Petice za odvolání hlavního hygienika

17. března 2010 v 19:41 | rh
Hlavní hygienik by měl být podle mého soudu odvolán z mnoha důvodů, nejen kvůli tomu, že prosazuje zmírnění protihlukových limitů, jak to požadují iniciátoři této petice:
To, že M. Vít nechrání zdraví občanů, ale stará se především o to, aby si na své přišla různá průmyslová lobby a občané aby přitom příliš nepřekáželi, případně aby k tomu posloužili, je více než zřejmé. Je tomu tak v prosazování měkkých limitů pro elektrosmog, ale bylo tomu tak i v případě jeho nedávné kampaně za prasečí chřipku. Proto se i já domnívám, že by měl být co nejdříve odvolán a že by měla být posouzena míra jeho trestně-právní odpovědnosti.
Je však třeba si uvědomit, že hlavní hygienik je - stejně jako ministr zdravotnictví - příliš důležitá funkce, než aby lobbisté a jim sloužící partajní aparáty dovolili, aby ji mohl zastávat někdo čestný a neúplatný. Odvolání současného hlavního hygienika - k němuž, jak věřím, brzy dojde - bude proto znamenat jen výměnu figurky. Změnit se musí především systém, aby za nitky nastrčených loutek nemohli tahat šéfové koncernů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 28. září 2010 v 4:38 | Reagovat

Some want to be  engineers  <strong><a href="http://www.linksbracelet.org/">links of london</a></strong>
or doctors  in the future Some want to be scientists or businessmen. Still some wish to be teachers or
lawers when they grow up in the days to come.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama