2009...)
"Zároveň neexistuje nikdo, kdo by mohl dospělého člověka donutit k přijmutí jakéhokoliv léku, včetně vakcíny. V případě, že by však v budoucnu něco podobného opravdu hrozilo, věřte, že budu první, kdo proti tomuto omezení svobodné volby občana bude protestovat."

2 TS TS | 27. ledna 2010 v 15:10 | Reagovat

jj, taky si na Klause vzpomínám.
ve skutečnosti  hromadné odmítání pomáhá jen zřídka. Protože výkonná moc je v takových situacích ochotná měnit pravidla jak je pro ní výhodné.
To je reálná projev moci - jednostranně měnit pravidla.

3 Mirek Mirek | 27. ledna 2010 v 18:24 | Reagovat

Rozhodně naočkovat!

Proč by měl mít voják právo posuzovat či odmítat, co se injektuje do jeho organismu? Jeho tělo je majetkem úředníků a farmakoncernů a on sám do toho nemá právo zasahovat.

4 Arien Arien | 27. ledna 2010 v 19:08 | Reagovat

[2]: Pokud vnímáme, že ti tzv. "mocní" mění pravidla hry ke svému prospěchu, my máme volbu, zda budeme hrát podle jejich pravidel. Pokud přestaneme jejich pravidla akceptovat, zjistíme, že "NE" mělo daleko menší následky, než jsme původně očekávali.

5 Ladislav Ladislav | 27. ledna 2010 v 19:09 | Reagovat

Aktuálně.cz:

Klaus se zastal vojáků a armáda příkaz zmírní

Praha - Den poté, co vyšlo najevo, že vojáci mají být povinně očkováni proti pandemické chřipce, dostalo se jim zastání z nejvyšších míst. Reakce ministerstva obrany na sebe nenechala dlouho čekat.

Prezident Václav Klaus ve stanovisku, které před třetí hodinou odpoledne rozeslal médiím, označil povinnou vakcinaci za "věc mimořádně spornou, ne-li nepřijatelnou."

Vojáci podle něj nejsou pokusný vzorek, na kterém by se vakcína měla - navíc proti jejich vůli - zkoušet.

"Dávám proto k úvaze jak ministru obrany, tak náčelníkovi generálního štábu, zda uvedené rozhodnutí nezmírnit a neponechat očkování na individuálním rozhodnutí vojáků," ukončil prezident prohlášení, které popsal jako svůj občanský názor.

Krátce nato přišla reakce ze strany ministerstva obrany. "Očkování se bude týkat jen některých vojáků," oznámila nové stanovisko mluvčí obrany Lucie Kubovičová. Upřesnění, kteří to budou, vydá ministerstvo v řádu několika hodin.

6 Arien Arien | 27. ledna 2010 v 19:14 | Reagovat

[5]: Díky, Ladislave, mám také něco...:-)

Klaus kritizoval očkování vojáků, armáda to přehodnotí
vloženo: 27. 1. 2010 11:10, autor: ČT24
aktualizováno: 27. 1. 2010 18:32

Václav Klaus Praha - Ministerstvo obrany přehodnotí plány na povinné očkování vojáků a civilních zaměstnanců armády proti prasečí chřipce. Dnes ho kritizoval i prezident republiky Václav Klaus. Povinnou vakcinaci zhruba poloviny příslušníků obranných sil nejprve nařídil náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Nyní má být počet očkovaných snížen

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama