Duben 2010

Jak to bylo ve Smolensku?

28. dubna 2010 v 8:10 | Radomil Hradil
Už i meinstreamová média začínají pochybovat, jestli letecké neštěstí ve Smolensku bylo skutečně zapříčiněné jen chybou pilota nebo selháním navigačních přístrojů. Lidovky.cz přicházejí s videem, které koluje po internetu - bylo natočeno bezprostředně po pádu letadla mobilním telefonem a je na něm zřejmě vidět postavy mezi troskami a slyšet střelbu a smích. A titulek, pod kterým se na Lidovkách na článek s videem prokliknete? Výmluvný: Stojí za polskou tragedií Rusové? (http://www.lidovky.cz/zahadne-video-na-internetu-rusti-agenti-a-strelba-ve-smolensku-p73-/ln_zahranici.asp?c=A100427_170509_ln_zahranici_jv)
Představme si, že by tomu tak skutečně bylo a že by letadlo s polskou elitou bylo sestřeleno ruskou armádou a přeživší pasažéři postříleni ruskou tajnou službou. Co by to znamenalo pro vývoj mezinárodní politické situace? Jak by se musel zachovat stát, kterému by jiný stát zabil prezidenta a velení armády? Člověka napadá leccos... Polsko je ovšem členem NATO, stejně jako naše republika; je snad myslitelný válečný konflikt?
Jestliže se ale v meinstreamovém médiu, jakým jsou Lidovky (patřící stejné firmě jako MF Dnes) ocitne článek naznačující, že letadlo sestřelili Rusové, nevypovídá to spíše o tom, že se nám někdo, kdo toto médium ovládá a uplatňuje v něm své zájmy ovlivňováním a utvářením veřejného mínění, snaží podsunout právě tento názor na celou událost? Co když se právě někdo třetí (někdo, kdo by z toho všeho měl prospěch) snaží vyostřit mezinárodní vztahy členských zemí NATO s Ruskem a využívá k tomu média, která ovládá?
Uvidíme co přinesou příští události... Co však je pozoruhodné, je celá ta časová souvislost s tajemným zákazem letů nad Evropou...

No vida, žádný popel nebyl...

26. dubna 2010 v 20:08 | Radomil Hradil
Novinky.cz dnes přinesly zprávu nazvanou Žádný mrak z islandské sopky nebyl, tvrdí Britové. Šéf odboru letové způsobilosti britského Úřadu pro civilní letectví Jim McKenna přišel s prohlášením, že nebylo nutné uzavírat vzdušný prostor nad Británií kvůli popelu z islandské sopky, protože nad britskými ostrovy žádný oblak popela nebyl. Konečně se tedy někdo kompetentní ozval. Podle mě je však poněkud naivní domnívat se, že celý ten humbuk vznikl z přehnané opatrnosti a ze slepého přijímání cizích údajů. Jistě, to, že spousta lidí slepě poslouchá autority, umožnilo celý ten absurdní zákaz letů, k tomu však nedošlo náhodou a už vůbec ne z přehnané opatrnosti. Stačí se podívat, jak se "civilizovaný" svět staví k problematice elektrosmogu, a každému musí být jasné, že předběžná opatrnost je to poslední, co rozhodující "odborníci" a úředníci berou v potaz. Na prvním místě je vždycky zisk koncernů, které je platí.
Žádný popel nebyl ani nad kontinentální Evropou a letadla nelétala proto, že někdo potřeboval mít nahoře prázdno, aby si cosi vyzkoušel; co to bylo, to se možná vbrzku dozvíme. - Kdepak, takové věci jako zaražení všech letů v Evropě na šest dní se nedělají kvůli bezpečnosti; v naší společnosti mají zisky, přinejmenším pokud jsou hodně veliké, vždycky přednost před bezpečností. A co má přednost před velkými zisky? Ještě větší zisky! Jestliže tedy dostalo něco přednost před velkými zisky leteckých společností, musely to být ještě nějaké podstatně větší zisky, které ale možná - díky šestidennímu vyřazení letectví - začnou plynout teprve v budoucnu. V každém případě se vyplatí být teď hodně ostražitý, protože ten gigantický zákaz měl bezpochyby svůj důvod - a ten bude bezpochyby také gigantický...

Sopečný popel - další podivná "pandemie"

19. dubna 2010 v 8:09 | Radomil Hradil
Rok 2009 se nesl ve znamení vymyšlené a intenzivně propagované pandemie prasečí chřipky a následné očkovací vlny - která byla ovšem pravou příčinou pandemie: protože chtěl někdo obyvatelstvu vpravit jakousi "vakcínu", ať už za jakýmkoli účelem, byla zinscenována celá "pandemie".
Podivná hra se světovým obyvatelstvem však pokračuje novou kapitolou, na úplně novém poli. Kvůli vymyšlenému mraku popela, který nikdo nikdy neviděl jinak než na počítačových simulacích, byl zastaven téměř veškerý letecký provoz nad Evropou v běžné letové hladině. Za jakým účelem bylo třeba vyprázdnit na řadu dnů náš vzdušný prostor? To je otázka, na kterou zatím neznáme jednoznačnou odpověď.
Podivné je, že některé letecké společnosti v Německu a Holandsku provedly zkušební lety bez cestujících a letadla neměla žádné potíže. Ještě podivnější je, že v Německu právě probíhá velké letecké cvičení NATO (Brilliant Ardent, 12.-22. dubna), kterého se účastní bojové letouny Německa, Francie, Itálie, Polska, ČR a Turecka. V jejich případě se zřejmě tajemného "popela" nikdo neobává. Ani meteorologové zatím nemohli předložit žádné výsledky zkoumání popela, žádné meteorologické balony, radary ani jiné přístroje ho nezaznamenaly. Žádný popel totiž nejspíš není, alespoň nad kontinentální Evropou ne. Všechny údaje vycházejí jen z převzatých dat, která jsou vložena do počítačových modelů a na jejichž základě se celá situace "simuluje". Skutečná pozorování a měření veškerá žádná.
Příznačné je, že zatímco v západní Evropě se už i meinstreamová média začínají ptát, k čemu celý ten humbuk s popelem, který nikdy nikdo neviděl a nenašel, u nás jedou všechna opět silně prorežimní zpravodajství, ve kterém se prostě o hlásaných "pravdách" nepochybuje, nýbrž tyto "pravdy" se jednoduše šíří dle zadání.
Ukazuje se, že budeme muset být mnohem více ve střehu, než jsme byli doposud zvyklí.

Bližší informace o možném pozadí a skutečných důvodech zákazu letů nad Evropou (v NJ): http://globalfire.tv/nj/10de/politik/vulkanasche_luege.htm

Záškodníci blogeři...

15. dubna 2010 v 14:25 | Radomil Hradil
Děkuji čtenáři Ladislavovi za důležitou zprávu v komentáři k minulému článku. WHO už před časem slíbila, že podrobí vlastní postup při vyhlášení pandemie kritickému zkoumání. Je ovšem nasnadě, že kapři si vlastní rybník nevypustí - a tak i tentokrát se toto kritické zkoumání zřejmě zaměřilo na příčiny, proč prasečí kampaň odstartovaná WHO víceméně selhala. Vinen je internet! A drzí blogeři, kteří si dovolili zpochybňovat nezávadnost vakcíny, nebezpečnost prasečí chřipky a existenci pandemie. Alespoň pan Fukuda z WHO to takto nějak vidí.
Mohli bychom si tedy gratulovat: Dokázali jsme to, zkřížili jsme plány farmaceutických gigantů! Jenže... Předpokládám, že v hlavách šéfů farmaceutických koncernů už se líhne plán na další chřipku a jejich laboratoře už možná pracují na "vyšlechtění" dalšího viru. Strategii však bude nutné poněkud změnit, z nedostatků je třeba se poučit. Především bude nutné upravit legislativně možnosti internetu: není přece možné, aby si každý pouštěl do éteru, co se mu zamane. Kam bychom my, byznysmeni, přišli - říkají si v koncernech. Přece nevrážíme miliardy do lobbingu a necpeme je politickým stranám a jejich figurkám jen tak zbůhdarma?!
A tak můžeme předpokládat, že při příští chřipkové kampani už to s blogy, jako je tento, nebude tak snadné. Doufejme jen, že zdravá soudnost obyvatelstva byla prasečí chřipkou 2009 dostatečně vyškolena.
A velký dík těm, kdo se nebáli a řádně se do toho obuli: paní Bürgermeisterové, paní Kopaczové, paní Sacherové a panu Wodargovi, abych jmenoval alespoň ty nejdůležitější.

Plán nevyšel

8. dubna 2010 v 19:19 | rh
Server Prvnízprávy.cz přinesl článek A. B. Bartoše nazvaný "Proč se Stránský zastává chřipky?". Z článku cituji:

"Bohudíky, obyčejní lidé se habaďurou s údajnou globální pohromou zvanou H1N1, která vznikla uměle v laboratořích a ještě předtím v mozcích vlivných potentátů, nedali zastrašit.

Plán na globální proočkování populace neznámou látkou, o které naivní politici zaplacení farmakoncerny tvrdí, že jde o ochranu před nebezpečným virem, nevyšel. Lidstvo ještě není zmanipulované natolik, aby si nechalo na nos věšet takové bulíky. Zatím.

Inženýři nového světového řádu budou muset přemýšlet, kde asi udělali chybu. Než přijdou s novou globální hrozbou, novou chřipkou a novým celoplanetárním "řešením", máme trochu času popřemýšlet, oč vlastně šlo, pokusit se porozumět, kdo a jakou hru se zde pokouší hrát a připravit se tak na další kolo, které jistojistě přijde."