Pandemie skončila, zapomeňte...

17. srpna 2010 v 21:53 | Radomil Hradil
Přiznávám, že tento blog poněkud usnul (jak se pozastavuje čtenář v komentáři k minulému článku), tak jako poněkud usnula i celá kauza prasečí chřipky. Humbuk to byl obrovský, mediální masáž jako hrom, miliony očkovaných, desítky milionů nakoupených a teď již zřejmě likvidovaných vakcín, zato nemocných jako šafránu a mrtvých ještě méně - oproti běžným chřipkám mizivý počet.
Ovšem Vítové, Juráskové, Sršňové, Šnajdrové, Prymulové, Beranové a jim podobní se tváří, jako že nic, nebo dokonce jako že to všechno bylo v naprostém pořádku. Lobbyisté z farmakoncernů si mnou ruce, zisky jdou do miliard, politikové si také přišli na své, novináři se už dávno honí za dalšími senzacemi a občané zapomněli. V pracovnách farmakoncernů se možná celá kampaň vyhodnocuje a pracuje se na zlepšení strategie pro příště a v jejich laboratořích se už chystá ono "příště"...
A co je tedy kolem prasečí chřipky nového?
- Pandemie prasečí chřipky definitivně skončila, WHO ji odvolala (http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/pandemie-praseci-chripky-definitivne-skoncila--769493)
- Rakouské úřady se pokoušejí uvalit na Jane Bürgermeisterovou soudní dohled a zbavit ji základních svobod a práv (http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/lide-probudte-se_/rakouska-soudkyne-se-snazi-umlcet-alarmistku-jane-burgermeister-tim_-ze-na-ni-uvalila-soudni-dohled)
- Rada Evropy projednala na Parlamentním shromáždění postup WHO při vyhlašování pandemie prasečí chřipky a schválila obsáhlou zprávu, v níž vyjadřuje "velké znepokojení nad způsobem, jakým ve věci pandemie chřipky H1N1 postupovala nejen WHO, ale i příslušné zdravotnické úřady na úrovni Evropské unie a na národní úrovni". (Celý text v němčině si lze přečíst např. zde: http://www.wodarg.de/show/3501357.html)
Nuže, nespěme a vyčkejme věcí příštích. WHO pro nás jistě nějaké nachystá...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Huhu Huhu | 26. srpna 2010 v 17:45 | Reagovat

Díky za informace, mám Vás stále v RSS. Však oni zase něco vymyslí, neobávám se, že byste neměl o čem psát. Chvilku se počká a na podzim či na jaře...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama