Očkovat se patrně nechá jen Kocáb

19. února 2010 v 22:30 | Radomil Hradil
Vláda odebere místo milionu vakcín "jen" 700 000. Lze předpokládat, že nějakých 600 000 z nich nakonec vyhodí, protože si dnes jen těžko lze představit člověka, který by se nechal dobrovolně píchnout. Zatím se ví jen o jednom - o ministru Kocábovi...

Vlastně pardon, ještě jeden prohlásil, že se příští týden nechá naočkovat: hlavní hygienik Vít. Příští týden totiž začne očkování "subjektů krizových struktur". Z vládních "subjektů" projevil zájem o vakcinaci jen Michael Kocáb.

Aby se vakcín zbavila, chce válda, resp. ministryně Jurásková, zpřístupnit očkování pro každého, počínaje tříletými dětmi, a to co nejdříve. Jurásková nás lživě ujišťuje, že vakcína bude zadarmo, a myslí si, že nevíme, že těch dvě stě milionů nezaplatil nikdo jiný než my sami...Velmi potěšující je projít si on-line rozhovor s M. Vítem. Diskutující se ho většinou ptali, zda konečně hodlá rezignovat na svou funkci, proč šířil poplašné zprávy, zda s ním již bylo zahájeno trestní řízení, zda je zaplacen farmaceutickou lobby apod. Ukazuje to, že mnoho lidí po této prasečí kampani zbystřilo a začalo tušit, odkud vítr vane. Co je ovšem na druhou stranu smutné, je zjištění, s jakou drzostí a bezostyšností lidé jako Vít, krytí příslušnými politickými stranami a jejich sponzory, setrvávají na svých postech a páchají svou činnost. Můžeme si však být jisti jedním: pokud nebudou pohnáni k zodpovědnosti, stejně skončí špatně, něboť jejich chlebodárci je pouze využijí, vymačkají a pak odhodí, zbaví se jich při první příležitosti, aby místo nich nastrčili nové, neopotřebované figurky.
Na nás ovšem záleží, jestli se tohle bude dít donekonečna nebo jak dlouho ještě...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama