Jak to bylo ve Smolensku?

28. dubna 2010 v 8:10 | Radomil Hradil
Už i meinstreamová média začínají pochybovat, jestli letecké neštěstí ve Smolensku bylo skutečně zapříčiněné jen chybou pilota nebo selháním navigačních přístrojů. Lidovky.cz přicházejí s videem, které koluje po internetu - bylo natočeno bezprostředně po pádu letadla mobilním telefonem a je na něm zřejmě vidět postavy mezi troskami a slyšet střelbu a smích. A titulek, pod kterým se na Lidovkách na článek s videem prokliknete? Výmluvný: Stojí za polskou tragedií Rusové? (http://www.lidovky.cz/zahadne-video-na-internetu-rusti-agenti-a-strelba-ve-smolensku-p73-/ln_zahranici.asp?c=A100427_170509_ln_zahranici_jv)
Představme si, že by tomu tak skutečně bylo a že by letadlo s polskou elitou bylo sestřeleno ruskou armádou a přeživší pasažéři postříleni ruskou tajnou službou. Co by to znamenalo pro vývoj mezinárodní politické situace? Jak by se musel zachovat stát, kterému by jiný stát zabil prezidenta a velení armády? Člověka napadá leccos... Polsko je ovšem členem NATO, stejně jako naše republika; je snad myslitelný válečný konflikt?
Jestliže se ale v meinstreamovém médiu, jakým jsou Lidovky (patřící stejné firmě jako MF Dnes) ocitne článek naznačující, že letadlo sestřelili Rusové, nevypovídá to spíše o tom, že se nám někdo, kdo toto médium ovládá a uplatňuje v něm své zájmy ovlivňováním a utvářením veřejného mínění, snaží podsunout právě tento názor na celou událost? Co když se právě někdo třetí (někdo, kdo by z toho všeho měl prospěch) snaží vyostřit mezinárodní vztahy členských zemí NATO s Ruskem a využívá k tomu média, která ovládá?
Uvidíme co přinesou příští události... Co však je pozoruhodné, je celá ta časová souvislost s tajemným zákazem letů nad Evropou...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama