Okurky zabijáci a chmurné vyhlídky

1. června 2011 v 20:27 | Radomil Hradil
Mediální prasečí chřipku z roku 2009 jsme ve zdraví přečkali a dosti dlouho nás pak média nechávala v relativním klidu. Těšili jsme se tedy na další zajímavé kampaně, a konečně jsme se dočkali. Máme tu "smrtící okurky", samozřejmě bio, navíc ze Španělska, kde se mladí lidé příliš drze bouří proti zavedeným pořádkům. Ještě předtím jsme tu ovšem měli jinou veselou kampaň, z poněkud jiného soudku, když Obamovi vojáci skoncovali s Usámou. Lépe řečeno skoncovala s ním Obamova administrativa, která se rozhodla tuto virtuální figurku jaksi stáhnout z oběhu. A do toho se nám množí zprávy o pozorovaných UFO. Jak to všechno spolu souvisí?
Vycházím z teze, že ten, kdo vlastní hodně velký koncern a má hodně velký podíl na trhu s danou komoditou (například zbraněmi, farmaky, agrochemikáliemi atp.), má také hodně velkou moc, resp. velké prostředky k jejímu dosažení a udržování. Takový člověk má především zájem na tom, aby si vytvářel dobré podmínky k odbytu, tj. poptávku. K tomu mohou být média velmi dobrým prostředkem. Proto si velmi dobře dovedu představit dohody mezi majiteli médií a majiteli nejvlivnějších korporací, nejde-li rovnou o tytéž lidi.
Že tito lidé, tahající za nitky zbrojního, petrochemického ad. průmyslu, mají blízko k finančním magnátům a také k vládě USA, je nasnadě.
Nyní tedy vidíme šíření strachu z mikrosvěta (smrtící okurkové bakterie) i makrosvěta (UFO; ne nadarmo přišel nedávno do kin americký film Světová invaze o útoku mimozemšťanů).
Mezitím přišla zpráva, že španělské okurky za nic nemůžou. Pozoruhodných je několik věcí. Nakažených a mrtvých je tentokrát ještě podstatně méně než při "pandemii" prasečí chřipky, tedy opravdu mizivý počet. Intenzita kampaně však byla ještě větší, kampaň byla razantnější - a také očividně účinnější: hysterie obyvatelstva byla obrovská. Najednou se španělské zeleniny bojí celá Evropa, ale také Rusko a USA. Nikdo nekupuje čerstvou zeleninu; nejlepší by bylo, kdyby se všechno chemicky dezinfikovalo nebo rovnou ozářilo - pak by to jistě bylo bezpečné a "zdravé".
Usama již není, bude tedy třeba najít (rozuměj vytvořit) nového nepřítele. Média v tom jdou elitám na ruku: z komára dovedou udělat nejen velblouda, ale rovnou monstrum velikosti Godzily. Z neviných okurek strašlivého zabijáka. A lidé to baští a bojí se. Bude stačit pár létajících talířů, pár obětovaných politických či nákupních center, trochu krve, a světové obyvatelstvo bude na kolenou. Věru chmurné vyhlídky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vojtišek Vojtišek | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:15 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama