Vít má "prasečí" chřipku

3. února 2010 v 8:43 | Radomil Hradil
Včerejší zpráva, která prolétla médii, byla opravdu těžko stravitelná. Vít je doma s prasečí chřipkou. Očkovat proti prasečí chřipce se sám nenechal a ani to nehodlá udělat, protilátky prý už si udělá sám. A to ve chvíli, kdy chce povinně naočkovat 200.000 lidí. - Samozřejmě, že člověka napadá spousta uštěpačných poznámek, ale nechejme je nyní stranou, tato situace stojí za vážnější zamyšlení.
Vít navíc tvrdí, že "95 procent populace má letos prasečí chřipku" - to je ovšem informace z oblasti sci-fi, i kdyby to myslel tak, že 95 % chřipkových onemocnění je způsobeno virem A/H1N1. Ani tak by to nebyla pravda.
Proč Vít, který celou dobu straší chimérou prasečí chřipky a vymýšlí si všelijaká nesmyslná čísla, náhle přijde s tímto oznámením, že sám nemoc dostal? Nevíme, jestli má opravdu chřipku či aspoň rýmu, to může být lež. Víme jistě, že své tvrzení o povaze své nemoci nemá podloženo laboratorním testem, ale jen svým absurdním tvrzením o 95 procentech. Dozvídáme se, že sám není očkovaný. Chtěl svým oznámením ještě víc vystrašit lidi? Tomu by napovídalo ono prohlášení o 95 procentech: už nemusíme zjišťovat, kdo má prasečí chřipku, máme ji skoro všichni... Jenže místo strachu to vyvolává spíš pobavení. S tím musel Vít počítat, je-li alespoň trochu duševně v pořádku. Anebo už úplně ztratil kontakt s realitou? Anebo chce hrát svou hru až do úplného, trapného konce? To by bylo v podstatě jen smutné, kdyby neměl ve svých rukou rozhodnutí o ohrožení zdraví dvou set tisíc občanů této země. Jak je vůbec možné, že takový člověk zastává tak odpovědnou funkci? A jak je možné, že mu vláda Jana Fischera bez mrknutí oka svěří takovou kompetenci?!
Pro mě z toho plyne jediné: Absurdní hra politiků a lobbistů bude pokračovat tak dlouho, dokud ji my sami nezastavíme. Dokud my sami neřekneme dost, půjdou pořád dál. Bude to čím dál větší legrace, až najednou zjistíme, že jsme jen otroky v jejich rukou...

Zpráva o Vítově záhadné nemoci:

Prezident Václav Klaus včera z Dánska vyjádřil své překvapení nad Vítovým onemocněním a nad tím, že není naočkován: http://www.novinky.cz/domaci/190974-klaus-vit-nas-vsechny-presvedcoval-tak-nechapu-proc-se-nenechal-ockovat.html

Lékaři povinné očkování proti prasečí chřipce odmítají. Náhle si vzpomněli na lidská práva a úmluvvu o biomedicíně a říkají, že každý má právo odmítnou poskytnutí lékařského výkonu. Zvláštní, že v případě nesmyslně povinného očkování dětí o tomhle nechtějí ani slyšet...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ladislav Ladislav | 3. února 2010 v 10:57 | Reagovat

EUportál.cz

Očkování proti prasečí chřipce má snížit populaci, varuje politik DSZ
Autor: Adam Bartoš

Očkování proti prasečí chřipce může sterilizovat obyvatelstvo, tvrdí Daniel Solis, zastupitel Prahy 1 a člen Demokratické strany zelených. Loni také lídr její kandidátky do evropských voleb.

Před prasečí chřipkou coby bublinou varoval už exministr zdravotnictví David Rath i prezident Václav Klaus. Žádný z politiků ale nezašel tak daleko jako Daniel Solis, lídr Demokratické strany zelených v loňských evropských volbách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama