Plán nevyšel

8. dubna 2010 v 19:19 | rh
Server Prvnízprávy.cz přinesl článek A. B. Bartoše nazvaný "Proč se Stránský zastává chřipky?". Z článku cituji:

"Bohudíky, obyčejní lidé se habaďurou s údajnou globální pohromou zvanou H1N1, která vznikla uměle v laboratořích a ještě předtím v mozcích vlivných potentátů, nedali zastrašit.

Plán na globální proočkování populace neznámou látkou, o které naivní politici zaplacení farmakoncerny tvrdí, že jde o ochranu před nebezpečným virem, nevyšel. Lidstvo ještě není zmanipulované natolik, aby si nechalo na nos věšet takové bulíky. Zatím.

Inženýři nového světového řádu budou muset přemýšlet, kde asi udělali chybu. Než přijdou s novou globální hrozbou, novou chřipkou a novým celoplanetárním "řešením", máme trochu času popřemýšlet, oč vlastně šlo, pokusit se porozumět, kdo a jakou hru se zde pokouší hrát a připravit se tak na další kolo, které jistojistě přijde."

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ladislav Ladislav | 14. dubna 2010 v 20:10 | Reagovat

Dolezite.sk:
Internet zhoršil pandemii prasečí chřipky
Internet měl rušivý dopad na zvládnutí pandemie prasečí chřipky, a to spekulacemi a fámami, tvrdí Světová zdravotnická organizace (WHO).

WHO chřipkový šéf Keiji Fukunda řekl, že šetření ukázalo, že Internet přidal novou dimenzi do oblasti oznamování věcí o veřejném zdraví, vše začalo být zřejmé přes minulý rok.

I když to znamenalo, že informace o prasečí chřipce se staly více dostupné, zároveň se tvořily „novinky, pověsti, velké množství spekulací a kritiky v různých oblastech“, zahrnující blogy, sociální sítě a webové stránky, řekl.

„Protivakcínové zprávy byly velmi aktivní, dělaly mnoho potíží v oblasti zdravotnictví v mnoha zemích,“ uvedl Fukunda v části devítiměsíčního přezkoumání mezinárodní odezvy na A(H1N1) chřipkovou pandemii.

Několik vlád se již snaží zrušit objednávky za stovky milionů na speciální prasečí chřipkové vakcíny objednané minulý rok.

Kampaně za hromadné očkování v Evropě vyšly naprázdno, vznikly pochybnosti o významu imunizace a to díky velmi mírným symptomům, spekulacím o bezpečnosti vakcíny a znepokojením o vlivu farmaceutického průmyslu.

Dřívější WHO šéf infekčních nemocí David Heymann řekl AFP, že Internet a sociální sítě se musí vzít jako nový faktor v oblasti veřejného zdraví, především kvůli obavám veřejnosti z bezpečnosti vakcín obecně.

„Je velmi těžké napravit jakékoliv nedorozumění“, řekl pan Heymann, zdůrazňujíc rozdíly s tradičními médii.

Autor překladu: Vidím to jako velký úspěch, že s námi musí počítat při manipulování s veřejným míněním.

lant

2 Ladislav Ladislav | 17. května 2010 v 12:45 | Reagovat

Blesk.cz:
Pozor na očkování: Příběh postiženého Jakuba varuje!

Blesk.cz na svých internetových stránkách zveřejnil tragický osud sedmiletého Jakuba, kterého známá a povinná trojkombinace vakcíny spalničky – příušnice – zarděnky totálně odepsala z normálního života. Jistě, je to výjimečná situace, ale riziko tu je!

Zdravému patnáctiměsíčnímu miminku Jakubovi se zmíněná živá vakcína – známá trojkombinace spalničky – zarděnky – příušnice, stala osudnou. Na injekci reagoval vysokými horečkami, vyrážkou, silnou apatií. Jeho motorika se silně zhoršila, přestal jakkoli komunikovat..

Lékařka, na rozdíl od vyděšených rodičů, přesto trvala na další dávce předepsaného očkování. Matka jej odmítla a přešla k jinému pediatrovi. Možná synovi zachránila život...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama